Svētdiena, 28.11.2021
Rita, Olita, Vita

Muzejā atklāj izstādi

Muzejā atklāj izstādi

14.07.2020

     Sestdienā, 11. jūlijā, kad visā Latvijā tika atzīmēti Jūras svētki, Pāvilostas novadpētniecības muzeja izstāžu zālē ikviens bija aicināts uz pāvilostnieces Lauras Dzērves personālizstādes “ZVĒRA ĀDĀ” atklāšanu.

     Šī ir Lauras nu jau otrā personālizstāde, kurā aplūkojami gleznojumi un tekstilmākslas darbi, kas tapuši pēdējo divu gadu laikā. Pirmā Lauras personālizstāde tika atklāta 2016. gada maijā un bija skatāma Pāvilostas bibliotēkas izstāžu zālē. Toreiz bija aplūkojami Lauras studiju darbi un diplomdarbs, laikā, kad Laura tikai mācījās un vēlējās kļūt par mākslinieci.

   Izstādes "Zvēra ādā" darbos galvenokārt attēloti zvēri. Dzīvnieku tēli izmantoti, lai attēlotu cilvēka raksturu dažādos salīdzinājumos. Lauras otrajā personālizstādē jau jaušams mākslinieces raksturs un īpašais izpausmes veids, nobriedušais viedoklis un dzīves redzējums.

    Sveikt Lauru ar izstādes atklāšanu bija ieradušies gan bijušie skolotāji, gan draugi un paziņas, kā arī Lauras radinieki, kuri, sveicot Lauru, neslēpa prieku par jaunās mākslinieces talantu un pacietību. Bet klātesošo vidū visvairāk sajūsmu raisīja Lauras "Dzimtas mētelis". Kā smej pati Laura: "Citiem ir Dzimtas koks, bet man ir Dzimtas mētelis". Īpašajā tekstilizstrādājumā Laura iestrādājusi savas dzimtas fotogrāfijas, kas pārsteidza ne vienu vien izstādes apmeklētāju. Tajā ir gan Laurai mīļas ģimenes fotogrāfijas, gan senas fotogrāfijas no dzimtas foto arhīviem.

    Izstādi atklāja muzeja vadītāja Irina Kurčanova, priecājoties par sadarbību ar Lauru un mākslinieces iniciatīvu par izstādes atklāšanu tieši muzeja telpās un tieši Pāvilostas zvejnieku svētkos. Muzeja direktore izteica vēlēšanos arī uz turpmāku sadarbību ar Lauru, jo ir skaidri nojaušams, ka Laurai ir vēl daudz ko teikt caur mākslu un savu īpašo redzējumu uz pasauli caur gleznām, tekstilizstrādājumiem un citām mākslas formām. Un noteikti nākotnē pāvilostniecei būs vēl daudzas personālizstāžu atklāšanas ne tikai Pāvilostā, bet arī visā Latvijā un noteikti arī ārpus Latvijas robežām. Sveicot Lauru ar skaistiem vasarīgiem ziediem un labiem vārdiem, ikviens klātesošais to viņai arī vēlēja!

   Lauras Dzērves personālizstāde "Zvēra ādā" Pāvilostas novadpētniecības muzeja izstāžu zālē būs skatāma līdz pat 30. septembrim.

 

Marita Kurčanova,

sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Foto: M. Kurčanova

 

 

 

 

 

« Atpakaļ