Sestdiena, 20.07.2024
Ramona, Ritma

AIZVADĪTS SKAĻĀS LASĪŠANAS KONKURSS

AIZVADĪTS SKAĻĀS LASĪŠANAS KONKURSS

03.02.2020

       Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs  trešo gadu organizē  Skaļās lasīšanas sacensības 5. - 6. klašu skolēnu vidū. Lasīšanas sacensības noris 3 kārtās: vietējā līmenī, reģionālajā finālā un nacionālajā finālā.

        Uzsākot jaunu lasīšanas konkursu, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs vēlas pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļajai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

         Katru gadu Pāvilostas novada Pāvilostas bibliotēka sadarbībā ar Pāvilostas vidusskolas skolotāju Annu Kaži iesaistās šajā konkursā. Vietējā mēroga “Skaļās lasīšanas sacensības” notika 30.janvārī Pāvilostas vidusskolā.

         Dalībnieki bija izvēlējušies aizraujošas grāmatas, par kurām bija jāpastāsta, kāpēc izvēlējies tieši šo grāmatu, kā arī neliels ievads par grāmatu, lai klausītājam ir saprotams grāmatas un stāsta saturs, kuru lasa. Katram lasītājam tika dotas 3 minūtes izvēlētās grāmatas fragmenta skaļajai priekšlasīšanai.

        Skolēni tika vērtēti punktu sistēmā no 6 līdz 10, kur 6 bija viduvējs rādītājs, bet 10 – izcils sniegums. Žūrijas vērtēšanas veidlapās ir norādīti vērtēšanas kritēriji, pēc kā tika vērtēti un likti punkti katram dalībniekam par grāmatas fragmenta priekšlasījumu. Piemēram, vai dalībnieks prot emocionāli aizraut klausītājus, vai lasa piemērotā tempā u.c. kritēriji. Žūrija ilgi apspriedās un, pēc iegūto punktu kopvērtējuma, nolēma, ka skaļās lasīšanas vietējā mēroga čempione ir  Elza Eleonora ZARIŅA no 5. klases. Viņa pārstāvēs Pāvilostu reģionālajā finālā Liepājā.

         Dalībniekus vērtēja žūrija – Monta Pētermane, Ilze Ozoliņa un Dace Bunka. Jāatzīstas, ka tas nemaz nebija viegli.

        Paldies Annai Kažei, Montai Pētermanei, Dacei Bunkai, Ilzei Ozoliņai, Maritai Kurčanovai un visiem konkursa dalībniekiem!

                                                                                                

Bibliotēkas vadītāja Mairita Vītola

 

Foto: M. Kurčanova

Godalgotās vietas ieguva (no kreisās): 2. vietā Petra Perella Griškēviča (6.klase), 1. vietā - Elza Eleonora Zariņa (5.klase) un 3. vietā ierindojās Samanta Zveja (5. klase).

Konkursa uzvarētāja Elza Eleonora Zariņa ar Karlsonu

« Atpakaļ