Ceturtdiena, 23.05.2024
Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

Pāvilostu šķērso Baltijas simtgades velobrauciens

Pāvilostu šķērso Baltijas simtgades velobrauciens

30.07.2018

     30. jūlijā plkst.10.00 Baltijas simtgades velobrauciena “BalticCycle 2018” dalībnieki apciemoja Pāvilostas miera zīmi "Lai miers būtu pasaulē", kura uzstādīta Dzintaru un Tirgus ielu krustojumā.

   Šīs vasaras Latvijas Riteņbraucēju apvienības organizētā starptautiskā velo ekspedīcija norisināsies 60 dienas, kuras laikā pa Baltijas valstīm tiks veikta 3000 km gara distance. Ekspedīcijas braucienā piedalās 25 velobraucēji no dažādām Eiropas valstīm.

    Baltijas simtgades ekspedīcijas brauciena dalībnieki ir ceļotāji ar pieredzi, pārsvarā vecumā virs 60 gadiem, pie tam- vecākajam velobraucējam ir teju 80 gadu. Velobrauciens pa dažādām Eiropas valstīm notiek ik gadu, bet šogad brauciens veltīts tieši Baltijas valstu simtgadei. Šoreiz ceļotprieks sapulcējis dalībniekus no Lietuvas, Latvijas, Polijas, Igaunijas, Vācijas, Itālijas, Austrijas, Īrijas, Anglijas, ASV, Turcijas, Baltkrievijas un Somijas, tajā skaitā arī entuziastus, kuri vairākkārt ar velosipēdu apbraukuši apkārt pasaulei un ir gatavi dalīties savā velo ceļošanas pieredzē ar visiem interesentiem.

     Ekspedīcijas ”BalticCycle 2018” mērķis ir atzīmēt Baltijas valstu simtgadi un aicināt cilvēkus aizdomāties par cilvēku neapdomātas rīcības radītām traģēdijām – kariem, ekoloģiskām katastrofām un to sekām. Visi velobraucēji ir globāli domājoši un tos vieno kopējs motīvs – lai pasaulē būtu miers!

      Maršruta ietvaros ekspedīcijas dalībnieki apmeklēs dažādas Latvijas pilsētas un vietas, kurās uzstādītas Japānas Miera nesēju biedrības Hirosimas nodaļas dāvinātās miera zīmes "Lai miers būtu pasaulē". Šādas miera zīmes Latvijā uzstādītas kopumā 7.

     Kā pastāstīja brauciena koordinators Oļegs Stoļarovs, Miera zīme šeit pie mums Pāvilostā tikusi uzstādīta 2006. gadā un pēc brauciena ir mērķis izgatavot piemiņas plāksnītes, kuras piestiprināt pie Miera zīmes!

 

Pāvilostas novada TIC vadītājas p. i.

Anta Lībiete

 

 

« Atpakaļ