Piektdiena, 26.04.2024
Rûsiņš, Sandris, Alīna

Pāvilostas novada komandas piedalās Liepājas pilsētas basketbola čempionātā

21.11.2017

11. novembrī otrās kārtas spēles Liepājas pilsētas basketbola čempionātā ar dažādām sekmēm aizvadījušas abas Pāvilostas novada basketbola komandas “Pāvilostas novads” un “Oskara transports”.

Kā pirmie laukumā devās otrās divīzijas komandas “Pāvilostas novads” un BK “Kraukļi”. Spēle izvērtās spraiga, un komandām gāja kā pa viļņiem. Visu spēles laiku nedaudz labāki bija pretinieki, bet dažos spēles momentos mūsu basketbolisti rādīja labu basketbolu, spējot pietuvoties vienādam punktu skaitam. Rezultātā spēle noslēdzās ar mums nelabvēlīgu rezultātu 69:58 un piedzīvots otrs sāpīgs zaudējums. Komandā “Pāvilostas novads” rezultatīvākie spēlētāji bija Reinis Trofimovs ar 16 punktiem un Henrijs Tomilovs ar 15 punktiem.

Pēc šīs spēles laukumā devās otra Pāvilostas basketbola komanda “Oskara transports” un komanda “Lesjafors”. Pārliecinoši labāki šajā mačā bija komandas “Oskara transports” basketbolisti, kuri uzvarēja pretiniekus ar rezultātu 91:52 un izcīnīja otro panākumu turnīrā. “Oskara transports” komandā rezultatīvākais spēlētājs bija Niks Lagzdiņš, kurš mačā guva 26 punktus.

Trešās kārtas spēlē 18. novembrī,  otrā divīzijā,  “Pāvilostas novads” komanda tikās ar “Promenade Hotel” komandu. Jau no pašas spēles sākuma iezīmējās šī mača uzvarētāji. Pretinieku komanda ātri vien izvirzījās vadībā un uzvarēja visu spēli ar rezultātu 74:50. Turnīrā “Pāvilostas novads” komanda pagaidām nav tikusi pie uzvaras, bet to centīsies mainīt jau nākamā spēlē pret “Kvartāls/Parabelum” komandu. Pāvilostas novada komandā rezultatīvākie spēlētāji: Dāvis Pirtnieks un Miķelis Emīls Horna abiem pa 11 punktiem.

Tajā pašā dienā pirmās divīzijas spēlē vēl viena Pāvilostas novada basketbola komanda “Oskara transports” sacentās ar komandu “Liepājas Universitāte”. Pie kārtējās uzvaras tika mūsu basketbolisti, kuri jau spēles pirmajās minūtēs izvirzījās vadībā ar +20 punktiem. Otrā puslaikā pretinieki spēja pietuvoties pavisam tuvu, bet pēdējā ceturtdaļā viss tika salikts "pa plauktiņiem". Gala rezultātā komanda "Oskara transports" ar rezultātu 100:71 guva uzvaru. Turnīrā “Oskara transports” cīnās bez zaudējumiem un atrodas pirmajā vietā. "Oskara transports" komandā rezultatīvākais spēlētājs: Andis Zariņš, kuram mačā 26 punkti.

Liepājas Olimpiskajā centrā 25. un 26. novembrī aizvadītas ceturtās un piektās kārtas spēles LPBČ. Otrajā divīzijā,  “Pāvilostas novada” komanda tikās ar “Kvartāls/Parabelum” un “Fēniks” komandām. Pie pirmās uzvaras čempionātā mūsu komanda spēlēja pret “Kvartāls/Parabelum”, kurā jau no paša spēles sākuma labāki bija “Pāvilostas novada” komandas spēlētāji. Visu spēli aizvadot bez kritumiem, tika izcīnīta pārliecinoša uzvara ar rezultātu 89:38. "Pāvilostas novada" komandā rezultatīvākie spēlētāji: Kaspars Kviesis 25 ar punktiem un Reinis Trofimovs ar 16 punktiem. Otrā spēle tika spēlēta pret čempionātā pirmā vietā esošo “Fēniks” komandu, kura vēl zaudējuma rūgtumu nav izjutusi. Pirmo ceturtdaļu laukumā norisinājās līdzīga spēkošanās un minimālā vadībā atradās mūsējie. Otrajā spēles nogrieznī “Fēniks” komanda apliecināja savu pārākumu un pārliecinoši uzvarēja spēli ar rezultātu 73:42. "Pāvilostas novada" komandu no zaudējuma neglāba pat Kaspara Kvieša  gūtie 25 punkti.

Pirmās divīzijas pirmajā spēlē “Oskara transports” sacentās ar komandu “Mērnieks”. Līdz šai spēlei abas komandas  čempionātu aizvadīja bez zaudējumiem, tāpēc arī tika gaidīta nopietna spēkošanās. Visas spēles laikā neviena no komandām neieguva vairāk par sešu punktu pārsvaru un uzvarētāja noskaidrošana notika spēles beigās. To nedaudz labāk aizvadīja “Mērnieka” basketbolisti un sagādāja mūsējiem pirmo zaudējumu ar rezultātu 71:67. "Oskara transports" komandā rezultatīvākais spēlētājs šajā spēlē bija Mārtiņš Lūsis ar 18 punktiem.

