Trešdiena, 24.04.2024
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Bebes svētkiem-10!

Bebes svētkiem-10!

25.07.2018

    Ir atkal jūlijs un Bebes iedzīvotājiem kopā sanākšanas svētki-nu jau 10 reizi.

    21. jūlija pašā dienas viducī Bebes centrā pie Vijas mājām dekorācijas un košā piepūšamā atrakcija visus sāka vilināt uz svētkiem, bet plkst. 14.00  interesenti devās braucienā uz Pāvilostu, lai muzejā aplūkotu jaunāko digitālo ekspozīciju ,,Pāvilostas zelta smilšu graudi” un citus muzeja jaunumus,  apmeklētu muzeja  visjaunāko celtni-tīklu māju.

    Ulmalē ciemojāmies bibliotēkā, kur mūs laipni sagaidīja vadītāja Lita Šildere. Viņa pastāstīja par mūsu novada vienu daļu un kopā ar viņu  apmeklējām arī  Ulmales upurakmeni un redzējām izveidoto treniņu moto trasi. Lai nokļūtu mūsu novada attālākajā vietā, mums piebiedrojās Rīvas bibliotekāre Vizma Ināra Ansone. Jau braucot autobusā, mēs uzzinājām, kas tik reiz nav  bijis Rīvās- grants fabrika un daudzas mājas, klubs un bērnu dārzs, veikals…un daudz  cilvēki. Stabili cauri visiem laikiem turas bibliotēka, mēs arī tur bijām un mums patika. Daudzi tiešām  pirmo reizi bija Rīvās.

    Protams, mājup braucot, pastaigājām arī pa Labraga tiltu un klausījāmies vēsturiskos faktus. Paldies Irinai, Litai un Vizmai, ka atvēlējāt laiku, lai savas zināšanas par vietu, kur dzīvojam, dāvātu Bebes ļaudīm.

   Bebē atgriezāmies ar pusstundas kavēšanos - ak, šie luksofori, bet ceļš būs kārtībā! Svētki sākās ar Velgas uzrunu un kā pirms 10 gadiem  Vērgales ansambļa "Vakarvējš” dziedātājas kopā ar Noru  visus priecēja ar skaistām dziesmām. Jauku koncertu divās daļās dāvāja arī Sarmīte Priede, kas vēlāk spēlēja ballītē. Daudz jaunu vēsturisku ziņu par Bebi ieguvām no Vērgales muzeja krājuma glabātājas Dainas Vagules, kura bija izveidojusi  izstādi ar senajām fotogrāfijām, bet Bebes kartē vajadzēja atcerēties vietu nosaukumus. Daina aicināja visus bebeniekus iesaistīties Bebes atmiņu grāmatas veidošanā, jo ir svarīgi nodot vēsturisko mantojumu nākošajām paaudzēm. Lielā atmiņu "klade” vispirms dosies pie Emīlijas Vītoliņas un viņas kuplās ģimenes. Pēc gada varēsim lasīt šo grāmatu visi kopā, jo svētki turpināsies un Bebe mums jāiepazīst daudz pamatīgāk tīri vēsturiski.

   Pasākuma organizētājas Vija un Gunita bija sagādājušas ļoti jauku dāvaniņu dalībniekiem - 2019. gada mazo kalendāriņu ar Bebes visdažādākiem attēliem.

    Sarunas un danči, kopējs mielasts, atmiņu stāsti un vislabākie laika apstākļi ļāva cilvēkiem atkal pabūt kopā un sagaidīt rīta saulīti.

     Paldies visiem, kas bija un atbalstīja Bebes svētkus, bet tiem, kuri šajā dienā  čakli strādāja un nevarēja būt, lai Jums veicas, jo nekas nav svarīgāks par ražas novākšanu.

 

Vērgales kultūras nama vadītāja,

Velga Freimane

 

Foto no dalībnieku personīgā arhīva

 

 

« Atpakaļ