Sestdiena, 27.04.2024
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

KONCERTI

Pāvilostas sieviešu korim "SĪGA" - 60

 

Sieviešu koris “Sīga” šogad svin 60. jubileju. Tā kā svecītes uz svētku kūkas pūst nevaram un svētku koncerts nenotiks, jubilejas reizē esam sagatavojušas video sveicienu. 

 

 

Pāvilostas novada dejotāji piedalās starptautiskā festivālā Ukrainā
23.08.2017.

     2016. gada septembra sākumā, Pāvilostas novada sieviešu korim “Sīga” un deju kolektīvam “Mārsils” viesojoties Ukrainas Aizkarpatu pilsētā Rakhivā XXIII starptautiskajā gucuļu festivālā, Pāvilostas novada kultūras pašdarbības kolektīvi tika uzaicināti arī nākamajā gadā, proti, 2017. gada augustā piedalīties nu jau XXIV starptautiskajā gucuļu festivālā Kolomijā, Ivano-Frankovsk apgabalā. Pāvilostas novada kultūras pašdarbības kolektīvi laipni pieņēma uzaicinājumu, bet šoreiz tika nolemts gucuļu festivālu kuplināt ar VPDK “Mārsils” un VPDK “Vērgalīte” deju repertuāru.

     Pārvarot turpat 1500 kilometru un uz vienu dienu pieturot Ļvovas pilsētā, 13. augustā abi Pāvilostas novada deju kolektīvi veiksmīgi nokļuva galapunktā – Kolomijas pilsētā. Netālu no Kolomijas esošajā ciematiņā Korolivka lielā stadionā ar profesionālu skatuvi, tirgotāju un amatnieku tirdziņu, kā arī dažnedažādām izklaidēm bērniem un pieaugušajiem divu dienu garumā norisinājās nu jau 24. starptautiskais gucuļu festivāls.

      Ukrainas tautas viesmīlība un atvērtība ir neizmērojama! Tālos viesus no Latvijas uzņēma ar sajūsmu un skaļiem aplausiem, lecot līdzi deju ritmiem un aicinot dejot vēl un vēl.

     Par prieku festivāla apmeklētājiem un sev koncertā deju kolektīvs “Vērgalīte” izdejoja dejas "Ģērbies saule sudrabota", "Ai, kājiņas", "Līgo danči" un "Mūžam citas nemīlēšu", bet Pāvilostas “Mārsils” – “Tēvis, tēvis tais’ man laivu”, “Ābrama polka”, “Dullā Lulla!” un “Es meitiņa kā rozīte”.

       Arī šogad no festivāla organizatoriem saņēmām uzaicinājumu piedalīties nākamā gada festivālā kādā no Ukrainas kalnainajām pilsētām, bet diemžēl bijām spiesti atteikt organizatoriem, jo nākamajā gadā Latvijā notiks Dziesmu un deju svētki, kuros ceram piedalīties, un, lai pienācīgi sagatavotos svētkiem, dejotājiem jāpārvar daudzas skates un jānopelna tiesības būs starp daudzajiem tūkstošiem Dziesmu un deju svētku koncertos. Tas prasīs daudz spēka, gribas un varēšanas!

     Vēlāk pēc koncerta festivāla organizatori, pateicībā par garā ceļa mērošanu un piedalīšanos festivālā, aicināja dejotājus pie svētku galda, kur tikām cienāti ar ukraiņu nacionālo virtuvi. Vēl bija iespēja izbaudīt festivāla tirdziņu un notiekošās aktivitātes tajā, kā arī paklausīties un paskatīties citus koncerta dalībniekus - gan vietējos kolektīvus, gan kolektīvus no Rumānijas, Slovākijas, Ungārijas un Moldovas. Jau vēlā vakarpusē atgriezāmies Kolomijas pilsētā, lai nelielā ekskursijā to nedaudz iepazītu. Nākamajā rītā dejotāji kāpa autobusā, lai atkala dotos garajā mājupceļā. 

     Pāvilostas novada kultūras pašdarbības kolektīvu dalībnieku vārdā sakām paldies Vērgales VPDK "Vērgalīte" vadītājai Kristīnei Jaunbrūnai un Pāvilostas VPDK "Mārsils" vadītājiem Daigai Cābelei un Eināram Vārsbergam par ieguldīto lielo darbu un laiku, sagatavojot dalībniekus dalībai festivālā. Lielu paldies sakām arī Pāvilostas novada domei par finansiālo atbalstu un doto iespēju, kuplināt festivālu, iepazīt citu tautu kultūru un dibināt kontaktus turpmākai sadarbībai!

      

Marita Kurčanova,

sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Foto: M. Kurčanova, V. Ģēģere, I. Kurčanova,

VPDK "Vērgalīte" un VPDK "Mārsils" dalībnieki

 

Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ

 

Sieviešu koris koncertē Smiltenē un Tartu

26.07.2017.

      Pāvilostas kultūras nama sieviešu koris "Sīga" no 14. līdz 16. jūlijam devās koncertceļojumā uz Smilteni un Tartu Igaunijā.

     Sestdien koris uzstājās Smiltenes pilsētas svētku koncertā, apmeklēja vietējo amatnieku tirdziņu un pasākuma izskaņā noskatījās krāšņu uguņošanu. Bet jau sestdienas vakarā kora dalībnieces ieradās studentu un muzeju pilsētā Tartu Igaunijā, kur gida pavadībā iepazina pilsētu.

     Svētdienā sieviešu koris “Sīga” nelielas ekskursijas ietvaros apskatīja Igaunijas Nacionālo muzeju, kas ir modernākais muzejs Ziemeļeiropā, bet vēlāk šajā muzejā sniedza arī koncertu.
     Pāvilostas sieviešu kora “Sīga” dalībnieces saka paldies Pāvilostas novada domei par finansiālo atbalstu, kora “prezidentei” Irinai Kurčanovai par brauciena organizatorisko jautājumu risināšanu, Gunitai Riežniecei par kokles pavadījumu, kā arī šoferīšiem Ilmāram Baltaiskalnam un Edgaram Kuplajam par jauko braucienu.

 

Diriģente Liene Breča

 

Foto: Smiltenes novada pašvaldība, I. Kurčanova

Video: I. Kurčanova

 

Smiltenes pilsētas svētkos

Igaunijas Nacionālajā muzejā

Līgo izrāde Pāvilostā

26.06.2017.

     Pāvilostas pilsētas kultūras nama amatierteātra izrādi Līgo vakarā Pāvilostas Upesmuižas parka estrādē ar lielu nepacietību gaida katrs pāvilostnieks un pilsētas viesis. Šī ir gada centrālā izrāde, ko saviem skatītājiem ik gadu pasniedz amatierteātra aktieri un režisore. Arī šis gads nebija izņēmums.

