Sestdiena, 26.09.2020
Kurts, Knuts, Gundars

Pasākumi

Džimbas 9 soļu drošības programma

 

     Šajā mācību gadā no oktobra līdz decembrim Vērgales PII „Kastanītis” 6 gadīgie bērni ar drošības aģenta un drošuļa Džimbas palīdzību apgūst zināšanas par personīgo drošību.

        Drošības tēls - Džimba  ar lomu spēļu, stāstu, diskusiju, video, mūzikas un ritmisku frāžu palīdzību bērniem māca:

  • atpazīt bīstamas un vardarbīgas situācijas,
  • atpazīt labu un sliktu, slepenu pieskārienu,
  • teikt “nē” nevēlamai uzvedībai un rīcībai,
  • sevi aizstāvēt un izvairīties no bīstamām situācijām,
  • pastāstīt pieaugušajam par piedzīvoto situāciju (meklēt un saņemt palīdzību),
  • gūt pārliecību, ka pieaugušā ( vai lielāka bērna) pāridarījums nekad nav paša bērna vaina.

       Programmu noslēdzot, mazie vērgalnieki droši varēs teikt – „Mani nevar piemuļķot, jo es esmu gudrs!”

 

               Džimbas drošības programmas skolotāja

Aija Gertsone

 

 


Piparkūku rotāšanas darbnīca

 

       Decembrī  PII "Kastanītis” jau otro gadu pēc kārtas notika Ziemassvētku rotājumu veidošanas darbnīca, ko organizē iestādes vecāku padome. Ja pērn vecāki gatavoja puzurus, tad šogad Ziemassvētku tematika bija piparkūkas, tāpēc vecāki izlēma kopā ar bērniem darbojoties rotāt  piparkūkas , kas būtu pašgatavots, videi draudzīgs un galugalā, noslēgumā arī gards rotājums iestādes eglītei.

        Pateicamies grupas "Saulītes” vecāku padomes mammai Agnijai Lieģei par jauko pasākumu un skaisto Ziemassvētku egles noformējumu.

 

                                                                                            Vadītāja Liena Ernstsone

 

 


Barselonas leļļu teātris ar Stravinska baletu “Petruška”

iepriecina bērnus Liepājā

 

       5. decembrī uz krāšņu komponista Igora Stravinska baletu “Petruška” Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” bija sapulcējušies 870 bērni,  viņu vecāki un skolotāji, un viņu starpā arī 17 Vērgales kastanīši.

       Slaveno baletu ar liela izmēra leļļu un rotaļīgas, gaišas simfoniskās mūzikas palīdzību uz skatuves iedzīvināja krāšņais leļļu teātris “Per Poc” no Barselonas kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā. Fantastisko stāstu par Petrušku, balerīnu un mori leļļu baleta ievadā klausītājiem izstāstīja Liepājas teātra aktieris Gatis Maliks.

Vadītāja Liena Ernstsone

 

 


Latvija manā sirsniņā!

 

       Par godu Latvijas 101. gadadienai PII “Kastanītis” 15. novembrī notika  svinīgs pasākums, tā ietvaros caur dziesmām, rotaļām un dzejoļiem bērniem tika audzinātas patriotisma jūtas pret savu dzimto zemi – Latviju, kā arī apziņas piederība Vērgales pagastam, novadam un valstij.

      Pasākumā piedalījās jaunsargi – Liene Šķila un Uvis Mūrnieks no Pāvilostas, kas pastāstīja par savu nodarbošanos, kā arī aicināja bērnus un skolotājas uz svinīgu solījumu Latvijai – augt un mācīties, rūpēties par tuvākajiem un savu apkārtni – dzimteni.

     Ar savu dzeju visus sveica auklīte Ilze Jackeviča - Voitkeviča, bet muzikālu sveicienu mums visiem bija sagatavojusi auklīte Līga Jakubovskaite.

       Pasākuma noskaņā visi tika cienāti ar Latvijas Dzimšanas dienas svētku kliņģeri.

 

Pirmsskolas mūzikas skolotāja Līga Spjute

 


Kur tu teci Mārtiņgaili?

