Sestdiena, 18.05.2024
Inese, Inesis, ēriks

Piejūras senioru festivālā "Pie jūras dzīve mana"

Piejūras senioru festivālā "Pie jūras dzīve mana"

30.06.2018

     30. jūnijā Pāvilostā notika nu jau ceturtais Piejūras senioru festivāls "Pie jūras dzīve mana". Pirmo reizi festivāls notika Carnikavā, bet vēl iepriekšējos gados - Kolkā un Jūrkalnē. Festivāla mērķis ir dalīties pieredzē, apvienot piejūras novadu seniorus un veicināt senioru nevalstisko organizāciju līdzdalību sabiedriski svarīgu lēmumu pieņemšanā.

     Pāvilostā  šajā dienā ieradās seniori no daudziem Latvijas piejūras nostūriem - Carnikavas, Medzes, Vērgales, Pāvilostas, Lapmežciema, Engures, Salacgrīvas, Jūrmalas, Kolkas, Nidas Lietuvā un plaši pārstāvētā Ventspils novada, kopumā pulcējot vairāk kā 200 dalībnieku.

     Festivāls iesākās ar senioru sporta spēlēm Pāvilostas pilsētas stadionā, kur senioriem bija jāpievar pieci kontorlpunkti, kas veselības nolūkos stiprina gan fizisko veselību, gan demonstrē senioru veiklību – lokanību, izturību, pacietību, precizitāti utt.

      Vēlāk Piejūras senioru festivāla dalībnieki stājās krāšņam svētku gājienam, kas no stadiona aizvijās līdz Upesmuižas parka estrādei.

      Svinīgais pasākums iesākās ar Pāvilostas pilsētas himnas un festivāla himnas atskaņošanu, lepni virs festivāla dalībnieku galvām paceļot festivāla karogu. Turpinājumā svētku dalībniekus sveica Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons: “Mēs vienmēr savus ciemiņus sagaidām ar labu laiku, tā ir arī šoreiz. Prieks par kuplo festivāla dalībnieku skaitu un lai izdodas gūt prieku pašiem un citiem to dot!” Festivāla iniciatore un aizsācēja Gunita Dzene, pasniedzot katram novadam īpašu, šim festivālam izgatavotu pulksteni, klātesošajiem teica: “Mūs visus vieno jūra, lai tā satur mūs kopā, lai esam kā viens veselums.

     Festivāla ietvaros svinīgi tika sveikti arī senioru sporta spēļu laureāti. Pirmo godpilno vietu ieguva Carnikavas komanda, 2. vietā ierindojās Lietuvas ciemiņi – Neringas komanda, bet ar 3. vietas iegūšanu tika sveikti apvienotā Ventspils novada komanda. Komandas tika vērtētas vispirms pēc precīzāko sporta elementu izpildes, un tikai pēc tam tika skatīts komandas finiša laiks.

     Turpinājumā vairāku stundu garumā notika piejūras novadu pārstāvju sveicieni un priekšnesumi. Seniori gan dziedāja, gan dejoja, gan lepojās ar citiem talantiem.

     Pērnā gadā Jūrkalnē tika aizsākta vēl viena jauka festivāla tradīcija – ziedu paklāju veidošana jūrmalas smiltīs. Arī šogad Pāvilostā šī tradīcija tika turpināta. Par cik šogad atzīmējam savas valsts 100.gadi, tad ziedu klājiens Pāvilostas jūrmalas kāpā tika veidots tieši Latvijas kontūras formā, to pamazām piepildot ar skaistiem, līdzpaņemtiem ziediem.

       Dodoties no Upesmuižas parka estrādes līdz jūrmalai, senioriem nelielā ekskursijā tika izrādīta arī pati Pāvilostas pilsēta, vien nedaudz ieskicējot pilsētas nozīmīgākos apskates objektus un aicinot vēl citreiz šeit atgriezties jau lielākā draugu un radu pulkā, lai nesteidzīgi baudītu Pāvilostas šarmu, mieru un klusumu.

       Bet vakarā, kad visi cits citu jau bija iepazinuši, piejūras senioru festivāls “Pie jūras dzīve mana” noslēdzās ar balli, ko spēlēja grupa “Piemare”.

     Pati Māte Daba lutināja festivāla dalībniekus un organizatorus, rūpējoties par festivāla dalībnieku labsajūtu, dāvājot sauli un labu laiku.

       Ceturto Piejūras senioru festivālu “Pie jūras dzīve mana” organizēja Pāvilostas pensionāru apvienība “Varavīksne”, kas lielu paldies teic – Vizmai Ģēģerei, Uldim Kristapsonam, Alfrēdam Magonem, Veltai Citskovskai, Silvai Vārsbergai ar kultūras nama kolektīvu, Maritai Kurčanovai, Ģirtam Vagotiņam – Vagulim, Aldim Barsukovam ar komandu, Terēzei Cābelei un jauniešiem, Irinai Kurčanovai un ekskursiju gidiem, Mairai Briedei, Initai Zingnikai, Birutai Jembergai, Mairitai Vītolai, Dacei Bunkai ar dziedošajām meitenēm, Dainim Vinklerim un grupai “Piemare” un citiem, kas palīdzēja un atbalstīja.

      Savukārt Pāvilostas novada pašvaldība saka lielu paldies Pāvilostas pensionāru apvienības "Varavīksne" vadītājai Guntai Raibartei par ieguldīto darbu, kā arī vēlreiz sveic skaistajā dzīves jubilejā!

 

Pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Marita Kurčanova

 

Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ

 

Foto: M. Kurčanova

 

 

« Atpakaļ