       Upesmuižas parka estrādē 23. jūnija vakarpusē Pāvilostas pilsētas kultūras nama amatierteātris rādīja uzvedumu “Nekur tā neiet kā pasaulē” pēc Arvīda Griguļa komēdijas ar tādu pašu nosaukumu motīviem. Komēdijā atainotas 60 gadu padomju cilvēka amorālās rīcības izpausmes, garīguma devalvācija un materiālā alkatība, ko caur jokiem un smieklīgām sadzīviskām ainām parka estrādē sanākušajiem izrādes skatītājiem ļoti labi attēloja amatierteātra aktieri.

       Līgo izrādi atklāja Pāvilostas amatierteāra režisore Marita Horna ar sveicienu skatītajiem, kā arī režisore klātesošos iepazīstināja ar jaunajiem amatierteātra “zaļajiem gurķiem” jeb jaunajiem aktieriem, kuri pievienojušies Pāvilostas pilsētas kultūras nama amatierteātra trupai, – Tinro, Juri un Gintu, bet patiesi liels prieks arī par to, ka Pāvilostas teātrī spēlē nu jau trīs vērgalnieki – Normunds, Oskars un Agnis.

Uzveduma “Nekur tā neiet kā pasaulē” stāstu stāstīja un lomās iejutās: Oskars Glezers, Dace Bunka, Silva Vārsberga, Daiga Cābele, Anna Kaže, Dzintra Vērniece, Gatis Štokmanis, Ģirts Vagotiņš – Vagulis, Einārs Vārsbergs, Edijs Ermsons, Tinro Ķeiris, Terēze Cābele, Andra Lanka, Juris Ūdriņš, Agnis Aizstrauts, Normunds Dunkers un Gints Šulcs. Izrādes režisore - Marita Horna. Uzveduma muzikālo pavadījumu nodrošināja grupa "Piemare", bet apskaņošanu - ilggadējie amatierteātra draugi un sadarbības partneri - SIA „DTT Solutions” no Kuldīgas.

       Savukārt pulksten desmitos ikviens līgotājs tika aicināts uz Upesmuižas parka estrādes lielā ugunskura iedegšanu un zaļumballi līdz rīta gaismai kopā ar grupu “Piemare”.

Marita Kurčanova,

sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Foto: M. Kurčanova

 

Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ

 

Jauniešu ansamblis muzicē Alsungā

19.06.2017

Pāvilostas kultūras nama jauniešu ansamblis “Stella Amare” ne tikai muzikāli bagātina Pāvilostā notiekošos pasākumus, bet arī uzstājas tuvējos novados. Tā, 29. maijā ansamblis sniedza muzikālu sveicienu Alsungas novada domē - labāko skolēnu apbalvošanas pasākumā.

Skolotāja Aija Gertsone

Foto no dalībnieku personīgā arhīva

 

KORU SKATE LIEPĀJĀ

03.04.2017.
    Jaukajā pavasara dienā, 1. aprīlī, Pāvilostas sieviešu koris „Sīga” piedalījās koru skatē. Izlozes kārtībā bija jādzied divas dziesmas no XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku repertuāra - T. Ķēniņa apdarē “Es meitiņa kā rozīte” un M. Brauna “Mīla ir kā uguns”, un viena dziesma pēc pašu izvēles – R. Dubra “Laudate”.
    Žūrijas vērtējumā sieviešu koris „Sīga” ieguva II pakāpes diplomu, nopelnot 39,22 punktus, tikai nepilnam pus punktam pietrūkstot līdz I pakāpei.
   Liels paldies diriģentei Lienei Brečai un koncertmeistarei Dacei Bunkai par ieguldīto darbu, šoferītim Ilmāram Baltaiskalnam, Silvijai Lejai par atbalstu klātienē.
     Lai dziesma mūs vieno, mēģinot vienam otru izprast un atbalstīt! Lai skan dziesma, lai atraisās skaistums!
 
Kora dalībniece Inese Ermsone
 
Saistītie raksti www.liepajniekiem.lv
Foto: S. Leja
 
 

Pirmais bērnu sadziedāšanās festivāls "MARTA VĒJOS"

20.03.2017.
     Skaistā un saulainā sestdienas dienā, 11. martā Pāvilostas pilsētas kultūras namā notika pirmais bērnu un jauniešu sadziedāšanās festivāls "MARTA VĒJOS". Pasākuma autore un Pāvilostas pilsētas kultūras nama bērnu vokālo ansambļu vadītāja Aija Gertsone norādīja, ka doma par šādu sadziedāšanās festivālu bērniem un jauniešiem jau bijusi sen, bet patiess prieks, ka beidzot šogad šāds pasākums notiek un cerams, ka tas kļūs par ikgadēju tradīciju, kurā dziedāt griboši bērni un jaunieši varēs uzstāties Pāvilostā.
     Dziedātāju sniegumu un skaistos priekšnesumus vērtēja arī nopietna žūrija - Pāvilostas novada Bērnu un Jauniešu centra vadītāja Sintija Spriņģe, Vērgales pamatskolas sporta skolotājs Einārs Vārsbergs un Liepājas Universitātes studente Terēze Cābele.
     Pasākumā piedalījās pašmāju bērnu vokālā ansambļa “Burbulīši” jaunākā un vidējā grupa un jauniešu ansamblis “Stella amare”, kā arī Pāvilostas vidusskolas meiteņu popgrupa un sākumskolas meiteņu popgrupa, Vaiņodes kultūras nama popgrupa “Ūbelītes” un Vērgales pamatskolas vokālais ansamblis, jauku un pat profesionālu sniegumu uz skatuves rādīja arī solistes no Vērgales un Pāvilostas.
    Pēc turpat 20 priekšnesumu noklausīšanās, žūrija devās apspriesties, lai godīgi un pēc nopelniem sadalītu visas nominācijas. Savukārt festivāla dalībnieki un zālē sēdošie klausītāji varēja piedalīties mīklu minēšanā, par pareizo atbildi saņemot konfekti.
     Žūrijas gala lēmums ilgi nebija jāgaida, tā lēma sekojoši:
  • nomināciju "Stilīgākā grupa" ieguva Pāvilostas vidusskolas meiteņu popgupa "K.R.A.M.S."
  • nomināciju "Radošākā grupa" ieguva Pāvilostas vidusskolas sākumskolas meiteņu popgrupa
  • nomināciju "Skanīgākais priekšnesums" ieguva soliste no Vērgales - Liene Pāvila
  • nomināciju "Krāšņākais priekšnesums" ieguva Vērgales pamatskolas bērnu vokālais ansamblis
  • nomināciju "Vētrainākais priekšnesums" ieguva Pāvilostas pilsētas kultūras nama bērnu vokālā ansambļa "Burbulīši" vidējā grupa
  • nomināciju "Saulainākais priekšnesums" ieguva soliste no Pāvilostas - Krista Karlsone
  • nomināciju "Smaidīgākā grupa" ieguva Pāvilostas pilsētas kultūras nama jauniešu ansamblis "Stella amare"
  • nomināciju "Atraktīvākā grupa" ieguva Vaiņodes kultūras nama popgrupa “Ūbelītes”
  • nomināciju "Drosmīgākā uzstāšanās" ieguva soliste no Vērgales - Viktorija Edija Vihmane
  • nomināciju "Pavasarīgākais priekšnesums" ieguva Pāvilostas pilsētas kultūras nama bērnu vokālā ansambļa "Burbulīši" jaunākā grupa
     Katrs sadziedāšanās festivāla dalībnieks par piemiņu no jaukā pasākuma saņēma piemiņas suvenīru un diplomu par piedalīšanos. Pasākuma ietvaros tika teikti daudzi paldies gan par pasākuma organizēšanu un vadīšanu, gan par jauko uzņemšanu, kā arī ar pavasarīgiem ziediem Pāvilostas bērni un jaunieši sveica bērnu vokālo ansambļu vadītāju Aiju Gertsoni vārda dienā.
   Turpinājumā ikviens festivāla dalībnieks tika aicināts uz Pāvilostas pilsētas kultūras nama sarūpēto svētku kliņģeri un nelielām uzkodām, bet pēc tam visi iesaistījās jautrās rotaļās un spēlēs, ko organizēja un vadīja Pāvilostas novada Bērnu un Jauniešu centra vadītāja un dalībnieki.
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Foto un video: M. Kurčanova
 
