Otrdiena, 19.03.2019
Jāzeps

Pasākumi

 

Sveču dienas radošās darbnīcas

 

     Kā jau februārī – sveču mēnesī pieņemts "Kastanīši” ķērās pie vaska sveču darināšanas.

     Šo prasmi ierādīja Durbes novada biškope Solveiga Jansone no Durbes novada. Darbiņš nebija viegls, jo prasīja pacietību, rūpību un uzmanību, bet rezultāts priecēja visus -  pašgatavotas, pēc medus un vasaras smaržojošas svecītes.

                                                                       

    Vadītāja L.Ernstsone

 

 


Mazie vērgalnieki apmeklē bibliotēku

 

       7. februārī PII "Kastanītis" grupiņa "Pūcītes" ciemojāmies Vērgales bibliotēkā. Bibliotēkas darbinieces mūs laipni sagaidīja un piedāvāja iepazīties un aplūkot M.Stārastes grāmatu izstādi. Aplūkojām grāmatiņas ar jaukajiem zīmējumiem un uzzinājām, ka M.Stāraste ir gan tekstu, gan zīmējumu autore. Bērni pastāstīja, ka arī bērnudārzā ir M.Stārastes grāmatiņas, un esam jau tās arī lasījuši.
       Bibliotekāre Benita bija sagatavojusi bērniem dažādus uzdevumus: izkrāsot grāmatu tārpiņu, kurš neatlaidīgi lasa burtiņus, bija jāiziet pareizi labirints un tad godam, nopelnīts saldumiņš. Bērni ar interesi klausījās Benitas lasījumā M.Stārastes grāmatiņu "Laimes sēkliņa". Lai gan mēs esam vēl mazi, bet piedalīties diskusijā par grāmatu, par laimes meklējumiem un kur to rast, arī mēs varam. Dodoties prom, paņēmām grāmatiņu lasīšanai un noskaidrojām, kad grāmata ir jāaiznes atpakaļ uz bibliotēku.

Paldies bibliotekārēm par interesanto pasākumu! Uz tikšanos!
                                                                   

Grupas "Pūcītes” skolotāja Lilita Gulbe

 


      Katrā iestādes grupā vecākiem būs iespēja vērot bērnu ikdienas dzīvi un noskaidrot jebkuru interesējošu jautājumu par integrētajām rotaļnodarbībām, dienas ritmu un citiem aktuāliem jautājumiem.

     Dienas pirmajā pusē, no plkst.8 50, rotaļnodarbībās būs iespēja vērot skolotāju izvēlētās pedagoģiskās pieejas un metodiskos paņēmienus pirmsskolas izglītības programmas īstenošanā, savukārt otrajā dienas pusē individuālās pārrunas ar vecākiem par bērnu spējām un prasmēm tās apguvē un izglītojamo gatavību skolai.

       Lūgums iepriekš pierakstīties pie grupas skolotājiem vai zvanot pa tālr. 63490847 (vadītāja L. Ernstsone)

 


Pasākumiem bagātais decembris

Vērgales PII ,,Kastanītis’’

 

         Gada nogale mūsu iestādē pavadīta ar sirsnīgiem un  jaukiem  pasākumiem, kas priecēja gan mazus, gan lielus.

        Adventa laiks sākās ar profesiju dienu 6 gadīgo bērnu grupā "Pūcītes’’, kur par savu vaļas prieku – hloristiku stāstīja Gustava mamma. Bērni mācījās gatavot Adventa  vainagu uzzinot arī daudz jauna par šiem svētkiem.

      Pamazām gatavošanās svētkiem notika arvien rosīgāk – gaiss smaržoja pēc pašu ceptām piparkūkām, tika meistaroti apsveikumi, tapa priekšnesumi un rotājumi. Tos darināja ne tikai bērni, bet arī vecāki, kas velējās, varēja apgūt prasmi gatavot Ziemassvētku rotājumus- puzurus – par to parūpējās Riharda omīte, kurai puzuru gatavošana ir vaļasprieks.

       Jo tuvāk nāca Ziemassvētki, jo lielāki brīnumi notika! Vakaros, mazā krēsliņā pa logiem varēja vērot cik rosīgi palikusi arī rūķi,  tos bieži varēja manīt un pat satikt bērnudārza laukumiņā.

     Tie rūķojās - pikojās, dauzījās, dejoja, rotāja eglītes, slēpa saldumus, kurus atrast varēja ejot tikai pa rūķu pēdām!

     Pašus mazākos - "Lācēnus” un vislielākos – 6 gadīgos "Kastanīšus”  Ziemassvētku vecītis apciemoja bērnudarzā.  Bet pārējie - grupas "Zaķēni” un "Saulītes” devās uz pašu Rūķupi pie Ziemassvētku vecīša ciemos – kustīgi un lustīgi darbojoties tika saņemtas arī kārotās saldumtūtes.

 

Vērgales pag. PII "Kastanītis”

vadītāja L.Ernstsone

 

Ziemassvētku pasākums grupā "Kastanīši"

Ziemassvētku pasākums grupā "Lācēni"

GRUPU  "ZAĶĒNI” UN "SAULĪTES’’ ZIEMASSVĒTKI ZIEMUPES "RŪĶUPĒ"

Īsceļi
NOVADA KARTE