Sestdiena, 02.03.2024
Luīze, Laila, Lavīze

Aizvadīts “Senās Uguns nakts” pasākums

Aizvadīts “Senās Uguns nakts” pasākums

03.09.2020

       Pāvilostā, 29. augustā nu jau 22. reizi tika plānots “Senās uguns nakts” pasākums. Sākotnēji pasākuma norisi apdraudēja valstī esošā pandēmija un noteiktie ierobežojumi, bet tuvojoties pasākuma norises datumam – augusta nogalei – tomēr Pāvilostas novada TIC un citi piesaistītie organizatori plānoja pasākumu ar plašu koncertu programmu, tenisa čempionātu, amatnieku un mājražotāju tirdziņu, bērnu ballīti, ikgadējo Sakas upes regati “Pāvilostas asaka”, uguns skulptūru – performanci “Vakara zvaigzne” un daudzus citus notikumus visas dienas garumā.

      Sestdiena iesākās ar Pāvilostas tenisa čempionāta 3. noslēguma posmu, lai arī laika apstākļi līdz pēcpusdienai bija lietaini, turnīra dalībnieki par spīti nenogurstoši cīnījās par šī gada čempiona titulu. Par turnīru vairāk lasīt ŠEIT.

      Sakas upes regatei „Pāvilostas asaka” sākotnēji bija pieteikušās 12 komandas, bet pirms sākuma puse no komandām izlēma nedoties trasē. Regates norises laikā tika solīts visstiprākais lietus, kas nobiedēja un dalībnieku skaits strauji saruka. TIC vārdā vislielāko paldies sakām tām 6 komandām, kuras tomēr izlēma doties trasē. Uzmundrinājušies ar karstu kafiju un nedaudz ieturējušies ar svētku kliņģeri, dalībnieki Jautro pirātu pavadībā iesildījās un devās 8km laivojumā no Tebras un Durbes upju satekas vietas jeb Sakas upes sākuma līdz Pāvilostas novadpētniecības muzejam, pa ceļam veicot 5 kontrolpunktus. Nonākuši noslēgumā kontrolpunktā, apsildījušies muzejā, dalībnieki tika apbalvoti! Vēlreiz paldies komandām - „Viļņu ielas mafija”, „Gliemeži”, „Vīngliemeži”, „Uzvarētāji”, „Gumijnieki”, „Nepacelti enkuri” un kontrolpunktu sargiem - Baibai Blaubārdei, Mudītei Zamarītei, Silvai un Gitai.

      Lietus ieviesa arī zināmas korekcijas amatnieku un mājražotāju tirdziņā. Tirgotāji, kas nenobijās no lietus, piedalījās svētku tirdziņā, piedāvājot gan tekstilizstrādājumu, gan saimniecībā noderīgus koka izstrādājumus, gan dažādas rotas skaistumam, kā arī bija iespēja baudīt vēdera priekus.

      Lielie un mīkstie multiplikāciju tēli izklaidēja atnākušos bērnus, bet Jautrie pirāti ar mazajiem svētku apmeklētājiem devās dārgumu medībās.

       Pēc aktivitātēm bērniem uz muzeja skatuves kāpa Jānis Narkevics un Edgars Jānis Kārkliņš, lai muzikālajā sveicienā priecētu ar ģitāras un saksofona skaņām. Uz koncerta laiku apmeklētāji paslēpušies zem lietussargiem aktīvi atbalstīja mūziķus ar aplausiem.

         Lai arī piepūšamās atrakcijas tika atceltas, bet putu ballīte sirdī jaunajiem noritēja kā plānots. Mazie ar tādu prieku lēkāja pa putām. Jaunums šobrīd ir arī krāsainās putas un, kad tika pūstas rozā putas, mammas smejoties teica: „Izskatās kā mazi zefīriņi!”.

        Akmens līdzsvara veidoti krāvumi no Stone Balance nenotika lietus dēļ, bet visi pārējā pasākuma programma bija nemainīga.

       Kempingā “Wonderland” bija tapusi pludmales skatuve un apmeklētājus priecēja „Oranžās brīvdienas”, Dj Lady Krii un Dj Krii, Reinis Jaunais. Virtuvē darbojās un gatavoja Havjērs Garsija.

