Svētdiena, 26.03.2023
Eiženija, Ženija

Pāvilostas novada tūrisma uzņēmēji ciemojas viens pie otra

Pāvilostas novada tūrisma uzņēmēji ciemojas viens pie otra

20.06.2018

     Pagājušā gada izskaņā tūrisma uzņēmēji izteica vēlmi iepazīties ar tūrisma piedāvājumu Pāvilostas novadā. 15. jūnijā interesenti devās Pāvilostas ielās un pa novadu, lai iepazītos ar kaimiņu piedāvājumu šai vasarai, lai gan pilnīgi visu apskatīt un iepazīt neizdevās, bet ieskatu uzņēmēji guva.

     Iesākumā devāmies uz Pāvilostas novadpētniecības muzeju, kur muzeja vadītāja Irina Kurčanova mūs iepazīstināja ar jauno ekspozīciju “Pāvilostas zelta smilšu graudi”, patstāvīgajām ekspozīcijām un Palangas muzeja foto izstādi.

     Viesu nams un kafejnīca “Āķagals” iepazīstināja ar jaunajām nākotnes vīzijām, bet Pāvilostas SERF klubs ar aktivitātēm, kuras piedāvā ne tikai pilsētas viesiem, bet arī vietējiem iedzīvotājiem. Rotu veikaliņš “Jūras Rotas” mūs uzņēma savā jaunajā mājvietā Pāvilostas jahtu ostā. Ingrīda Jansone pastāstīja par iecerēm šajā sezonā un laivu nomas “Redzēt debesis” aktivitātēm.

     Turpinājumā iepazināmies ar naktsmītņu piedāvājumiem. Brīvdienas mājas “Pie Jūras” saimniece Ella iepazīstināja ar savas naktsmītnes piedāvājumu, nakšņotāju vēlmēm. Brīvdienu mājas “Viga” saimniece deva klātesošajiem lieliskus padomus, kā likt saviem viesiem justies īpašiem. “Ostgals” saimniece Inga mums izrādīja viesu telpas un pagalmu, kur atpūtnieki var ne tikai laiski pavadīt laiku, bet arī izmantot grilu un dārzu. Pa ceļam uz nākamo naktsmītni apskatījām arī Kalna ielas stāvlaukumu ar pludmales labiekārtojumu un nejauši iepazināmies ar jaunajiem stāvlaukuma apsaimniekotājiem šajā vasarā, kur darbosies biedrības “Cita Abra” kiosks. Brīvdienu mājas “Zvilnis” saimniece Veronika mums izrādīja viesu istabiņas un iepazīstināja arī ar otru viesu mājas tūrisma piedāvājumu - zivju kūpināšanu. Paldies saimniekiem par gardajām zivtiņām noslēgumā! “Pāvilosta Marina” pārstāve Kitija mums izrādīja kempinga kompleksu un pastāstīja par jauno namiņu, kas šobrīd ir būvniecības stadijā, bet kura atklāšanu mēs ļoti gaidām. Brīvdienu mājas “Pie Pifa” pārstāve Velta izrādīja savu piedāvājumu Pāvilostas viesiem, kā arī lielo dārzu, kur viesi var justies netraucēti. Savvaļas augu ēdienu degustācijas un naktsmītni “Puerto VV” mums izrādīja Vaira Kārkliņa. Mēs tikām cienāti un iepazīstināti ar savvaļas augu dažādiem pagatavošanas veidiem. Garšīgi! Un tas viss mums ir dabā pieejams! Atpūtas mājas “Pie Sakas upes Pāvilostā” pārstāve Dace  mūs iepazīstināja ar savu piedāvājumu, izrādot gaumīgi iekārtoto māju pašā Sakas upes krastā.

    Turpinājumā mēs devāmies ceļā pie novada uzņēmējiem. Lai gan sākumā bija plānots, ka novadam veltīsim atsevišķu dienu, taču nelielās atsaucības dēļ visu varējām apvienot vienā braucienā.

    Brīvdienu mājas “Zariņi” un ekspozīcijas “Kurzemes zvejnieka sēta'' saimniece Ilma Ruduša mums izrādīja savu piedāvājumu un  plaši pastāstīja par savām ģimenes saknēm Saraiķos. Nogaršojām saimnieces gardo piedāvājumu, kuru iespējams pasūtīt ekspozīcijas apmeklētājiem. Tāpat izteicām pateicību brīvdienu mājai “Zariņi” par “Zaļā sertifikāta” saņemšanu pagājušā gada izskaņā. Savukārt kempinga “Kalēji” saimniece Marita izrādīja gan tūristu atpūtas namiņus, gan par iesaisti piekrastes kājāmgājēju maršrutā “Jūrtaka”. Ciemojāmies arī Liepājas neredzīgo biedrības vasaras mītnē “Dvēseles veldzes dārzs”. Pārstāve mums parādīja gan numuriņus, kur iespēja pārnakšņot, gan Sajūtu dārzu, Labirintu, gan arī Baskāju taku, kuru izveidojuši paši biedrības dalībnieki, un ikvienam interesentam ir iespēja ar aizsegtām acīm to izbaudīt. Viesu nama “Laikas” piedāvājums pārsteidza uzņēmējus ar plašumiem un labiekārtojumiem, kuri pieejami atpūtniekiem. Izteicām pateicību viesu namam un tās saimniekiem Lienei un Oskaram par zaļās domāšanas popularizēšanu un “Zaļā sertifikāta” saņemšanu 2017. gada izskaņā. Atpūtas vieta “Miera osta” ir kļuvusi par vēl vienu brīnišķīgu piedāvājumu tūristiem. Atpūtniekiem ir iespēja izbaudīt neatkārtojamu atpūtu namiņā kokā. Saimnieki Anita un Valdis ļāva mums arī izbaudīt pirts priekus jūras krastā ar noslēguma peldi jūrā.

      Aptaujājot visus dalībniekus, kuri bija gatavi ziedot savu dienu, lai izzinātu novada tūrisma piedāvājumu, visi bija vienisprātis, ka katram saimniekam ir unikāls piedāvājums, un katram ir ar ko atšķirties lielajā piedāvājumā atpūtniekiem. Diena tika pavadīta piepildīti un bez lielas steigas, pie saimniekiem uzzinot visus sev interesējošos jautājumus.

      Vēlamies teikt lielu paldies visiem dalībniekiem, kuri piedalījās Pāvilostas tūrisma uzņēmēju pieredzes apmaiņas dienā.

  Lai mums izdevusies sezona!

 

 

Pāvilostas novada TIC vadītājas p.i. Anta Lībiete

 

Foto no TIC arhīva

 

 

 

« Atpakaļ