Sestdiena, 18.05.2024
Inese, Inesis, ēriks

Rotaļu laukuma labiekārtošanas projekts noslēdzies

Rotaļu laukuma labiekārtošanas projekts noslēdzies

18.06.2020

     Pateicoties Pāvilostas novada pašvaldības izsludinātajam projektu konkursa finansējumam, izdevās saremontēt rotaļu laukumu, kurš atrodas Pāvilostas daudzdzīvokļu māju pagalmā. Darbus veica SIA “Kurzemes ceļinieks un būvnieks”.

       Tika rekonstruētas esošās šūpoles, izbūvējot gumijas segumu un salabojot stiprinājumus, kā arī iekarinot jaunas mazo bērnu šūpoles un šūpoles “ligzdu”. Tika nokrāsots soliņš, demontēta vecā smilšu kaste un nolīdzināta zeme ap jauno smilšu kasti, izrakta netīrā smilts, iebērta jauna un uzstādīta jauna smilšu kaste ar vāku. Rekonstruēts “karuselis”, padarot to bērnu veselībai drošu (papildināts ar dēļu malām un pārkrāsots).

     Realizējot šo projektu, ieguvēji ir ne tikai tie bērni, kuri dzīvo blakus esošajās sešās daudzdzīvokļu mājās, bet arī tie bērni, kuri apmeklē Pāvilostas novada pirmsskolas izglītības iestādi. Pastaigu laikā audzinātājas tagad var droši vest bērnus uz rotaļu laukumu. Ieguvēji ir arī pilsētas viesu bērni, kuri atpūšas Pāvilostā lielākoties vasaras mēnešos. Rotaļu laukums lieliski kalpo bērniem, kuri ierodas vasaras pavadīt pie saviem vecvecākiem vai radiniekiem. Netiešie ieguvēji ir tie iedzīvotāji, kuriem nav bērnu vai bērni ir jau izauguši, veroties pa saviem daudzdzīvokļu nama logiem, vērojot priecīgus bērnus un sakārtotu pilsētvidi.

      Realizējot projektu, saskarāmies ar neparedzētiem apstākļiem, kuru izraisīja pandēmijas laiks, kad visā valstī bija aizliegts pulcēties un izmantot bērnu laukumus un āra sporta elementus. Līdz ar to nācās aizkavēties ar projekta realizāciju un tā pārcēlās par mēnesi vēlāk nekā iepriekš bija iecerēts.

        Realizējot projektu, konstatējām, ka rotaļu elementu uzlabojot ar virvēm, netiek panākts vēlamais rezultāts un tas nekļūst bērnu veselībai drošs, drīzāk vēl bīstamāks, tādēļ tika pieņemts lēmums karuseli demontēt un to pārveidot - virvju vietā piestiprinot dēļu segumu. Tagad tas izpilda savu funkciju un ir salīdzinoši drošs bērnu rotaļām. 

        Šis projekts ir kā turpinājums 2015.gadā iesniegtajam pašvaldības finansējuma projektam, kur tika piešķirta nauda šī rotaļu laukuma seguma izlīdzināšanai  un betona gabalu izvešanai, kuri tur bija palikuši pēc nepabeigtās jaunbūves nojaukšanas.

         Pēc šī gada projekta realizācijas ir salaboti 4 rotaļu-labiekārtojuma elementi. Ceru, ka bērnu rotaļu laukuma apmeklētāji un bērni pret to izturēsies saudzīgi un tas kalpos ilgu laiku. Ceru, ka nākotnē kāds cits no bērnu vecākiem uzņemsies vadību savu ideju realizēšanai. Ideju un darbu, kas būtu šeit veicami, ir daudz.

        Pozitīvi ir tas, ka jau šobrīd bērni ir novērtējuši jaunos rotaļu elementus, un dažu brīdi, gaidot savu iespēju pašūpoties, pat veidojas rinda. Prieks par bērnu laukumā atgriezušos dzīvību un rosību.

         Paldies visiem, kas bija iesaistīti, lai šie darbi varētu notikt! Paldies finansējuma piešķīrējiem, būvniekiem, un manai atbalsta komandai!

 

Mairita Tumpele

 

 

« Atpakaļ