       Vakara pusē uz muzeja skatuves uzstājās džeza grupa  „Lucky Hunters”.  Lietus mākoņi vakarā bija jau izklīduši un uz koncertu atnācis bija ievērojams skaits apmeklētāju. Tāpat arī krodziņa un viesu mājas “Āķagals” viesi no saviem numuriņiem varēja baudīt pozitīvo un jaudīgo mūziķu priekšnesumu. Līdzi dejoja gan jauni, gan veci!

        Un tad jau centrālais notikums - uguns skulptūras iedegšana. Šajā gadā Pāvilostas pludmalē bija nokritusi „Vakara zvaigzne”. Par muzikālo pavadījumu un uguns šovu rūpējās “Pulse Effect”. Sagaidīt saules rietu un uguns skulptūras iedegšanu sanākuši bija ļoti daudz cilvēku, bet lietus bija darījis savu un skulptūru iedegt māksliniekam bija ļoti grūti. Kad cilvēki bija jau izklīduši un palikuši nedaudz, skulptūra naksnīgajās Pāvilostas debesīs iededzās un parādīja savu krāšņumu. Izturīgākajiem bija tas prieks arī to iemūžināt. Pēc tam visi apmeklētāji izklīda uz vakara ballītēm.

     Pāvilostas promenādē spēlēja mūsu pašu „Piemare” un visi metās dejas soļos šī gada vienīgajā zaļumballē. Kā paredz MK noteikumi šajā laikā, tad ballīte tikai līdz 24:00, toties tas nemazināja pozitīvo noskaņojumu atnākušo vidū.

      Kempingā „Wonderland” uz ballīti aicināja grupas “Baltinos” un “Louie Fontaine & Starlight Searchers”.

      Svētdienas rītā Kalna ielā notika sporta inventāra tirdziņš un Skrituļošanas viļņa čempionāts, kurus sestdienā laika apstākļu dēļ nācās pārcelt. Laika apstākļi svētdien  gandrīz kā vasarā- silti un saulaini. Čempionātā kopā piedalījās 22 dalībnieki. Vecuma grupā līdz 10 gadiem 1. vieta Manu Puriņam, 2. vieta Dāvim Ozolam, 3. vieta Kurtam Zabarovskim. Vecuma grupā līdz 15 gadiem 1. vieta Vincentam Mūrniekam, 2. vieta Valtam Videniekam, 3. vieta Robertam Vaškusam. Sieviešu grupā 1. vieta Santai Vēverei, 2. vieta Aijai Moricai, 3. vieta Kristiānai Igelai. Vīriešu grupā 1. vieta Dzintaram Saulmanim, 2. vieta Jānim Mūrniekam, 3. vieta Agrim Burmistrim. Pro grupā 1. vieta Jānim Kipuram, 2. vieta Naurim Daukštas, 3. vieta Krišjānim Tūtānam. Speciālā balva par labāko stilu Tomam Petrušēvicam.

      Paldies visiem iesaistītajiem pasākuma rīkošanā un apmeklētājiem, kuri nebijās meteorologu dzeltenā brīdinājuma par laika apstākļiem sestdienā un apmeklēja Pāvilostu un Senās uguns nakti.

       Speciālais paldies no Pāvilostas TIC- Dainai Vītolai un Maritai Kurčanovai par fotogrāfijām un video, Irinai Kurčanovai par atbalstu un telpām, inventāru, kultūras nama darbiniekiem - Gitai, kuras nāca mums palīgā, Silvai un Maritai par tirdziņa organizēšanu un koordinēšanu, Baibai un Mudītei par iesaistīšanos kontrolpunktu nodrošināšanā, „Muižkalniņiem” par gardajiem kliņģeriem, zivju veikalam “Kaija” par zivtiņām. Izpilddirektoram un labiekārtošanas daļas puišiem par milzu saimniecisko darbu padarīšanu gan gatavojoties svētkiem, gan svētku laikā, Pēterim Brīniņam par mūziķu uzrunāšanu, koncertu nodrošinājumu ar aparatūru  un milzīgo darbu čempionāta organizēšanā un atbalstītāju meklējumos. Paldies, paldies, paldies ikvienam par palīdzīgu roku, lai šie svētki varētu notikt un priecēt gan pāvilostniekus, gan ciemiņus!

 Tiekamies nākamā gada 28. augustā!

 

Anta Lībiete,

Pāvilostas novada TIC konsultante

 

Plašāku fotoreportāžu skatieties sadaļā “Fotogalerijas

 

Foto: M. Kurčanova, D. Vītola, Pāvilostas novada TIC

Video: M. Kurčanova

 

 

« Atpakaļ