Trešdiena, 22.01.2020
Austris

Tūrisms

 

Laipni lūdzam Pāvilostas novadā!

 

Dzīvē pienāk brīdis, kad tu saproti, kas ir īstās vērtības. Kam mums tuksnešus un piramīdas? Kam mums okeānus? Mums lielas bagātības un citas zemes nevajag. Mums pašiem savi plašie lauki, zaļie meži un zilais jūras ūdens. Mums pašiem savs skaistums, ko apbrīno un lūkoties brauc tūkstošiem tūristu no attīstītajām pasaules valstīm un tūrisma mekām. Jābūt lepniem par savu zemi un jāiemācās novērtēt to, kas mums ir dots.

 

Kurzemnieki allaž dēvēti par lepniem ļaudīm. Bet par ko nē!? Arī Pāvilostas novadā dzīvo lepni ļaudis. Lepni par savu bagāto dabu un skaisto zemi, kuras krastus apskalo zaļganzilā Baltijas jūra, ik dienas sijādama jūrmalas baltā liedaga smiltis. Lepni par savām tradīcijām, kas joprojām tiek turētas godā un nodotas nākamām paaudzēm. Lepni, bet vienlaicīgi arī viesmīlīgi, strādīgi un radoši ļaudis. Turpat trīs tūkstoši iedzīvotāju Pāvilostas novadu sauc par savām mājām. Par zemes maliņu pasaules kartē pie skaistās Baltijas jūras, ko dienu no dienas saudzēt, mīlēt un kopt. Daļu savas mīlestības, lepnuma un prieka novadnieki labprāt dāvā arī ikvienam viesim, kas nolēmis viesoties tieši mūsu novadā.

 

Lepojamies ar pirmajiem Nēģu svētkiem, kas notika Pāvilostā novembra mēneša izskaņā, un vēlamies, lai tie kļūst par ikgadējiem svētkiem tūrisma sezonā, kas labi pierāda, ka Pāvilosta ir ne tikai tipiska kūrorta mazpilsēta, bet tā ir bagātu tradīciju  un zinošu cilvēku pilsēta.

 

Kā nekad uzplaukusi ir arī Vērgale. Tās centrā – pašā Vērgales sirdī – skaista un ikvienam apskatāma stāv Vērgales muiža, jeb kā vietējie dēvē – Vērgales pils! Šogad pašvaldībai izdevies atjaunot arī citas Vērgales muižas kompleksa ēkas – klēti jeb tagadējo pagasta pārvaldes ēku un agrāko spirta brūzi, kurā tagad darbojas Vērgales muzejs. Ne velti Vērgales pagasts vairākkārt saņēmis valsts mēroga apbalvojumus par sakopto pagastu un skaisti veidoto lauku ainavu.

 

Bet laikā, kad tumsa pārņem lielāko diennakts daļu, un gribas ko baltu, gaišu un skaistu, savu svētkus svin ziema un Ziemassvētki. Ziemupes Ziemassvētku vecīti un Rūķupes Rūķus zina visā Kurzemē un viņu labie darbi izskanējuši pat tālākos Latvijas novados un pilsētās, sniedzoties pat pāri Latvijas robežām.

 

Pāvilostas novads ir maģiska vieta, kur laiks iegūst citu plūdumu, kas mudina ieelpot, apstāties un ļauties saulei, jūrai un bangojošiem vējiem. Tā ir vieta, kur apstājas laiks!

 

 

 Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons