Trešdiena, 24.04.2024
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Pāvilostā tradicionāli atzīmē Zvejnieku svētkus

Pāvilostā tradicionāli atzīmē Zvejnieku svētkus

14.07.2021

     Tradicionāli jūlija otrā sestdienā Pāvilostā tiek atzīmēti Zvejnieku svētki. Šogad 10. jūlijā svētkus svinējām ar saukli “No Draudzības līdz Zvejnieku svētkiem 85 gadu garumā”. Zvejnieku svētki ir kultūrvēsturiski svētki, kuri Pāvilostā tiek atzīmēti jau kopš 1936. gada. Pirmie svētki tika svinēti kā zvejnieku un zemnieku svētki. Taču 1958. gadā šos svētkus nosauca par „Draudzības svētkiem”, jo piedalījās arī kolektīvi no citām vietām Latvijā un Lietuvas. Bet vēlāk tos tomēr pārdēvēja par Zvejnieku svētkiem.

      Svētku dienā apmeklētāji varēja baudīt plašo un daudzveidīgo tirgotāju piedāvājumu, bet pie Pāvilostas novadpētniecības muzeja bija skatāma fotogrāfiju izstāde “No Draudzības svētkiem līdz Zvejnieku svētkiem”. Savukārt Pāvilostas kapsētā pie piemiņas akmens „Jūrniekiem un zvejniekiem, kuru kaps  jjūras dzelmē” notika atceres brīdis, kurā piedalījās arī Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols.

       Viena no populārākajām un pieprasītākajām svētku atrakcijām ir vizināšanās ar laivām, zvejas kuģīšiem un jahtām pa Sakas upi un jūru. Arī šogad jūrā braukt gribētāju bija ļoti daudz.

       Kamēr Pāvilostas centrālajā pludmalē un promenādē svētku viesi baudīja sauli un nesteidzīgu pastaigu pa akmens molu, tikmēr Dienvidu pludmalē norisinājās tradicionālais Zvejnieku svētku kauss pludmales futbolā un volejbolā. Svētku mačos piedalījās 4 futbola komandas un 7 volejbola komandas.

       Centrālais svētku pasākums ik gadu ir kuģu un laivu parāde un sasveicināšanās ar Jūras valdnieku Neptūnu. Šogad parāde bija īpaši skaista, jo laivu, kuģu un jahtu īpašnieki bija padomājuši par svētku rotu, savu peldlīdzekli rotājot ar svētku karodziņiem un meijām. Laivu parādes priekšgalā stājās pats Neptūns, kas ar uzsaucieniem sveicināja sanākušos skatītājus.

        Turpinājumā ostā par svētku noskaņu gādāja grupas “Tirkiz Band” un ”Rīgas modes”.

 

Marita Kurčanova,

Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Foto un video: M. Kurčanova

 

Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ

 

 

 

« Atpakaļ