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ
 
 

"Stella Amare" dzied „Aprīļa pilienos”

08.05.2017.

     29. aprīlī Pāvilostas kultūras nama jauniešu ansamblis „Stella Amare” devās uz Bauskas novada Īslīces kultūras namu, lai pierādītu sevi Starptautiska mēroga konkursā „Aprīļa pilieni”.

    Milzum daudz dalībnieku: solisti, popgrupas un deju grupas – no Vācijas, Polijas, Lietuvas, Igaunijas, Bulgārijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Krievijas un protams no Latvijas. Milzīga konkurence un vērtīga pieredze.

      Paldies ansambļa dziedošajiem, muzikālajiem, atraktīvajiem jauniešiem par drosmi sevi pierādīt šādā starptautiskā konkursā!

Ansambļa skolotāja

Aija Gertsone

 

Ar skaistu koncertu atzīmē diriģenta 100.jubileju!

16.01.2017.
 
    Vairāk kā 400 dziedātāju svētdienas, 15. janvāra pēcpusdienā pulcējās Liepājas koncertzālē ''Lielais dzintars'', lai ar skanīgu un vērienīgu koru koncerts godātu izcilu diriģentu Ludvigu Leiti viņa 100. jubilejā. Dziedātāju vidū bija arī Pāvilostas pilsētas kultūras nama sieviešu koris "Sīga".
    Kopumā koncertā piedalījās 21 Liepājas pilsētas un Liepājas apriņķa novadu koris: Liepājas jauktie kori „INTIS” /diriģente Ilze Valce, kormeistars Kārlis Millers/, „Kursa” /diriģente Ilze Āboliņa/, „Laiks” /diriģente Ilze Balode/, „Lauma” /diriģente Mirdza Paipare/, „Līva” /diriģents Jēkabs Ozoliņš/, sieviešu koris „Aija” /diriģente Gunta Vite, kormeistare Antra Berga/, Liepājas Universitātes sieviešu koris „Atbalss” /mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce, diriģente Olga Blauzde/, Aizputes novada Cīravas pagasta jauktais koris /diriģente Sintija Pīrāga/, Kazdangas pagasta jauktais koris /diriģente Baiba Kalniņa/, Aizputes pilsētas jauktais koris „Kurzeme” /diriģents Ēriks Eglītis/, Grobiņas pilsētas jauktais koris „Vēl” /diriģente Anita Elere/, Durbes sieviešu koris „Durbe” /diriģents Renārs Juzups/, Nīcas sieviešu koris /diriģente Līga Amerika – Ansiņa/, Nīcas vīru koris /diriģents Jēkabs Ozoliņš/, Pāvilostas sieviešu koris „Sīga” /diriģente Liene Breča/, Priekules novada sieviešu koris /diriģente Gunta Vite, kormeistare Skaidra Klasiņa/, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas jauktais koris /diriģents Jēkabs Ozoliņš/, Liepājas Bērnu un jauniešu centra jauktais koris „Reverberācija” /diriģents Andris Mockus/, Liepājas 2. mūzikas skolas koris /diriģente Olga Blauzde/, kā arī koncertu kuplināja Rīgas Tehniskās universitātes jauktais koris ''Vivere'' un solistes – Baiba Bite, Līva Drēviņa un Solveiga Pētersone. Pie diriģentu pults stājās tādi izcili XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu svētku diriģenti kā virsdiriģenti Mārtiņš Klišāns, Gints Ceplenieks, Ilze Valce un Jēkabs Ozoliņš, koncertā piedalījās arī diriģenti Līga Amerika-Ansiņa, Liene Breča, Anita Elere, Gunta Vite, Ilze Āboliņa, Ilze Balode un koncertmeistare Līna Andrejeva.
   Koncerta laikā tika godināta gan daudzpusīgā kordiriģenta Ludviga Leiša personība un dzīves gājums, gan lielais un nozīmīgais devums koru mūzikā.
    Koru mūzikas koncerts janvāra vidū Liepājas koncertzālē šajā reizē bija arī kā diriģentes Ilzes Valces aicinājums atsākt sen aizmirstu tradīciju, kas aizsākās Ludviga Leiša 70. jubilejā, - sniegt koncertu, kuru nevērtē neviena žūriju, bet kurš ziemas sniegotajā laikā raisa pozitīvas emocījas, dod sirds siltumu un prieku.
    Koncerta izskaņā lielu paldies koristiem par jauko kormūzikas skanējumu un koncerta organizatoriem par izcili noorganizēto koncertu teica arī Ludviga Leiša tuvinieki, norādot, ka izcilajam kordiriģentam Ludvigam notiekti būtu paticis gan koru sniegums, gan mūzikas skanējums.
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
 
Foto: M. Kurčanova
 

 


 

