Sestdiena, 22.06.2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Savs BMX čempions

Savs BMX čempions

03.03.2014

Pāvilostniekam Aivim Bērzniekam ir tikai septiņpadsmit gadu un jau ievērojami sasniegumi riteņbraukšanas sportā. Šogad viņš guvis ievērojamus sasniegumus BMX sacensībās profesionāļiem. Septembrī Liepājā SHED SESSION sacensībāsizcīnījis 1.vietu PRO BMX grupā un 1.vietu BUNNY HOP (augstlēkšana ar riteni) sacensībās, pārvarot 1m augstumu un iegūstot ceļojošo kausu. Latvijas rekords ir 1,17m. Arī augustā Kuldīgas skeitparka atklāšanas sacensībās, pārvarot 1m augstumu, izcīnīta 1.vieta.

Jūlija sākumā Ventspilī notikušajās 2011. gada A.Lemberga balvas izcīņas spēlēs 37 dalībnieku konkurencē BMX AM grupā Aivis izcīnīja 1.vietu. Labi panākumi viņam bijuši arī kausa WINTER VEST JAM 2011 BMX profesionāļu grupā – iegūta 3.vieta. Sacensības notikušas Ventspils iekštelpu skeitparkā.
     Nekas jau nenotiek uzreiz un vienā dienā vai gadā. Aivis dzimis un uzaudzis Pāvilostā. Pirmā interese par BMX riteņbraukšanas sportu radusies pēc Ventspils svētkos apmeklētā BMX šova. Toreiz puikam bija 12 gadi. Vecāki nopirka pirmo riteni un puikas paši sameistaroja sev trasiZaļkalna meža malā. Toreiz viņu meistarojums pat iekļuva pašvaldības informatīvajā izdevumā ar domu, ka pilsētas vadība radīs iespēju jauniešiem attīstīt šo sporta veidu. Kad Pāvilostā ierīkoja skeitparku, Aivis turpināja trenēties tur. Pēc 9.klases talantīgais jaunietis iestājās Liepājas mākslas vidusskolā metālizstrādājumu dizaina nodaļā. Katru dienu mācības un praktiskie darbi zīmēšanā, rotu veidošanā u.c., bet vakaros treniņi vai nu Liepājas iekštelpu skeitparkā vai labā laikā jūrmalas parkā. TreniņprogrammuXmatti, kurā Aivis piedalās jau 2 gadus vada treneris Gints Apinis.
      BMX sports nav no tiem lētākajiem. Labs ritenis maksā ap Ls 800. Pašlaik dēla aktivitātes finansiāli atbalsta vecāki. Mamma Dace stāsta, ka ritenim ar kuru Aivis startē sacensībās sākotnējo oriģinālo detaļu tikpat kā neesot. Visas jau nomainītas. Ritenim jāiztur pamatīga slodze, detaļas ne tikai nodilst, bet arī lūzt. Vaicāts par traumām, Aivis pastāsta, ka reiz atnācis mājās ar pamatīgu asfalta ekzēmu, bet mamma Dace pastāsta par traģiski komisko situāciju, kad Aivim pēc kritiena Liepājas slimnīcā konstatēja, ka lauzta potīte un kāju ieģipsēja līdz celim. Nācās iznomāt kruķus, bet ne uz ilgu laiku. Pēc kādas nedēļas rentgena fotogrāfijās rādījās cita aina un ārsti atzina, ka kļūdījušies – lauzts neesot.  Tikko ģipsis bija noņemts, Aivis uzsēdies uz sava BMX riteņa un aiztraucies trenēties.
Vaicāts par nākotnes iecerēm, Aivis pastāsta, ka vairāk vēlētos pabraukāt pa sacensībām, arī ārpus Latvijas. Nākošā vasarā viņā mērķis piedalīties BMX sacensībās Polijā. Lai tev, Aivi, izdodas! Esi tikpat neatlaidīgs un mērķtiecīgs kā līdz šim!
 
MARITA HORNA
 
 
 

 

« Atpakaļ