Sestdiena, 22.06.2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Domes sēde notiek Pāvilostā

Domes sēde notiek Pāvilostā

30.07.2021

     Pāvilostā, 29. jūlijā, notika kārtējā Dienvidkurzemes novada domes sēde. Sēdes darba kārtībā tika izziņots 31 darba kartības punkts, no kuriem lielākā daļā bija dažādi nekustamo īpašumu jautājumi. Kā arī sēdē tika apstiprināti visi 11 kandidāti, kas bija pieteikušies darbam Velēšanas komisijā, izveidota Lauksaimniecības zemes darījumu izvērtēšanas komisija 5 cilvēku sastāvā un apstiprināts tās nolikums, kā arī tika apstiprināta Iepirkumu komisija 5 cilvēku sastāvā.

      Sēdes noslēguma jautājumos dome izskatīja iesniegumus un atļāva deputātam Linardam Tiļugam savienot deputāta amatu ar Padures pamatskolas direktora amatu, savukārt deputātei Lailai Urbānei atļāva savienot deputāta amatu ar Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskolas direktores amatu un deputātam Andrejam Radzevičam atļāva savienot deputāta amatu ar darbu Cīravas pagasta zemnieku saimniecībā “Mazpoļi”.

     Tāpat sēdes izskaņā sakarā ar ievēlēšanu Dienvidkurzemes novada domes deputāta amatā no Vērgales pagasta pārvaldes vadītāja amata atbrīvoja Jāni Vitrupu, no Bunkas pagasta pārvaldes vadītājas amata atbrīvoja Patrīciju Andersoni un no Gramzdas pagasta pārvaldes vadītāja amata atbrīvoja Dzintaru Kudumu.

      Sēdei noslēdzoties tika nolemts, ka nākamā domes sēde notiks 12. augustā, Rucavā.

       Lai iepazītu jaunizveidotā Dienvidkurzemes novada pagastus un pilsētas, jau visu jūlija mēnesi Dienvidkurzmes novada dome dodas izbraukuma sēdēs dažādās novada vietās. 29. jūlijā pēc kārtējās domes sēdes Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētājam Aivaram Priedolam un deputātiem tika organizēta neliela Pāvilostas pilsētas apskate, kuru vadīja iepriekšējais Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons. Bet turpinājumā notika domes tikšanās ar iedzīvotājiem, kurā tika apspriestas tādas tēmas kā aktīvās tūrisma sezonas laikā lielais atkritumu pieplūdums pilsētai un apspriests atkritumu apsaimniekošanas plāns un rīcība, pilsētas centrālās pludmales tīrība un jūras aļģu savākšana no pludmales, kā arī tika risinātas pilsētas ūdenssaimniecības un kanalizācijas problēmas aktīvajā tūrisma sezonā, uzdots jautājums par jaunās novada domes darbu un Pāvilostas pilsētas pārvaldi, aicināts domāt par grants ceļiem uz novada mazajiem ciemiem un veidot dzīvojamo fondu jaunām ģimenēm un speciālistiem, lai no mazajām pilsētām, pagastiem un ciemiem neaizplūstu iedzīvotāji.

       Bet lielākās diskusijas raisīja iepriekšējās Pāvilostas novada domes apstiprinātais un virzītais projekts “Zvejas ostas pievadceļa pārbūve, infrastruktūras un atpūtas zonas izveide Dzintaru ielā no Tirgus ielas līdz promenādei Pāvilostā”. Uz tikšanos ar jauno novada domi bija sanākuši vairāk kā 100 Pāvilostā dzīvojošo un lielākā daļa no viņiem vienojās, ka apspriestais Dzintaru ielas posms būtu jāsakārto, tikai katrai no konfliktā esošajām iedzīvotāju grupām ir savs redzējums, kā tas būtu darāms. Domes priekšsēdētājs, deputāti un izpilddirektors uzklausīja iedzīvotāju argumentus un viedokļus, nolemjot, ka rūpīgāk jāizpēta šī jautājuma dokumentācija un domei adresētās vēstules, bet par pašu jautājumu tiks lemts kādā no augusta sēdēm.

         Diskusijas noslēgumā domes priekšsēdētājs Aivars Priedols sacīja: “Šī tikšanās Pāvilostā man ir līdz šim sirsnīgākā un lielākā. Pāvilosta ir īsta pērle!”.

 

Marita Kurčanova,

sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Foto: M. Kurčanova  

 

 

« Atpakaļ