Sestdiena, 18.05.2024
Inese, Inesis, ēriks

Vērgalnieks - MOTOŠOSEJĀ

Vērgalnieks - MOTOŠOSEJĀ

03.03.2014
   Vērgalnieks Agnis ŠĶIPARS ir dzimis un uzaudzis sportiskā ģimenē.
         Mamma Inese savulaik spēlējusi volejbolu, basketbolu un galda tenisu, bet tēvs Edmunds spēlēja basketbolu. Savukārt Agņa māsa Guna iecienījusi volejbolu un galda tenisu. Arī Agnis agrāk bijis aktīvs basketbolists, spēlējis basketbolu Vērgales 2.komandā. Šobrīd ar šo sporta veidu viņš nodarbojas tikai pa retam, brīvajā laikā.
         Taču nu jau ceturto gadu Agnis Šķipars pievērsies pavisam cita veida sportam – MOTOŠOSEJA. Kā apgalvo jaunais sportists, viss iesācies pavisam nejauši 2008.gadā, kad kopā ar draugiem Otaņķos aizbraukuši skatīties gonkas. Pēc šī pasākuma arī radusies interese par motošoseju un vēlme pašam to pamēģināt trasē. Pirmoreiz to darījis kopā ar rīdziniekiem. Uz pirmajām sacensībām motošosejā Daugavpilī Agni pierunājis piedalīties draugs.
         Taču pats lielākais panākums ir sasniegts nupat - 1. maijā Rīgā notika Nacionālais amatieru čempionāts motošosejā, kur 1. posmā, 333 trasē, tautas klasē Agnis izcīnīja 2.vietu. Sportists stāsta, ka līdz uzvarai ceļš nav bijis viegls, daudz kritienu, taču no tiem jau tikai var mācīties. Trasē ar motociklu tiek braukts aptuveni ar 160 km/h lielu ātrumu, bet taisnē lielākais ātrums ir aptuveni 200 km/h.
         Viņš stāsta, ka 29.maijā atkal šajā pašā trasē, kur izcīnīta uzvara, notiks sacensības, kurās viņš gatavojas piedalīsies. Mamma Inese atzīst, ka ļoti priecājas par dēla panākumiem, taču reizē arī nenoliedz, ka tomēr mazliet baidās par dēla darbību šajā sporta veidā. Visa ģimene gandrīz vienmēr ir līdzjutēju rindās, kad Agnis piedalās sacensībās. Viņš par to ir ļoti priecīgs, jo jūtās drošāk un pārliecinošāk, ja tuvumā ir savējie. Jāpiebilst, ka Agnim nav sponsoru, finansiāli viņu atbalsta tikai ģimene.
Vēlam Agnim arī turpmāk panākumus un jaunus sasniegumus!
 
Vita Braže
« Atpakaļ