Pāvilostas koristes un dejotāji koncertē Ukrainā
 
   Kamēr vieni 1. septembri atzīmēja kā pirmo skolas dienu jeb Zinību dienu, tikmēr Pāvilostas pilsētas kultūras nama sieviešu koris "Sīga", vidējās paaudzes deju kolektīvs "Mārsils" un pašvaldības delegācija lika ceļojuma somas un tērpus tūrisma biroja "Mārīte" autobusā, lai dotos garajā braucienā uz Ukrainu, kur Pāvilostas korim un dejotājiem 3. un 4. septembrī Rahivas pilsētā bija paredzēta uzstāšanās XXIII starptautiskajā gucuļu festivālā un XVI gucuļu kulinārajā festivālā - tirdziņā "Gucuļu brinza".
   Veicot garo pārbraucienu un tālo Aizkarpatu pilsētu Rahivu, piektdienā, 2. septembrī, piestājām Ļvovā, kurā koristēm un dejotājiem bija noorganizēta ekskursija pa skaisto Ukrainas pilsētu, bet Pāvilostas novada pašvaldības delegācija domes priekšsēdētāja Ulda Kristapsona, izpilddirektora Alfrēda Magones, projektu koordinatores Vizmas Ģēģeres un sabiedrisko attiecību speciālistes Maritas Kurčanovas sastāvā devās uz tikšanos ar Latvijas republikas goda konsulu Ukrainā Vlodomiru Gortsulu. Pēc tikšanās ar goda konsulu, delegācija devās uz Ļvovas apgabala pilsētu Gorodok, ar kuru Pāvilostas novadam ir slēgts sadraudzības un sadarbības līgums, un ar kuru jau vairākkārt ir notikušas delegāciju apmaiņu vizītes. Arī šajā reizē viesojāmies Gorodokā, lai satiktu pērnā gadā jaunievēlēto Gorodok pilsētas mēru Romānu Košaku, kuram līdz šim nav bijusi izdevība viesoties Pāvilostā, kā arī lai stiprinātu sadraudzības un sadarbības saites.
    Sestdienas, 3. septembra, agrā rītā ieradāmies Rahivā, kurā tik tikko bija iesācies festivāla "Gucuļu brinza" pirmā dienas svētku gājiens. Arī Pāvilostas novada pārstāvji, vareni un plaši plīvojot Latvijas un Pāvilostas karogam, stājās gājiena rindās. Pāvilostas koristes un dejotājus ukraiņi uzņēma ar lielu sajūsmu, jaukiem sveicieniem un pastiprinātu uzmanību. Gandrīz ikviens gājiena skatītājs vēlējās sev par piemiņu nofotografēties ar skaistajām koristēm un dejotājām vai arī ar brašajiem dejotāju vīriem. Daudz jauku komplimentu saņēmām par mūsu tautas tērpiem un garā auguma dejotāju vīriem. Svētku gājiens veda cauri kalnainām ieliņām, kur gar malām bija izvietojušies tirgotāji ar viņu nacionālām lietām - brinzas sieru, kokgriezumiem, keramiku, maizi, mājas vīnu, aitu vilnas izstrādājumiem, pinumiem u.c. Pašā augstākajā Rahivas pilsētas punktā iekārtota estrāde, kurā festivāla gājiena dalībniekus gaidīja aitu gani ar lielām taurēm. Sanākot visiem dalībniekiem estrādē, iesākās festivāla pirmās dienas koncerts un svētku uzrunas.
     Pāvilostas sieviešu korim un dejotājiem sestdienas vakarpusē bija paredzēta uzstāšanās netālu no Rahivas esošajā ciematiņā Kostilivka. Ierodoties viesmīlīgajā ciematiņā, tās pārvaldniece laipni pastāstīja par ciematiņu un parādīja ciemata lepnumu - robežzīmi, kas apliecina, ka tieši šeit ir Eiropas centrs. Vēlāk tikām aicināti pie svētku galdiem, kur tikām cienāti ar ukraiņu nacionālo virtuvi. Kā pateicību par viesmīlību un silto uzņemšanu, Pāvilostas koristes veltīja namamātēm dziesmu. Turpinājumā devāmies uz vietējo kultūras namu, kur notika vakara koncerts. Koncerta apmeklētāji bija sajūsmā par latviešu dziesmām un dejām, un vēlējās, lai iemācam arī viņiem kādu savu deju. Jautrā dejošana un dziedāšana izvērsās par jauku pasākumu, kurā arī mēs tikām ierauti ašos ukraiņu deju ritmos un virpuļos. Pēc koncerta bija sajūta, ka esam ieguvuši daudz jauku draugu.
     Svētdienas rīts uzausa ar siltu sauli kalnainajā apvidū un festivāla otrās dienas sākumu. Arī šī diena iesākās ar svētku gājienu cauri visai pilsētai uz estrādi pašā augstākajā Rahivas vietā un daudziem tirgotājiem ielu malās, tik šoreiz cilvēku un svētku viesu bija divtik vairāk kā sestdienā. Un nav brīnums, jo Ukrainā daudzi strādā arī sestdienās, bet vienīgā brīvdiena ir tikai svētdiena. Visas dienas garumā Rahivas estrādē notika koncerts, izskanot daudzām ukraiņu tautas dziesmām un dejām, dzejai un populārajai ukraiņu estrādes mūzikai. Estrādes teritorijā bija izvietotas arī improvizētas kalnaino ciematu sētas, kurā ukraiņi prezentēja savu dzīvesveidu, nacionālo virtuvi, rokdarbus un amatniecību. Tajās ikviens tika laipni uzņemts un cienāts, jūtoties kā ilgi gaidīts draugs.
     Vēlā pēcpusdienā bija pienākusi kārtā uzstāties arī Pāvilostas sieviešu korim "Sīga" un vidējās paaudzes deju kolektīvam "Mārsils". Pāvilostas sieviešu koris klausītājiem izpildīja trīs latviešu dziesmas, papildinot savu uzstāšanos ar Gunitas Riežnieces kokles spēli un Āra Burkina spēlētās obojas skaņām. Tieši šim koncertam par godu koris bija iemācījies arī vienu ukraiņu dziesmu, kuru koncerta klausītāji uzņēma ar sajūsmu un aplaudēja kājās stāvot. Bet Pāvilostas vidējās paaudzes deju kolektīva dejotās jestrās dejas lika ukraiņu publikas kājām un rokām kustēties līdzi dziesmas ritmos. Koristu un dejotāju uzstāšanās noslēdzās ar skaļiem aplausiem un sajūsmas saucieniem. Gaisā virmoja gandarījuma izjūtas. Pēc koncerta no festivāla organizatoriem saņēmām uzaicinājumu piedalīties arī nākamā gada festivālā "Gucuļu brinza".
     Garajā mājupceļā no Pāvilostas kora dalībniecēm un dejotājiem bija dzirdamas tikai pozitīvas emocijas - gan par skaisto, kalnaino apvidu un Karpatu kalniem, gan par ļoti viesmīlīgo ukraiņu tautu. Ja pirms brauciena uz Ukrainu daudzus māca bažas par kara skarto zemi Ukrainu un viņu drošību tur, tad, dodoties mājās uz Latviju, daudziem bija pat žēl pamest šo valsti. Daudzi izteica vēlmi vēlreiz atgriezties Ukrainā!
     Pāvilostas novada pašvaldības un kolektīvu dalībnieku vārdā vēlreiz sakām paldies kora "Sīga" diriģentei un vadītājai Lienei Brečai un vidējās paaudzes deju kolektīva "Mārsils" vadītājiem Daigai Cābelei un Eināram Vārsbergam par ieguldīto lielo darbu, laiku un emocijām, sagatavojot dalībniekus dalībai festivālā. Liels paldies sakāms arī Pāvilostas novada domei par finansiālo atbalstu, mājražotāja - zemnieku saimniecības "Kalniņkalni" veikalam "Ganību māja" par pīrāgiem, paldies arī Pāvilostas pilsētas kultūras nama vadītājai Silvai Vārsbergai par atbalstu un liels paldies tūrisma biroja "Mārīte" autobusa šoferiem Aināram un Viktoram par skanīgo, jautro un drošo braucienu.
      Jau trešo gadu ciešā sadarbībā sieviešu korim ar vidējās paaudzes deju kolektīva dejotājiem tiek kopīgi koncertēts - 2014. gada jūnijā piedaloties Burtnieku novada svētkos, 2015. gada augustā viesojoties un koncertējot Vācijā, bet šogad septembrī ar dziesmām un dejām kuplinot festivālu "Gucuļu brinza". Tas noteikti nav viss, tas ir tikai sākums šādai jaukai sadarbībai un koncertēšanai! Ir jau iezīmējušies savi plāni jau arī uz nākamo gadu.
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Foto: M. Kurčanova, V. Ģēģere,
sieviešu kora "Sīga" dalībnieces,
deju kolektīva "Mārsils" dalībnieki
 
