Pirmdiena, 05.06.2023
Margots, Igors, Ingvars

Zaļais stars Pāvilostā iemirdzas piekto reizi

Zaļais stars Pāvilostā iemirdzas piekto reizi

26.07.2018

     Jau pagājis gads un atkal Pāvilostā pulcējās tie, kuri divu dienu garumā, nedēļas nogalē vēlējās baudīt skaistu mūziku un mākslu. 20. un 21. jūlijā nu jau piekto reizi notika Pāvilostas mūzikas un mākslas festivāls “Zaļais stars”.

     Klusā un siltā vasaras vakarā daudzi pulcējās Sakaslejas baznīcas dārzā, lai baudītu festivāla nakts koncertu, kuru 2008.gadā Sakaslejas baznīcas ērģeļu un mūzikas attīstības fonds rīkoja ar mērķi restaurēt Sakaslejas baznīcas skaistās ērģeles. Kā atzina baznīcas ērģeļu fonda vadītāja Kristīne Grasmane, sākotnēji veidotais baznīcas fonda labdarības koncerts pēdējos piecus gadus ir daļa arī no festivāla “Zaļais stars” koncerta programmas, par ko ir liels prieks. Vadītāja vēl noslēgumā noteica: “Paldies par kuplo koncertu apmeklējumu un par ziedojumiem. Tad ir jēga šo turpināt. Lai skaists vakars!”

    Koncerts iesākās ar skaistu dziesminieces Sintija Grava dziedājumu, bet to turpinājumā Liepājas zvanu ansamblis “Campanella” un tā vadītāja Astra Ziemele.
      Savukārt Sakaslejas draudzes mācītājs Atis Grīnbergs klātesošajiem sacīja: “Mūzika ir unikāla Dieva dāvana, jo tā aizrauj ikvienu un vieno visus. Mūzika visos laikos darījusi labas lietas, tā dziedē dvēseli un garu. Mūzika uzrunā gan ticīgi, gan neticīgi. Ticīgie uzrunā Dievu ar mūziku. Neticīgs caur sāpēm un caur mūziku sauc pēc Dieva. Šovakar tieši mūzika visus jūs atvedusi pie šī dievnama, lai tad mūzika ieved arī baznīcā. Novēlu, lai mūzika pieved tuvāk Dievam!”

    Koncertu turpināja un burvīgi noskaņu sniedza ērģelnieks Jānis Pelše ar virtuoziem ērģeļu skaņdarbiem. Vēl koncertprogrammas ietvaros uzstājās Kuldīgas koris “Rāte” un tās vadītājs Andis Goza, ģitārspēles virtuozi Aivars Hermanis un Ēriks Upenieks, talantīgā vijolniece Elza Siliņa, dziesminieks un skaistu dziesmu autors Valdis Indrišonoks, Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolas ģitārspēles audzēkņi Reinis un Eva Vītoliņi un taustiņinstrumentspēles audzēknis Valts Entonijs Drišļjuks, kā arī, aicinot līdzi dziedāt gan korim, gan koncerta klausītājiem, ar populārām un tautā iemīļotām dziesmām uzstājās Kārlis Būmeisters jeb Kaža, bet pie klavierēm sēdās un muzikālo pavadījumu piespēlēja pats Uldim Marhilēvičam. Pasākumu vadīja Krista Karlsone, kura koncertā sniedza arī savu dziedājumu.

       Pacilātā un pozitīvisma pielādētā gaisotnē jau vēlā nakts stundā noslēdzās festivāla pirmā diena.

     Sestdienā, festivāla otrā diena iesākās vēlā pēcpusdienā ar Dzintaru ielas tirdziņu, kurā ikviens tā apmeklētājs varēja iegādāties ar jūras tematiku un karsto laiku saistītas lietas gan skaistumam, gan vēdera priekiem un veldzei, gan saimniecībā labi pielietojamus priekšmetus. Daudzi, iegādājušies saldējuma kokteili vai ko citu atspirdzinošu, zvilnēja turpat pludmales smiltīs un gaidīja festivāla kulminācijas brīdi – pludmales koncertu ar daudzu, Latvijā populāru mūziķu piedalīšanos.

      Šogad Lielkoncertā Pāvilostas pludmalē uzstājās - Fēlikss Ķiģelis, Žoržs Siksna, Ivo Fomins, Antra Stafecka, Ainars Virga,  grupa “Montana”, vējdēlistu grupa "Bezvējš", Roberts Zīle un grupa “Kaža Blues Band”, Pāvilostas jaunieši un citi. Pasākumu vadīja aktieris Gints Grāvelis un visiem līdzi dziedāja Uldis Marhilēvičs. Skaists brīdis un neatņemama koncerta sastāvdaļa ir Pāvilostas himnas atskaņošana un krāsainais salūts naksnīgajās debesīs. Arī šogad šis brīdis bija emociju pilns un nelika vilties.

 

Marita Kurčanova,

sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Foto un video: M. Kurčanova

 

Plašāku fotoreportāžu skatietes FOTOGALERIJĀ

 

 

« Atpakaļ