Šogad 8. novembrī PII “Kastanītis” norisējās Mārtiņdienas pasākums “Kur tu teci Mārtiņgaili?” Bērni tika iepazīstināti ar Mārtiņdienas tradīcijām, rotaļām, dziesmām, maskām, ticējumiem, mīklām un ēdieniem. Katra no grupiņām sniedza savu sagatavotu priekšnesumu. Mūs arī pārsteidza skolotājas, kas bija pārģērbušas par ķekatniekiem. Bērnos tika audzināts tikumu un ieradumu attīstība latvisko tradīciju ietvaros.

Zeme rīb, rati klaudz,

Kas to zemi rībināja?

Nu atbrauca Mārtiņdiena

Deviņiem kumeļiem.

                                                                                                 Līga Spjute

 


LIEPĀJAS LEĻĻU TEĀTRA IZRĀDE ,,LĀČA NAMIŅŠ’’

5.novembrī mūsu iestādē viesojās Liepājas Leļļu teātris ar izrādi ,,Lāča namiņš’’ pēc latviešu tautas pasakas motīviem. Izrādes varoņi mācīja bērniem tādas tikumiskās vērtības kā draudzība, izpalīdzība, pieklājība un iecietība.

 

                                                                      Vadītāja Liena Ernstsone

 


Leļļu teātris ,,LATVIJA- MANAS MĀJAS’’

30.oktobrī – Latvijas Dzimšanas dienas priekšvakarā bērni noskatījās patriotisku leļļu koncertu ,,Latvijas – manas mājas’’, kurā satikām iepriekšējās izrādēs iepazītus un jau iemīļotus varoņus – ķiplociņu, Miķelīti, Opīti, Ziemassvētku vecīti, Lieldienu Zaķi un citus.

Visi cildināja Latvijas skaistumu, draudzību un saticību, aicināja svinēt visus latviskos svētkus.

 

                                                   PII metodiķe Aija Gertsone

 


Olimpiskā diena PII ,,Kastanītis”

Jau otro gadu arī bērnudārza bērni piedalās Olimpiskajā dienā 2019, ko organizē Latvijas Olimpiskās komiteja ( LOK), kad 650 pasākuma norises vietās vienlaicīgi notiek vingrošana, bet visas nedēļas ietvaros arī citas ar sportiskām aktivitātēm saistīti pasākumi.

 


Koncerts ,,Zīmju stāsti’’

20. septembrī ,,KASTANĪŠI” gaidīja ciemos komponistu D.Rijnieku, lai kopā dotos muzikālā piedzīvojumā un iepazītu  dažādas ,,zīmes’’ – rakstu zīmes, pieturzīmes, teksta zīmes, ceļa zīmes ..

 

                                                          PI metodiķe Aija Gertsone

 


ZINĪBU DIENA 2019

2. septembrī Vērgales pag. PII ,,Kastanītis’’ pēc vasaras vēra durvis, lai sagaidītu plašo ,,kastanīšu’’ saimi. Svinīgajā pasākumā bērni un vecāki iepazinās ar skolotājām un auklītēm, bet pasākuma otrajā daļā vecākiem kopā ar bērniem darbojoties tapa ,,labo novēlējumu kastaņkoks’’. Tas priecēs mūs visa gada garumā!

 

                                                                           Vadītaja Liena Ernstsone


VĒRGALES PAGASTA SVĒTKU IETVAROS IESTĀDES TERITORIJAS  NOFORMĒŠANA AR ,,ZIEDU UGUNSKURU”

18. augustā iestādes kolektīvs piedalījās Vērgales pagasta svētkos veidojot tematisku noformējumu ,,ZIEDU UGUNSKURS”. Visi iestādes darbinieki un vecāki tika aicināti atnest ziedus noteiktās krāsās, tos kompozīcijā veidoja saimnieks Dmitrijs Kiss, skolotāju palīgi- Skaidrīte Štokmane, saimniecības daļas vadītāja Marina Raubēna, skolotājas Daiga Lapiņa un Sanita Dunkere.

 

   Vadītāja Liena Ernstsone