 
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ
 

VPDK "MĀRSILS" piedalās VPDK  "Vērgalītes"

30. gadu svinībās!

Pāvilostas novada Vērgales pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs 30. jūlijā atzīmēja savu 30. jubileju! Vērgales Muižas laukumā notika koncerts “Dzīvot dzīvi dancojot”, kurā kopā ar gaviļniekiem uzstājās arī kolektīva draugi no tuvākām un tālākām Latvijas vietām. Kopumā koncertā piedalījās vairāk nekā 120 dejotāji.  Vairāk lasīt ŠEIT!

 


Pāvilostas sieviešu koris piedalās

Kurzemes Dziesmu svētkos

 
    2. jūlijā Pāvilostas sieviešu koris „Sīga” devās uz Kuldīgu, lai piedalītos Kurzemes Dziesmu svētkos. Pasākumā piedalījās gan folkloras kopas, gan pūtēju orķestri, deju kolektīvi un kori no visiem novadiem, vairāk nekā 2000 dalībnieki.
    No Rātslaukuma visi dalībnieki devās svētku gājienā uz pilsētas estrādi, kur notika noslēguma koncerts. Skanīgām dziesmām, jautrām dejām un smaidīgām sejām tika piepildīta pilsētas estrāde.
 
Kora dalībniece Aija Gertsone
  
Foto: K. Karlsone 
 

 


 

Aizvadīti Kurzemes novadu deju svētki

 
     Liepājas Olimpiskā centra arēnā 18. jūnija vakarā norisinājās vērienīgs Kurzemes Deju svētku lieluzvedums “Pašā jūras vidiņā”, kurā piedalījās vairāk nekā 2000 dejotāju no 22 Kurzemes novadiem, kopskaitā 96 deju kolektīvi, viņu vidū arī Vērgales pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vērgalīte” un Pāvilostas pilsētas kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Mārsils”.
    Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste 
 
Foto: M. Kurčanova
Video: M. Kurčanova
 
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ
 
 

 

Sieviešu korim “Sīga” izcili sasniegumi koru skatē

 
    24. aprīlī Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā notika Liepājas koru apriņķa sieviešu, vīru un jaukto koru skate, kurā, gatavojoties 2016. gadā gaidāmajiem svētkiem, savas dziesmas izdziedāja kori no Kazdangas, Cīravas, Aizputes, Pāvilostas, Priekules, Vaiņodes, Nīcas, Durbes, Grobiņas, Brocēnu un Talsu novadiem, kā arī no Liepājas, Ventspils un Saldus. 
    Gatavojoties 2018. gada Vispārējiem latviešu Dziesmu un deju svētkiem un valsts nozīmes koru pasākumiem 2016. gadā, lai nodrošinātu amatieru koru darbības procesa nepārtrauktību, kā arī lai veicinātu amatieru koru māksliniecisko izaugsmi un kvalitatīvu attīstību un tālāk pilnveidotu Dziesmu un deju svētku tradīcijas ilgtspējai nozīmīgo izpausmi – koru kopdziedāšanas tradīciju, Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar pilsētu un novadu pašvaldībām 2016. gadā rīko amatieru koru skates. Liepājas koru apriņķa kori šogad gatavojas tādiem notikumiem kā Latvijas sieviešu un vīru koru Salidojums Cēsīs un Kurzemes Dziesmu svētki Kuldīgā. 
    Pāvilostas novadu Liepājas koru apriņķa sieviešu, vīru un jaukto koru skatē pārstāvēja Pāvilostas pilsētas kultūras nama sieviešu koris “Sīga”.
     Skatē katrs koris dziedāja trīs dziesmas – vienu izlozes, bet divus izvēlētus skaņdarbus, no kuriem viens – brīvas izvēles skaņdarbs a capella. Izlozes skaņdarbus koru pārstāvji noskaidroja izlozē - 14. aprīlī. Sieviešu un vīru kori skatē izpildīja skaņdarbus no Latvijas sieviešu un vīru koru Salidojuma repertuāra. Sieviešu koris “Sīga” žūrijas locekļiem pasniedza dziesmu „Gods Dievam augstībā” (A. Jurjāna apdarē), latviešu tautas dziesmu „Caur sidraba birzi gāju” Jura Vaivoda apdarē, R. Paula dziesmu „Tautas acis” un kopdziesmas  - latviešu tautas dziesmu “Pūt, vējiņi!” E. Melngaiļa apdarē un latviešu tautas dziesmu “Mazs bij’ tēva novadiņš” H. Pavasara apdarē.
     Liepājas koru apriņķa koru sniegumu vērtēja žūrija – Talsu koru apriņķa virsdiriģents Gints Ceplenieks, Valkas un Valmieras koru apriņķa virsdiriģents Ivars Cinkuss un komponists Rihards Dubra. Skatē žūrija katru amatieru kori vērtēja pēc vienotas 50 punktu sistēmas, atbilstoši mākslinieciskajam un tehniskajam sniegumam.
     Pāvilostas pilsētas kultūras nama sieviešu koris “Sīga” ar katru gadu ir audzis savā izpildījumā un sagatavotībā. Bet šogad sieviešu koris “Sīga” pārsteidza ikvienu, Liepājas koru apriņķa koru skatē saņemot 1. pakāpes diplomu un ierindojoties 2. vietā starp visiem Liepājas apriņķa sieviešu koriem, priekšā sev palaižot vien Liepājas Universitātes sieviešu kori “Atbalss” mākslinieciskās vadītājas Ilzes Valces vadībā.
     Liepājas koru apriņķa sieviešu, vīru un jaukto koru skatē piedalījās - Ventspils krievu senioru sieviešu koris “Slavjaņe” (diriģente Ilga Buntika), Talsu vīru koris “Dziedonis” (diriģente Rebeka Brīvmane), Brocēnu vīru koris (diriģente Iveta Logina), Nīcas vīru koris (diriģenti Jēkabs Ozoliņš un Aldis Jurga), Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra sieviešu koris “Aija” (diriģente Gunta Vite, kormeistare Antra Berga), Durbes sieviešu koris “Durbe” (diriģents Renārs Juzups, kormeistare Līga Strēle), Nīcas sieviešu koris (diriģente Līga Amerika-Ansiņa, kormeistare Inese Egle), Pāvilostas pilsētas kultūras nama sieviešu koris “Sīga” (diriģente Liene Breča, kormeistare Selga Puķīte), Priekules pilsētas Kultūras nama sieviešu koris (diriģente Gunta Vite, kormeistare Skaidra Klasiņa), Liepājas Universitātes sieviešu koris “Atbalss” (mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce, diriģente Olga Blauzde), Kazdangas jauktais koris (diriģente Baiba Kalniņa), Cīravas pagasta jauktais koris (diriģente Sintija Pīrāga), Aizputes jauktais koris “Kurzeme” (diriģents Ēriks Eglītis), Grobiņas jauktais koris “Vēl” (diriģente Anita Elere), Vaiņodes novada jauktais koris (diriģente Ilze Balode) un Saldus jauktais koris “Saldava” (diriģente Itana Lipšāne), kā arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktie kori – “Lauma” (diriģente Mirdza Paipare, kormeistare Ginta Deruma), “Kursa” (diriģente Ilze Āboliņa), “Līva” (diriģents Jēkabs Ozoliņš), “Laiks” (diriģente Ilze Balode) un “INTIS” (mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce, kormeistars Kārlis Millers). 
     Kora dalībnieces saka lielu paldies kora “Sīga” diriģentei Lienei Brečai, kura ieguldījusi daudz spēka, laika un enerģijas, lai Pāvilostas sieviešu kori paceltu tādā līmenī.
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Foto: S. Leja, S. Vārsberga
 
