Piektdiena, 01.03.2024
Ilgvars, Ivars

Tikšanās ar rakstnieci Janu Egli un dziesminiekiem

Tikšanās ar rakstnieci Janu Egli un dziesminiekiem

26.02.2020

       Piektdien, 21.februāra pēcpusdienā, Pāvilostas bibliotēkā notika tikšanās ar dzejnieci, rakstnieci Janu Egli, kura dzimusi Rucavā, beigusi Rucavas vidusskolu, ieguvusi pedagoģisko izglītību Liepājā un Rīgā. Rakstniecībā debitējusi 1995.gadā ar dzejoļu publikāciju laikrakstā “Kursas Laiks”. Lai arī autore savu debiju rakstniecībā aizsāka ar dzeju, viņai izdots tikai viens dzejas krājums “Dzirdēt noklusēto” (2002). Vēlākos gados radīti stāstu krājumi – “Gaismā” (2016), “Svešie jeb Miļenkij ti moj” (2018) un “Dzimšanas diena” (2020).

         J. Egle aktīvi piedalās Kurzemes literārajā un muzikālajā dzīvē. Ļoti bieži piedalās biedrības “Ziemupīte” organizētajos atpūtas pasākumos “ma-DARA” Ziemupē. Par stāstu krājumu "Gaismā" 2016. gadā saņēmusi Literatūras gada balvu nominācijā "Proza", par stāstu krājumu "Svešie jeb Miļeņkij ti moj" saņēmusi Liepājas Kultūras balvu 2018.

       J. Egle mūsu bibliotēkā kā rakstniece bija pirmo reizi. Kopā ar viņu bija ieradušies arī divi dziesminieki - Simona Rača un Jānis Rūcis. Visi trīs mūs priecēja ar jaukām, sirsnīgām un nedzirdētām dziesmām gan ar pašas autores, gan citu dzejnieku vārdiem.

         Liels prieks, ka uz pasākumu bija ieradušies tik ļoti daudz apmeklētāju, kuri nekautrējās arī uzdot pa kādam jautājumam.

       Tā kā Jana Egle ir biežs viesis Ziemupē – vietā, kas viņai ir tuva un mīļa, - viens no viņas stāstiem pirmajā krājumā “Gaismā” ar nosaukumu “Aiziet jūriņā” ir kāda Ziemupes zvejnieka stāsts. Tieši šis stāsts šogad kā teātra izrāde ar tādu pašu nosaukumu Liepājas pilsētas amatierteātra “Projekts” izpildījumā piedalās Latvijas amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2019” Kurzemes reģiona skatē 29.februārī Liepājā. Tās režisore ir Karīna Tatarinova.

          Novēlam veiksmi un gaidīsim aktierus ar izrādi “Aiziet jūriņā” arī Pāvilostas novadā.

 

bibliotekāre Elīna Horna

 

Foto: M. Kurčanova

 

 

« Atpakaļ