Otrdiena, 21.03.2023
Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts

konkurss "Mazais gudrinieks"

Mazais gudrinieks
 
   Visu apmācības laiku Pāvilostas pirmsskolas izglītības iestādes „Dzintariņš” bērni ar pirmsskolas skolotāju palīdzību krāj zināšanas, pilnveido savas prasmes un iemaņas, attīsta iztēli, lai pilnvērtīgi sagatavotos skolas gaitām.
    2012. gada 25. janvārī pasākumā „Mazais gudrinieks” 5 – 6 gadīgie bērni savas zināšanas apliecināja, veicot daudzveidīgus uzdevumus. Bērni uzdeva un minēja pašu izdomātas mīklas. Atbildēja uz dažādiem atjautības jautājumiem. Centās saskaitīt, cik „ciparu kaķītim” gadu. Atrast pāri pēc dažādām pazīmēm. Pēc taustes, ar aizsegtām acīm, noteica ciparus, ģeometriskās formas un burtus. Rotaļā ar skaņām centās atpazīt ne tikai mūzikas instrumentu skaņas, bet arī dažādu sadzīves priekšmetu skaņas (piemēram, galda piederumi, atslēgu saišķis, glāzes u. c.)
      Bērni aizrautīgi demonstrēja savas zināšanas par dabu un apkārtējās dzīves norisēm, matemātikā, valodā, lasītprasmē, piedalījās sporta aktivitātēs un spēlēs.
     Pasākumu apmeklēja nākošo pirmklasnieku skolotāja Gaida Benete. Viņa piedalījās un veiksmīgi finišēja muzikālajā uzmanības spēlē „Brīnumainais mežs”. Dodoties cauri skaņu mežam skolotāja atrada saldumus, kurus dāvināja bērniem par enerģisko darbošanos.
      Noslēgumā ar gandarījumu konstatējām, ka bērni ir īsti gudrinieki un ar prieku turpinās krāt gudrības, lai pilnvērtīgi sagatavotos skolas gaitām.
 
Pāvilostas PII "Dzintariņš" metodiķe un mūzikas skolotāja Aija Gertsone
 
Ciparu kaķīt, cik tev gadu?
 
Jautrā lekšana ar maisu.
 
Kamaniņu vilkšana.
 
Mazie gudrinieki - nākamie pirmklasnieki.