Otrdiena, 06.12.2022
Niklāvs, Niks, Nikolajs

Bibliotēkā atzīmē pasaku diena

Bibliotēkā atzīmē pasaku diena

27.02.2020

       Ik gadu 26. februāris pasaulē tiek atzīmēts kā Starptautiskā Pasaku diena jeb Pasaku stāstīšanas diena. Ja līdz šim tavā ģimenē nav tradīcija vakaros lasīt vai stāstīt pasakas, tad būtu vēlams to iedibināt. Pasakas, tā ir tautas gudrība, ko nodod no paaudzes paaudzei. Šodien zinātnieki ir atzinuši, ka pasaku var nosaukt par vissenāko terapijas veidu - pasaka ir tā, kas dziedē dvēseli. Lasītprasmei ir izšķiroša ietekme uz bērnu. Lasot pasakas, bērni bez piespiešanas un ar interesi saņem informāciju par dzīves vērtībām, cilvēku savstarpējām attiecībām, kā arī iespējamiem dažādu situāciju risinājumiem.

        Atzīmējot Starptautisko Pasaku dienu 27. februārī aicinājām ciemos uz bibliotēku Pāvilostas vidusskolas 1. klases skolēnus ar klases audzinātāju Ivetu Arāju. Tika stāstīts par pasakām un rādītas pasaku atrašanās vietas bibliotēkas fondā.

        Šajā dienā iepazināmies ar vienu īpašu grāmatu, kuru apgāds Zvaigzne ABC izdeva  par godu Latvijas simtgadei – grāmatu, kurā apkopotas 100 latviešu tautas pasakas, ilustrējuši 100 Latvijas mākslinieki. Ilustratoru pulkā ir vairāku tautību mākslinieki un divi mākslinieki mums ļoti pazīstami Zigmunds Vilnis un Mairita Tumpele. Mairita ilustrāciju zīmējusi pasakai “Zaķis un viņa draugi”.

       Nu lūk, ciemos uz bibliotēku aicināju mākslinieci Mairitu Tumpeli, lai pastāsta un iedvesmo bērnus lasīt un zīmēt. Lasījām pasaku Zaķis un viņa draugi, zīmējām  mākoņus – sapņainus, draiskus, nopietnus u.c., apgleznojām akmeņus piešķirot  katram īpašu tēlu.

       Starptautisko Pasaku dienu 28. februārī atzīmēja Pūčuku skolas dalībnieki, šoreiz ļoti kuplā skaitā. Arī mazajiem bibliotēkas apmeklētājiem bija tikšanās ar Mairitu Tumpeli, lasījām pasaku, spēlējām spēles, notika radošās darbnīcas.

        Paldies Mairitai Tumpelei par iedvesmas stāstu un radošo pieeju darbā ar skolēniem.

        Gribu mudināt - lasiet grāmatas! Šovakar kopā ar bērnu izlasi savu vai atvases mīļāko pasaku!

 

Mairita Vītola

 

Foto: M. Vītola, E. Horna

Starptautisko Pasaku dienu atzīmēja Pūčuku skolas dalībnieki

 

 

« Atpakaļ