Ceturtdiena, 23.05.2024
Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

Jūlijs

Pāvilostu šķērso Baltijas simtgades velobrauciens

30.07.2018

30. jūlijā plkst.10.00 Baltijas simtgades velobrauciens “BalticCycle 2018” apciemoja Pāvilostas miera zīmi "Lai miers būtu pasaulē", kura uzstādīta Dzintaru un Tirgus ielu krustojumā.

Lasīt vairāk

Zaļais stars Pāvilostā iemirdzas piekto reizi

26.07.2018

Jau pagājis gads un atkal Pāvilostā pulcējās tie, kuri divu dienu garumā, nedēļas nogalē vēlējās baudīt skaistu mūziku un mākslu. 20. un 21. jūlijā nu jau piekto reizi notika Pāvilostas mūzikas un mākslas festivāls “Zaļais stars”.

Lasīt vairāk

Pensionāri apmeklē Likteņdārzu

30.07.2018

Šogad 18. jūlijā, Pāvilostas un Sakas pensionāri atkal apmeklēja Likteņdārzu un arī šogad daži pāvilostnieki dāvāja bruģakmeņus ar savu vai tuvu cilvēku vārdiem.

Lasīt vairāk

Jūrtakas pārgājienu maršruts Pāvilostas novadā nomarķēts!

25.07.2018

Pāvilostas novadā nomarķēta "Jūrtaka", kas ir pārgājiena maršruts vairāk kā 1200 km garumā gar jūru. Maršruts sākas Nidā (Lietuvas/Latvijas robežas) un beidzas Tallinā, Igaunijā. Jūrtaka ir arī daļa no Eiropas garas distances pārgājienu maršruta E9, kas sākas pie Sv. Vincenta raga (Portugāle), beidzas Narva-Jõesuu (Igaunija).  50 km no šī visa garā maršruta iestiepjas arī Pāvilostas novada piekrastes teritorijā.

Lasīt vairāk

Zaigas zaigo Ziemupē!

25.07.2018

Ja kāds vēl nezin, tad darām zināmu- Latvijā jau vienpadsmito gadu notiek Zaigu salidojumi! 10. Salidojumā, pirmo reizi mums piebiedrojās Zaiga no Ziemupes. Tā nu 14.jūlijā tikāmies Ziemupē. Līdz šim pat nezināju, ka Baltijas jūras krastā ir tāda vieta!

Lasīt vairāk

Sakopj Otto Butlera kapa vietu

25.07.2018

1891.gadā Otto Butlers vadīja Pāvilostas ostas darbu, būdams ostas priekšnieks. Šajā gadā piepildījās sen iecerētā ideja par glābšanas komandas izveidi. No Liepājas atvilka pirmo glābšanas laivu un par tās kapteini iecēla O. Butleru. Viņa vadītā glābšanas komanda izglāba 117 slīkstošus jūrniekus un zvejniekus.

Lasīt vairāk

Bebes svētkiem-10!

25.07.2018

Ir atkal jūlijs un Bebes iedzīvotājiem kopā sanākšanas svētki-nu jau 10 reizi. 21. jūlija pašā dienas viducī Bebes centrā pie Vijas mājām dekorācijas un košā piepūšamā atrakcija visus sāka vilināt uz svētkiem.

Lasīt vairāk

“Vērgalīte” iegūst 3. vietu tautastērpu skatē

19.07.2018

Dziesmu un deju svētku laikā Rīgā notika arī latviešu tautastērpu skate. Tērpu skatē deju kolektīvu kategorijā 3. vietu ieguva Vērgales pagasta kultūras nama vidējās paaudzes tautas deju kolektīvs "Vērgalīte", kas demonstrēja Ziemeļkurzemes lībiešu un Kuldīgas tērpus.

Lasīt vairāk

Aizvadīti ikgadējie Zvejnieku svētki

17.07.2018

Šogad par siltu un skaistu laiku būtu grēks sūdzēties. Jau no maija laiks pieturējies saulains un silts, vien dažbrīd atnesot veldzējošu lietus šalti. Arī jūlijs, kad Pāvilostā svin vienus no gada gaidītākajiem svētkiem – Zvejnieku svētkiem, laiks bija patiesi silts un saulains.

Lasīt vairāk

Pāvilostas muzejā atklāj ekspozīciju par zvejniecības tēmu

18.07.2018

13. jūlijā Pāvilostas novadpētniecības muzejs svinīgi atklāja savu jauno, pastāvīgo ekspozīciju “Jūriņ’ prasa smalku tīklu”. Ekspozīcija ir veidota kā papildinājums muzeja pamata ekspozīcijai, to saviem apmeklētajiem piedāvājot kā mūsdienīgu, 21. gadsimta jaunāko tehnoloģiju pielietojuma un vēsturiski tradicionālā mantojuma apvienojumu. Svinīgo lentu grieza un ekspozīciju atklāja Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons, Pāvilostas novadpētniecības muzeja vadītāja Irina Kurčanova un Palangas Kultūras departamenta vadītājs Robertas Trautmanas.

Lasīt vairāk

Pāvilostas novada dejotāji un dziedātāji piedalās Dziesmu un deju svētkos Rīgā

17.07.2018

Latvijas valsts simtgades zīmē notiekošie XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI svētki norisinājās nedēļas garumā Rīgā no 30. jūnija līdz 8. jūlijam. Arī Pāvilostas novada pārstāvji – vidējās paaudzes deju kolektīvi “Mārsils” un “Vērgalīte” un sieviešu koris “Sīga” ar svētku gājienu uzsāka dalību Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētkos.

Lasīt vairāk

Atpūtas un sporta diena Plocē

10.07.2018

7. jūlija diena Plocē aizritēja jautrā un sportiskā gaisotnē, jo vietējie iedzīvotāji un ciemiņi piedalījās sporta un atpūtas dienas pasākumā.

Lasīt vairāk