Ceturtdiena, 23.05.2024
Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

Jūnijs

30.07.2012

 

Pāvilosta svin vārda dienu

      29.jūnijā, kad vārda diena ir Pēteriem, Pauliem un Pāviliem, arī Pāvilostas pilsēta svin vārda dienu. Svinības jau kļuvušas par tradīciju, jo notiek jau otro gadu. Šogad tajās piedalījās bērni un jaunieši no Cīravas un Pāvilostas. Pasākumu organizē Pāvilostas bibliotēka un biedrība „Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs”, sadarbībā ar Pāvilostas kultūras namu. Ja pagājušajā gadā svētku tēma bija grāmatas un kino, tad šogad tā bija jūra.
     Tradicionāli viesus sagaidījām Upesmuižas parkā. Pēc īsas apsveicināšanās un stāsta par Pāvilostas vēsturiskajiem pirmsākumiem bērniem tika dots uzdevums jūras krastā, ļauties radošām izpausmēm, uzbūvēt pilsētu, kāda tā varēja izskatīties pirms vairāk kā simts gadiem. Ar šo uzdevumu visi veiksmīgi tika galā. Īpašu prieku svētku viesiem sagādāja iespēja baudīt jūru un vēju.
Pēcpusdienā kultūras namā pasākuma dalībniekiem bija tikšanās ar dzejnieku Uldi Ausekli un komponistu Uldi Fridrihsonu. Kopā dziedājām un klausījāmies dzeju. Īpašais pārsteigums no māksliniekiem- U. Ausekļa veltījums Pāvilostai, ko U. Fridrihsons bija pārvērtis dziesmā. Tagad Pāvilostai ir vēl viena jauna dziesma.
    Pēc garšīgajām pusdienām svētku dalībnieki piedalījās atraktīvās veiklības sacensībās, kuras bija sagatavojuši gan cīravnieki, gan pāvilostnieki. Dienas izskaņā Cīravas viesus gaidīja pārsteigums – kā balva par veiksmīgu piedalīšanos dienas aktivitātēs- brauciens ar laivu, par ko viņi bija īpaši pārsteigti un pēc brauciena priecīgi un gandarīti par jauki un saturīgi pavadītu dienu.
Pāvilostnieki atzina, ka īpaši paticis darboties jūras krastā, būvējot pilsētu, un svētkos piedalīšoties arī nākamgad. Svētku rīkotājiem ir prieks, ka viss iecerētais izdevās, un īpašs paldies mūsu palīgiem un sadarbības partneriem- kultūras nama vadītājai Silvai Vārsbergai, darbiniekiem Ērikam un Gitai par garšīgo skābeņu zupu, biedrībai „ Pāvilostas laivas” par viesu izvizināšanu, atsaucīgajam domes autobusa šoferim Artūram, mākslas skolas skolotājai Initai par līdzdalību, Dainim un Andrim par buru laiviņām.
    Uz tikšanos nākamajā Pāvila dienā 2013. Gadā!

Biedrības „Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs”
vadītāja Marita Horna
 
 
« Atpakaļ