Otrajā spēlē tikās pagājušās sezonas finālisti “Oskara transports” un principiālie pretinieki no “LPPP/Nīca”. Kā jau tas bija gaidāms spēle notika punkts punktā un otro spēli pēc kārtas spēles liktenis izšķīrās spēles beigās. Šoreiz veiksme vairāk bija mūsu pusē un ar pēdējo sekunžu metienu Arvis Jančauskis izrāva uzvaru ar rezultātu 77:76. “Oskara transports” komandā rezultatīvākie spēlētāji šajā spēlē bija A. Jančauskis 21 ar punktiem un Lauris Pirktiņš ar 13 punktiem.

Janvāra mēnesī nospēlētas astotās, devītās un desmitās kārtas spēles LPBČ. Otrajā divīzijā,  “Pāvilostas novada” komanda tikās ar “Kvartāls/Parabelum”, ”Kraukļi” un “Gavieze” komandām savukārtpirmajā divīzijā “Oskara transports” komanda tikās ar “Liepājas Universitāte”, Liepājas sporta spēļu skolas un “Ģeodēzists” komandām. Pirmā apļa spēlē Pāvilostas novada komanda pārliecinoši apspēlēja “Kvartāls/Parabelum” ar rezultātu 89:38. Šoreiz pretinieki bija noskaņojušies uz uzvaru pastiprinot komandas sastāvu ar jauniem un perspektīviem  spēlētājiem. Šoreiz spēle bija daudz līdzīgāka, bet visu spēli nelielā vadībā atradās mūsu basketbolisti un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 81:72. Pāvilostas novada komandā rezultatīvākie spēlētāji: Roberts Kalve ar 26 punktiem un Kaspars Kviesis ar 18 punktiem. Devītās kārtas spēle tika spēlēta pret komandu “Kraukļi”. Šīs spēles liktenis galveno kārt izšķīrās spēles trešajā ceturtdaļā, kuru mūsējie zudēja ar rezultātu 22:9! un visā spēlē tika piedzīvots zaudējums ar rezultātu 50:64. Pāvilostas novada komandā rezultatīvākie spēlētāji: Roberts Kalve ar 20 punktiem un Dāvis Pirtnieks ar 13 punktiem. Desmitās kārtas spēle “Pāvilostas novada” komandai bija ļoti izšķiroša, jo bija jātiekas ar “Gaviezes” komandu, kura turnīra tabulā atradās vienu vietu augstāk par mūsējiem. Ar šo spēli arī iesākās cīņa par iekļūšanu “Play off”. Kā jau tas tika gaidīts, visu spēli notika spraiga cīņa un spēles liktenis izšķīrās pēdējās trīs minūtēs, kuras labāk aizvadīja pretinieks un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 70:77. Pāvilostas novada komandā rezultatīvākais spēlētājs: Kaspars Kviesis ar 24 punktiem. Līdz ar to Gaviezes basketbolisti nostiprinājās ceturtā pozīcijā, bet mūsējie atrodas piektie, astoņu komandu konkurencē.

Pirmās divīzijas astotās kārtas spēlē “Oskara transports” tikās ar komandu “Liepājas Universitāte”. Jau no paša spēles sākuma vadībā izvirzījās “Oskara transports” komanda, visu spēli kontrolēja notikumus laukumā un izcīnija uzvaru ar rezultātu 75:58. “Oskara transports” komandā rezultatīvākais spēlētājs šajā spēlē Jurģis Muskats ar 19 puntiem. Devītās kārtas spēlē bija jātiekas ar Liepājas sporta spēļu skolu. Šo spēli labāk iesāka pretinieks un līdz puslaika beigām notika atspēlēšanās no iekrātiem mīnusiem, kas arī izdevās. Otrajā puslaikā “Oskara transports” pārņēma vadību spēlē un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 99:82. Lieliski šo maču aizvadīja Edgars Sviklis, kurš atgriezās laukumā pēc savainojuma izārstēšanas un šajā spēlē bija rezultatīvākais ar 33 gūtajiem punktiem. Pagaidām viss spraigākā un interesantākā spēle čempionātā aizvadīta starp  “Oskara transports” un “Ģeodēzists” komandām. Šī desmitās kārtas spēle izšķīra arī vietu sadalījumu turnīra tabulā. Abas komandas šo spēli iesāka ar labu aizsardzību un puslaikā ejot 33:31 par labu pretiniekiem. Tā arī spēle turpinājās punkts punktā. Divas minūtes līdz spēles beigām mūsējie izvirzījās vadībā ar +7 punktiem, bet prieki bija īsi. Pretinieks spēja izlīdzināt rezultātu un 1.4 sekundes līdz spēles beigām izvirzīties vadībā 65:63. “Oskara transports” pieprasīja minūtes pārtraukumu, lai izspēlētu pēdējo uzbrukumu. Niks Lagzdiņš izskrienot no aizsega izmeta tālu trīspunktnieku un bumba līdz ar sirēnu bija grozā. Skaista uzvara “Oskara transports” ar rezultātu 66:65!!! “Oskara transports” komandā rezultatīvākais spēlētājs šajā spēlē mača varonis N. Lagzdiņš ar 14 gūtajiem punktiem. Līdz ar šo cīņu mūsu basketbolisti atrodas pirmās divīzijas pirmajā vietā.

Vairāk informācijas par spēlēm Liepājas pilsētas basketbola čempionātā  interneta vietnē: www.liepajniekiem.lv sadaļā Sports un www.basket.lv sadaļā Turnīri.