Piektdiena, 23.04.2021
Jurģis, Juris, Georgs

Aktualitātes

SIA “Eko Kurzeme” nodrošina vairākas iespējas bez maksas nodot lauksaimniecības iepakojumu

19.04.2021

Pavasaris ir viens no aktīvākajiem gada periodiem zemnieku saimniecībās visā Latvijā. Vienlaikus tas ir laiks, kad saimniecībās sāk uzkrāties izlietotais lauksaimniecības iepakojums. Lai novērstu šī iepakojuma nonākšanu dabā, tostarp tikt apraktam vai sadedzinātam, SIA “EKO Kurzeme” kopā ar SIA “Eco Baltia vide” un Latvijas Zaļo punktu aicina no tā atbrīvoties videi draudzīgā veidā – pieteikt bezmaksas savākšanu vai nogādāt uz atkritumu šķirošanas laukumu Ezermalas ielā 11, Liepājā, tādējādi nodrošinot iepakojumu nonākšanu otrreizējā pārstrādē. 

Lasīt vairāk

Par AS “Latvijas valsts meži” Meža apsaimniekošanas plāna publiskās daļas 2018. – 2022. gadam aktualizāciju

19.04.2021

Priekšlikumus sūtīt AS LVM Dienvidkurzemes reģiona klientu centram: “Boju muzejs”, Kazdangas pagasts, Aizputes novads, LV-3456, vai e-pastu d.gutmane@lvm.lv, līdz š.g. 16.maijam.

Lasīt vairāk

Algu subsīdijas

13.04.2021

Algu subsīdijai daļēji nodarbinātiem darbiniekiem no šā gada 8. aprīļa var pieteikties plašāks darba devēju loks. Atbalstam var pieteikties arī uzņēmumi, kuru mēneša ieņēmumi, salīdzinot ar attiecīgu 2019. gada periodu, ir samazinājušies vismaz par 30%.

Lasīt vairāk

SĀKAS TRAKTORTEHNIKAS VALSTS TEHNISKO APSKAŠU SEZONA

19.02.2021

Ar 2021.gada martu Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra

atklāj lauksaimniecības sezonas sākumu, t.i.,

dosies maksimāli tuvu traktortehnikas atrašanās vietai

veikt valsts tehnisko apskati.

Lasīt vairāk

LLKC AKTUĀLITĀTES

26.01.2021

Aktuālā informācija par LLKC un Lauku atbalsta dienesta mācībām, semināriem un cita veida informāciju

APRĪLĪ

Lasīt vairāk

2021. gada 1. janvārī sāk darboties vienotais nodokļu konts

04.01.2021

  2021. gada 1. janvārī līdzšinējo vairāk nekā 40 nodokļu kontu vietā visus Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrētos iekšzemes nodokļus[1] var maksāt vienā kontā, turklāt to var izdarīt, aizpildot tikai vienu maksājuma uzdevumu. Tas ievērojami mazina iespēju kļūdas dēļ ieskaitīt nodokļu maksājumu tam neatbilstošā kontā.

Lasīt vairāk

Uzsāk pieteikumu pieņemšanu dīkstāves atbalstam un atbalstam algu subsīdijai

03.12.2020

Lai palīdzētu tautsaimniecībā aktīvajiem iedzīvotājiem Covid-19 dēļ noteikto drošības pasākumu laikā, ir paredzēti atbalsta pasākumi darbinieku atlīdzību, kā arī pašnodarbināto un patentmaksātāju ienākumu kompensēšanai. Atbalsta izmaksu nodrošinās Valsts ieņēmumu dienests (VID) un pieteikumus Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) var iesniegt, sākot no 1. decembra.

Lasīt vairāk

VID uzsāks pieteikumu pieņemšanu dīkstāves atbalstam un atbalstam algu subsīdijai

01.12.2020

Lai palīdzētu tautsaimniecībā aktīvajiem iedzīvotājiem Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu laikā, Ministru kabinets ir pieņēmis noteikumus[1], paredzot atbalsta pasākumus darbinieku atlīdzību, kā arī pašnodarbināto un patentmaksātāju ienākumu kompensēšanai. Atbalsta izmaksu nodrošinās Valsts ieņēmumu dienests (VID) un pieteikumus Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) varēs iesniegt, sākot no 1. decembra.

Lasīt vairāk

INFORMĒJAM!

21.09.2020

SIA “Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centrs” informē, ka, pamatojoties uz nākamā gadā plānotā finansējuma samazinājumu konsultantu darba nodrošināšanai un Pāvilostas novada konsultantes lūguma, ar 2020. gada 30. septembri tiek pārtrauktas LLKC konsultantes Santas Ansones konsultācijas Pāvilostas novadā.

Lasīt vairāk

Lauksaimnieki vienotā platībmaksājuma avansu sāks saņemt no 16. oktobra

08.09.2020

Lauku atbalsta dienests (LAD) pirmās avansa izmaksas veiks no 16. oktobra. VPM avansu saņems lauksaimnieki, kuru saimniecībās būs pabeigtas administratīvās pārbaudes, savukārt bioloģiskās lauksaimniecības maksājuma avansu saņems lauksaimnieki, kuru saimniecībās būs pabeigta atbilstības nosacījumu pārbaude, tādēļ Zemkopības ministrija un LAD aicina lauksaimniekus pārliecināties elektroniskajā pieteikšanās sistēmā, vai ir sniegtas visas nepieciešamās atbildes LAD.