 

 

Pāvilostas dziedātāju un dejotāju jubilejas koncerts

 
   Pāvilostas novadā šīs gads iezīmējies daudzu jubileju zīmē, jo tieši šogad apaļas un nozīmīgas jubilejas svin vairāki Pāvilostas novada kultūras namu pašdarbības kolektīvi. Un vieni no tādiem ir Pāvilostas pilsētas kultūras nama sieviešu koris “Sīga” un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Mārsils”.
     2016. gada 27. februārī Pāvilostas pilsētas kultūras nama zāle bija ļaužu pilna, jo par godu sieviešu kora “Sīga” 55. jubilejai un vidējās paaudzes deju kolektīva “Mārsils” 15. gadu jubilejai tika rīkots vērienīgs koncerts ar pašu dziedātāju un dejotāju uzstāšanos, kā arī ar draugu kolektīvu un īpašu mākslinieku piedalīšanos.
     Koncerts iesākās ar kultūras nama vadītājas Silvas Vārsbergas un pasākumu vadītāja Ģirta Vagotiņa-Vaguļa nelielu atkāpi vēsturē, lai klātesošajiem pastāstītu par sieviešu kora tapšanu Pāvilostā un kora nosaukuma rašanos, kā arī par vidējās paaudzes deju kolektīva “Mārsils” darbības gaitām un meklējumiem pēc kolektīva nosaukuma.
     Turpinājumā vidējās paaudzes deju kolektīvs caur deju atspoguļoja filozofisku stāstu par maza cilvēkbērna dzīvi un izaugsmi, priekšnesumā iesaistot gan lielos, gan mazos dejotājus. Šis koncerts bija arī tā reize, kad mārsilieši, pieaicinot arī bijušos deju kolektīva dejotājus, parādīja koncerta apmeklētājiem jaunākās šīs sezonas dejas, kas tiek gatavotas arī deju skatei aprīlī.
     Savukārt koris “Sīga” jubilejas koncertā, piesaistot obojistu Āri Burkinu un koklētāju Gunitu Riežnieci, izdziedāja trīs dziesmas no jaunā dziesmu repertuāra, kas arī tiek gatavotas pavasara skatei.
    Nav noslēpums, ka Pāvilostas pilsētas kultūras nama pašdarbības kolektīviem “Sīga” un “Mārsils” ir daudz draugu un labvēļu gan tuvākā apkārtnē, gan visā Latvijā. Sirsnīgi sveicieni kolektīviem skaistajās jubilejās mutiski un rakstiski izskanējuši jau visas sezonas garumā, bet uz jubilejas koncertu Pāvilostā sestdien bija atbraukuši Cīravas jauktais koris un vidējās paaudzes deju kolektīvs "Vērgalīte”, kuri kuplināja koncertu ar skanīgām dziesmām un jestrām dejām.
    Kā īpašās jubilejas koncerta viešņas tika uzaicinātas dziedātāja Ance Krauze un viņas meita Elza. Kā atzina sieviešu kora “Sīga” diriģente Liene Breča, viņai jau vairākus gadus atpakaļ ar Anci bijusi veiksmīga sadarbība un pozitīvas atmiņas, tāpēc nolemts arī šoreiz uz koncertu kā goda viešņu aicināt tieši Anci, kuru daudzi jau uzskata par savējo, par pāvilostnieci.
    Koncerta aktīvākā daļa noslēdzās ar sieviešu kora “Sīga” un dziedātājas Ances Krauzes kopdziesmu “Sasala jūriņa”, kuru ar lielu lepnumu un spēku izdejoja vidējās paaudzes deju kolektīvs “Mārsils”.
     Turpinājumā tika teikti daudzi paldies, pasniegtas dāvanas un ziedi, īpašu uzsvaru liekot uz kolektīvu vadītājiem. Sieviešu koris pateicās saviem iepriekšējiem kora diriģentiem – Rūtai Moženovai, Dacei Bunkai un Renāram Juzupam, bet vidējās paaudzes deju kolektīvs teica lielu paldies kolektīva dibinātājiem un ilggadējiem balstiem – Dacei Auderei un Gatim Štokmanim.
     Pēc skatītāju lūguma jubilejas koncerts noslēdzās ar atkārtotu sieviešu kora un Ances Krauzes kopdziesmu un mārsiliešu deju “Sasala jūriņa”!
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Foto: M. Kurčanova
 

 Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ

 


 

Pāvilostnieki koncertē Vācijā!

