Otrdiena, 06.12.2022
Niklāvs, Niks, Nikolajs

Taurenīši aizlido uz skolu

Taurenīši aizlido uz skolu

01.06.2021

      Pāvilostas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē “Dzintariņš” 28. maijā “Taurenīšu” grupas bērni svinēja izlaidumu. Arī šogad svētku diena noritēja bez vecāku klātbūtnes un lielo sveicēju pulka, neskatoties uz to, bērni bija priecīgi, smaidīgi un pozitīvi satraukti. Arī izlaidumā bez viesiem netrūka ziedi, dāvanas, silti apskāvieni, prieka asaras un pateicības vārdi.

      Izlaidums pirmsskolā ir pirmais  pieturas punkts bērnu dzīvē, viens ceļa pagrieziens, kurš ved tālāk uz skolu. Taču pirms tam ir mazliet jāpiestāj un jāatskatās atpakaļ uz šī ceļa sākumu. Kāds ceļu uz bērnudārzu mērojis jau ilgāku laiku, bet cits tikai pēdējos mācību gadus. Ikdiena pirmsskolā nepagāja bez dziesmām un dejām, bez mūzikas un jautrošanās svētku reizēs. Tik daudz ko atcerēties un līdzi paņemt uz lielo skolu! Arī izlaiduma dienā bērni sniedza priekšnesumus. Bērnu pateicība par visu kopā būšanas laiku savām skolotājām un auklītēm – skolotāju palīdzēm, visiem iestādes darbiniekiem tika izteikta dzejas rindās, dziesmās un rotaļdejās, pasniedzot skaistus pavasara pušķīšus.

      Savukārt bērnu vecāku pateicības vārdi par  bērnu skološanu un mīļu auklēšanu tika veltīti visam iestādes kolektīvam,  pirmsskolai dāvājot trīs dažādu krāsu jāņogu stādus, kuru iestādīt iestādes laukumā. Tie vienmēr atgādinās par 2021. gada „Taurenīšu” grupas bērniem un būs vitamīnu avots nākamajiem pirmsskolas audzēkņiem.

      Šajā mācību gadā no pirmsskolas izglītības iestādes “Dzintariņš” “Taurenīšu” grupas uz skolu aizlidoja 15 bērni: Dārta ANSONE, Juris BIKSĀNS, Rolands CIGLIS, Markuss DZENIS, Ernests GRUNDMANIS, Hanna JANSONE, Kristena KOKMANE, Roberts KOKMANIS, Kristers OZOLS, Pēteris PRIEDOLIŅŠ, Ance Karolīna PUTNIŅA, Ralfs ROZENBERGS, Santa TUMPELE, Ance VĒRNIECE un Leonards ZAMARITIS. Viņus drošā lidojumā uz skolu palaida audzinātājas Dace Vīgante un Evija Antonoviča, kā arī auklītes Aiga Rudzāja un Sandra Gruntmane.

 

      Pirmsskolas vadītāja Monta Pētermane saviem bijušajiem grupas „Taurenīši” bērniem, nākamajiem pirmklasniekiem, vēlēja sapņot  krāsainus sapņus, nebaidīties no grūtībām un kļūdām, būt zinātkāriem un neatlaidīgiem! Bet bērnu vecākiem viņa pateicās par sadarbību daudzu gadu garumā, novēlēja pacietību un sapratni, kļūt draugiem un padomdevējiem saviem mīļajiem skolas bērniem!

       Pēc svinīgā izlaiduma un našķošanās ar svētku torti “Taurenīšu” grupas bērni ar skolotājām un auklītēm devās nelielā ekskursijā uz Mini Zoo “Atomi”, kur visi kopā jautri pavadīja laiku.

 

Marita Kurčanova,

sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Foto: M. Kurčanova, E. Antonoviča

 

 

Redzi, bērnības taciņa beidzas.

Biji mazs ķipars. Tagad jau liels.

Pretī skolai raiti nu steidzas

Tētiņa lepnums, māmiņas prieks.

Lai katra diena ar brīnumu atnāk,

Lai katrā dienā starojas prieks.

Un par krietnu cilvēku izaug

Omītes lepnums, opīša prieks.

Šodien tu dārziņam sveikas saki,

Visskaistākās atmiņas paņem sev līdz.

Tas mīļums, kas tavā sirsniņā mājo

Pie laimītes tevi reiz aizvedīs.

                                  /Lauma Daugiša/

 

      Paldies “Jumīšu” grupas vecākiem par sagādātajiem ziediem zāles dekorēšanai un veltīto laiku ziedu pušķīšu veidošanā.

 

“Taurenīšu” grupas skolotājas

Dace Vīgante un Evija Antonoviča

 

 

 

« Atpakaļ