Lasīt vairāk

LŪGUMS IEDZĪVOTĀJIEM

17.08.2020

Pāvilostas novada iedzīvotāji,

kuri savā īpašumā konstatējuši Spānijas kailgliemežus,

aicināti sazināties ar LLKC lauku konsultanti

Santu ANSONI pa tel. 29362137 vai e-pastu: santa.ansone@llkc.lv

Lasīt vairāk

Valsts ieņēmumu dienests vienkāršo deklarāciju iesniegšanas procesu uzņēmumiem

03.08.2020

Lai nodokļu maksātāji no savas grāmatvedības sistēmas varētu iesniegt nodokļu un informatīvo deklarāciju datus automātiski, kā arī saņemt sev saistošos datus, kas uzkrāti Valsts ieņēmumu dienesta (VID) datubāzē, Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) ir ieviests jauns risinājums – serviss saskarne Application Programming Interface jeb EDS API.

Lasīt vairāk

Par Spānijas kailgliemeža izplatības ierobežošanu

06.07.2020

Dabas aizsardzības pārvalde pēdējo gadu laikā saņem regulārus dažādu Latvijas pašvaldību iedzīvotāju ziņojumus un sūdzības par dabiskos biotopus, kultūraugus un mājdzīvnieku veselību apdraudošo Spānijas kailgliemezi Arion vulgaris. Gliemeži nereti tiek konstatēti lielā skaitā un nodara ievērojamus postījumus  dārzu īpašniekiem. Līdz ar siltāka laika iestāšanos, iedzīvotāju sūdzības pēdējās šī gada nedēļās ir būtiski pieaugušas, nereti izsakot lūgumu pēc koordinētas cīņas ar šīs sugas īpatņiem.

Lasīt vairāk

Ārkārtējās situācijas ietekmēto seku mazināšanai NVA aicina darba devējus pieteikties bezdarbnieku nodarbināšanai, saņemot darba algu subsīdiju

02.07.2020

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba devējus pieteikties algu subsīdiju atbalstam. Tā ir iespēja darba devējiem nodarbināt NVA reģistrētos bezdarbniekus, saņemot subsīdiju darba algai pirmajos trīs nodarbinātības mēnešos. Atbalstam var pieteikties no 2020.gada 1. jūlija līdz 2020.gada 31.decembrim.

Lasīt vairāk

Izdota rokasgrāmata par labu lauksaimniecības praksi amonjaka emisijas samazināšanai Latvijā

12.06.2020

Zemkopības ministrija, vadoties pēc ieteikumiem, kas sniegti ANO EEK 2014.gada Pamatkodeksā par labu lauksaimniecības praksi amonjaka emisiju ierobežošanai un sadarbībā ar lauksaimniecības nozares ekspertiem no Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra un lauksaimnieku nevalstiskajām organizācijām, ir sagatavojusi rokasgrāmatu par labu lauksaimniecības praksi amonjaka emisijas samazināšanai.

Lasīt vairāk

Var saņemt īstermiņa aizdevumu no vienotā platības maksājuma

26.05.2020

Lai mazinātu Covid-19 krīzes negatīvo ietekmi, šogad lauksaimniekiem ir pieejams bezprocentu īstermiņa aizdevums no vienotā platības maksājuma (VPM). Iesniegumu īstermiņa aizdevuma saņemšanai lauksaimnieki var iesniegt no 2020. gada 21. maija līdz 15. augustam LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā.

Lasīt vairāk

LABAS ZIŅAS ZVEJNIEKIEM

02.04.2020

Turpmāk arī zvejnieki zvejas kuģiem

varēs iegādāties dīzeļdegvielu ar samazinātu

 

Piekrastes zvejniekiem kompensēs

roņu radītos zaudējumus akcīzes nodokļa likmi

Lasīt vairāk

Pāvilostas novada uzņēmēju kontaktu aktualizēšana!

24.02.2020

Pāvilostas novada pašvaldība sadarbībā ar LLKC konsultanti Santu ANSONI  ir uzsākusi Pāvilostas novada mājaslapas Uzņēmējdarbības sadaļas uzlabošanu. Lai varētu aktualizēt/uzlabot Pāvilostas novada mājaslapas Uzņēmējdarbības sadaļu un arī lauku attīstības konsultantam būtu precīzi Pāvilostas novada uzņēmēju kontakti lūgums sava uzņēmuma darbības virziena aprakstu/virzienu, aktuālo kontaktinformāciju, logo, fotoattēlus u.c. informāciju par savu uzņēmumu iesūtīt uz e-pastu santa.ansone@llkc.lv

Lasīt vairāk

Covid-19 skartie uzņēmēji no šodienas var pieteikties ALTUM atbalsta programmām

25.03.2020

Krīzes skartie uzņēmumi no šodienas, 25. marta, var pieteikties pagājušajā nedēļā valdībā apstiprinātajiem Attīstības finanšu institūcijas ALTUM jaunajiem atbalsta instrumentiem – garantijām banku kredītu brīvdienām un apgrozāmo līdzekļu aizdevumiem.

Lasīt vairāk

AKTUĀLI LAUKSAIMNIECĪBAS DZĪVNIEKU TURĒTĀJIEM!!

13.01.2020

Līdz 2020. gada 1. jūnijam obligāti jāsniedz Lauksaimniecības datu centram (LDC) informācija par lauksaimniecības dzīvnieku turēšanas un kūtsmēslu uzglabāšanas veidu novietnē pēc stāvokļa uz 2020. gada 1. janvāri.

Lasīt vairāk
» 1 2 3 4