 
     Pāgājušā gada jūnija mēneša beigās Pāvilostas novada sieviešu koris un vidējās paaudzes deju kolektīvs viesojās Valmieras pusē uz ikgadējo Burtnieku novada pašdarbnieku saietu Ēveles pagastā. Tas bija sākuma punkts jaukai kora un dejotāju sadarbībai, kā arī tieši šajā reizē nāca ierosinājums, ka šādā pat sastāvā varētu koncertēt arī ārpus Latvijas robežām.
   Tā kā kora dalībniecei Sandrai Lieljuksei bija izveidojusies laba sadarbība ar bijušo Liepājas rajona Kultūras nodaļas vadītāju Ilgu Skābardi, ilgu gadu garumā vedot koru un dejotāju grupas uz Vāciju un citām ārvalstīm, arī šoreiz lūdzām Sandrai uzrunāt Ilgu, lai noorganizētu korim un vidējās paaudzes deju kolektīvam braucienu uz Vāciju. Liels atbalsts, lai šāds kolektīvais brauciens varētu notikt, bija arī Pāvilostas novada domei, kas piešķira finansējumu ceļa izdevumiem.
    Un tā ceturtdienā, 6.augustā agri no rīta ar Pāvilostas uzņēmuma „Veronika L” šoferīšu gādību devāmies garajā ceļā uz Vāciju.
Pirmā pieturas vieta vēlā piektdienas vakarstundā – Minstere, kas Latvijā atpazīstama ar daudzajiem latviešu studentiem, kuri studē un nereti paliek uz dzīvi šajā skaistajā Vācijas pilsētā. Minsteres Svētās Marijas baznīcā Pāvilostas novada sieviešu koris, izvēloties baznīcai atbilstošu repertuāru, sniedza savu pirmo koncertu. Lai šāds kora dziedājums baznīcā varētu notikt, liels paldies jāsaka Ilgai Skābardei un Volfgangam Kabiršam. Baznīcas draudze un mācītājs no sirds priecājās un pateicās korim par sesdienas mises skaisto papildinājumu ar savu dziedājumu. Pēc baznīcas apmeklējuma kora dalībnieces un dejotāji Ilgas un Volfganga vadībā devās nelielā ekskursijā pa Minsteres vecpilsētu.
    Bet agrā svētdienas rītā Pāvilostas novada sieviešu korim bija paredzēts piedalīties svētdienas dievkalpojumā Minsteres Apostela baznīcā, kurai ir vairāk kā 700 gadu gara vēsture, un šī baznīca ir viena no retajām, kurā kalpo mācītājs- sieviete. Arī šajā baznīcā draudze bija patīkami pārsteigta par kora skanīgo un jauko dziedājumu, veltot ilgus aplausus mūsu koristēm.
Paviesojušies Minsterē, tālāk devāmies uz vidējās paaudzes deju kolektīva „Vērgalīte” tik ļoti izdaudzināto Mozeles upes ieleju, kur viņi pabīja jūlija sākumā, piedaloties 62.starptautiskajā vīna un folkloras festivālā Krovā.
     Arī mūsu nākamā pieturvieta bija pilsētiņa Krova pie Mozeles upes pašos Vācijas rietumos, tikai 60 km no Luksemburgas robežas. Tuvojoties Mozeles upes ielejai, sajūsma par skatiem aiz autobusa logiem nebeidza rimties. Kalnainais apvidus gluži kā skaistā brāļu Andersenu pasākā pārsteidza ar vīnogulāju laukiem, kuri stiepās daudzus metrus augšup kalnā, un romantiskām mājiņām kalna pakājē, bet tam visam skaistumama pa vidu – līkumaini burvīgā Mozeles upe. Fantastisks skats, kas lika elpai aizrauties! Mozeles  vīndarus un vīnogu audzētājus varēja vien apbrīnot, kur vien skaties  - aug vīnogas. Pat šaurākā klints krauja apstādīta ar vīnogām. No braucējiem autobusā ik pa brīdim atskanēja jautājums – kā viņi tur tiek augšā, kā tās vīnogas var augt akmenī, kurš var tās vīnogas tur nolasīt? Un daudz citu, mums interesējošu jautājumu, kurus mums – līdzenumā augušiem, strādājošiem un pieradušiem latviešiem nesaprast!
      Sajūsmināti par skaistajiem Mozeles upes ielejas skatiem, svētdienas pēcpusdienā ieradāmies vienā no Mozeles  pilsētiņām - Krovā. Tur mūs sagaidīja Ilgas draugs Uve Mentges, kurš korim un dejotājiem bija noorganizējis divus koncertiņus Krovas pilsētas ielu svētkos. Dodoties cauri Krovas pilsētiņai pa augšup un lejup vedošajām ieliņām uz koncertu norises vietu, vietējo kroviešu skatieni un sajūsma par sieviešu kora un dejotāju tērpiem bija ļoti manāma. Daudzi jautāja, no kurienes esam, un vēlējās ar skaistajām dāmām un brašajiem dejotāju vīriem nofotogrāfēties. Vietējie krovieši un  svētku viesi kora dziedājumu un dejotāju sniegumu uztvēra ar sajūsmu, aplaudējot un lūdzot koncertu turpināt. Tā arī darījām! Par prieku klātesošajiem izdejojām un nodziedājām vēl pāris tradicionālās latviešu dziesmas. Dienās, kad viesojāmies Krovā, biedzot varējām atcerēties, kas ir īsta vasara, jo termometra rādītājs bija pakāpies līdz pat visiem 40 grādiem pēc celsija. Vien mazu veldzi radām, malkojot kroviešu vīndarītāju dāvātos vīnus un ūdeņus. Pēc nelielas atelpas steidzāmies uz Krovas pilsētiņas citu ielu svētku laukumu, kur vēlreiz sniedzām koncertu. Bet vakarpusē patīkami noguruši un emociju piepildīti devāmies uz naktsmītni Enkirhā, kur mazliet atpūtušies nolēmām doties pastaigā gar nakstīgo Mozeles upi un šaurajām Enkirhas ieliņām. Pilsētas skaistas kā dienā, tā arī naktī!
    Nākamās dienas rīts uzausa ar patīkamas veldzes sajūtu, jo naktī pēc piecu nedēļu sausuma perioda Enkirhā beidzot bija nolijis lietus. Kā paši smējām – atvedām no Latvijas suvenīru lietus izskatā, par ko vietējie bija ļoti priecīgi. Dienas pirmo daļu ieplānojām kā ekskursiju pa Mozeles upes pieguļošajām pilsētiņām. Bet pēcpusdienā jau posāmies uz Krovas pilsētas veco ļaužu pansionātu, kur mums bija paredzēts vēl viens koncerts. Arī šeit vecie ļaudis mūs uzņēma ar sajūsmu. Lai gan smagā gadu nasta jau uz pleciem, tomēr šķita, ka tulīt, tulīt visi pielēks kājās un dejos līdzi. Ar prieku un asarām acīs sirmgalvji kustējās deju un dziesmu ritmos, un ar lielu pateicības sajūtu aplaudēja. Pēc koncerta pansionātā vakarpusē devāmies pie īstena vietējā vīndara Friča Bēta, kurš vīna laukus mantojis no saviem senčiem, un daži ir turpat 100 gadu seni. Fricis visu mūžu Krovā audzējis vīnogas un nodarbojies tikai ar vīna darināšanu. Jāsaka, ka vīni tiešām bija izcili! Bija jūtams saimnieka ieguldītais skurpulozais, smagais, bet ar lielu mīlestību darītais darbs.
      Līdz ar viesošanos Krovas pansionātā, beidzās kora un dejotāju nelielā koncertturneja pa Krovas pilsētiņu un Vāciju. Bija laiks posties garajam mājupceļam. Bet vēl ilgi garajās ceļa stundās autobusā atcerējāmies spilgtākos brīžus no šī brauciena. Gala secinājums viens – mēs varam un gribam šādā sadarbībā korim ar dejotājiem priecēt cilvēkus ne tikai Vācijā, bet arī citviet pasaulē, kur vien mūs aicinās un gaidīs!
    Lielu paldies Pāvilostas novada sieviešu kora un vidējās paaudzes deju kolektīva vārdā par šādu iespēju pirmām kārtām sakām Ilgai Skābardei, kura dažādās situācijās vienmēr bija atsaucīga, izpalīdzīga un zinoša, kā arī jaukajiem un izpalīdzīgajiem šoferīšiem, Sandrai Lieljuksei par izcili noorganizēto braucienu, mūsu sponsoriem  - viesu mājai un lauku maizes ceptuvei „Ievlejas” par gardo ceļa maizi un mājražotāja, zemnieku saimniecības "Kalniņkalni" veikalam "Ganību māja" par desiņām un pīrāgiem, paldies arī Pāvilostas novada domei par finansiālo atbalstu, Pāvilostas pilsētas kultūras nama vadītājai Silvai Vārsbergai par līdzijušanu un mājās gaidīšanu un liels paldies kolektīvu vadītājiem – Lienei Brečai, Daigai Cābelei un Eināram Vārsbergam par ieguldīto smago darbu, lai mēs ar godu varētu pārstāvēt Pāvilostas novadu Vācijā!
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste un deju kolektīva dalībniece.
 
Foto: M.Kurčanova, M.Kalēja
 
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ

 

Pāvilostnieki viesojas Burtnieku novadā

 
   Pāvilostas pilsētas kultūras nama sieviešu koris un vidējās paaudzes deju kolektīvs 28. un 29. jūnijā viesojās Valmieras pusē uz ikgadējo Burtnieku novada pašdarbnieku saietu, kas šajā gadā notika Ēvelē.
    Silta un saulaina laika lutināti sestdienas pēcpusdienā ieradāmies Valmierā, kur mūs laipni uzņēma bijušais Valmieras Viestura vidusskolas direktors Ivars Briedis ar kundzi Anastasiju un Burtnieku novada senioru vokālā ansambļa „Dziesmotā senatne” vadītāja Inese Reinfelde.      
   Nelielā ekskursijā tikām iepazīstināti ar Valmieras pilsētas vēsturi, ievērojamākajiem cilvēkiem un apkārtni, kā arī bija iespēja pa šaurām kāpnītēm uzkāpt Svētā Sīmaņa baznīcas tornī un palūkoties uz Valmieru no augšas. Ekskursijas laikā, staigājot pa vēsturiskajām, mazajām Valmieras ieliņām gar Gaujas krastiem, Pāvilostas sieviešu koris un dejotāji valmieriešu aicināti izdziedāja daudz dziesmu par Gauju, par dabu un mīlestību. Vēlā pēcpusdienā turpinājām ekskursiju pa Burtnieku novadu, līdz nonācām Ēveles muižas parkā, kur notika ikgadējie Burtnieku novada pašdarbnieku saiets.   
   Svētkus kuplinājām gan ar kora dziedājumu, gan dejotāju raitajiem soļu rakstiem, kā arī lielas ovācijas no skatītāju puses guva priekšnesums par dzīvi Pāvilostā!   
  Koncerts noslēdzās turpat pusnaktī ar ugunskuru iedegšanu un svētku salūtu. Visus svinētājus mājinieki aicināja palikt un izdejoties kārtīgā lauku ballē ar grupu „Ceļojums” no Smiltenes.   
  Agrā svētdienas rītā posāmies mājupceļam, bet pirms tam vēl devāmies nelielā ekskursijā, lai kārtīgāk iepazītu Burtnieku novadu – bijām pie Burtnieku ezera, apskatījām Sietiņiezi un daudzas citas skaistas vietas.  
  Sadraudzība starp Valmieru un Pāvilostu aizsākās 2013.gadā, pateicoties nodibinājuma „Borisa un Ināras Teterevu fonds” finansiālam atbalstam, kura atbalstītā projekta „Nesēdi malā- nāc pulkā mācīties un sportot Pāvilostā !” ietvaros, Pāvilostas senioru organizācija Sakas novada atklātais sabiedriskais fonds „Sakas novada pensionāru nodibinājums” biedri- Pāvilostas pensionāri ieradās pieredzes apmaiņā pie Valmieras pensionāru organizācijas „Valmieras pilsētas pensionārs”.   
  Notika savstarpēja iepazīšanās, pieredzes apmaiņa, ekskursija pa Valmieru un tās apkārtni, bet ar to viss nebeidzās. Pāvilostas seniori uzaicina valmieriešus ciemos uz savu senioru balli, kas notiek katru gadu oktobra mēnesī.   
   Sekojot pāvilostnieku ielūgumam un realizējot savu iegūto balvu, Burtnieku novada senioru vokālais ansamblis „Dziesmotā senatne” devās ciemos uz Pāvilostu, pensionāru ballē sniedzot koncertu, kā arī stiprināt sadraudzības saites. Savukārt šajā pasākumā „Dziesmotā senatne” svinīgi, klātesot pašvaldības vadītājam un domes darbiniekiem, ielūdza Pāvilostas sieviešu kori viesoties Valmieras pusē.   
  Pāvilostnieki nebija lepni un ieradās paplašinātā sastāvā, līdzi atvedot gan sieviešu kori, gan vidējās paaudzes tautas deju kolektīvu.
   Pasākuma laikā jau tika pārspriestas turpmākās Valmieras un Pāvilostas sadarbības iespējas. Pāvilostnieki bija ļoti gandarīti par iespēju koncertēt ārpus Kurzemes novada.   
   Pāvilostas novada pašvaldība un Pāvilostas kultūras nams saka lielu paldies Valmieras pārstāvjiem par sirsnīgo, viesmīlīgo uzņemšanu, kā arī vērtīgajām, izzinošajām ekskursijām!
Vizma Ģēģere un Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste 
 
Foto: A.Briede un M.Kurčanova