Svētdiena, 21.07.2024
Meldra, Meldris, Melisa

MANS VAĻASPRIEKS - PUZLES

MANS VAĻASPRIEKS - PUZLES

07.01.2020

       Pāvilostas novada pašvaldības izstāžu un semināru zālē visu aizgājušā gada decembra mēnesi bija aplūkojamas pāvilostnieces Veltas Vaškus pužļu izstāde “Mans vaļasprieks - puzles”. Bet 6. janvāra pēcpusdienā Pāvilostas bibliotēkas darbinieces aicināja uz pužļu pēcpusdienu un tikšanos ar izstādes autori.

          Pužļu likšanas meistare Velta klātesošajiem atklāja, ka aizraušanās ar pužļu likšanu aizsākās tajā brīdī, kad dēls Jānis atdeva pirmo puzli, ko pašam salikt līdz galam iztraucēja mājas mīluļi – kaķi. Dēlam pietrūkusi pacietība visu sākt no sākuma, tāpēc 1000 kauliņu puzli ar pasaules karti viņš atdāvinājis Veltai. Pēc kāda zināma laiciņa puzle arī tikusi salikta, bet pati Velta atskārtusi, ka pužļu likšana ir ļoti labs veids kā relaksēties un atslēgties no ikdienas rūpēm un raizēm. Tā pamazām puzles viena pēc otras sapirktas un saliktas. Mazākājai puzlei ir vien 500 gabaliņu, bet lielākajai – 3000 kauliņu un tās salikšana aizņēmusi 6 nedēļas. Un tā no pirmās saliktās puzles līdz izstādes atklāšanai pagājuši vairāk kā 2 gadi un kopumā Velta salikusi 20 dažāda izmēra, raibuma un tematikas puzles, kuras bija aplūkojamas izstādē.

       Tikšanaš reizē pasākuma apmeklētājiem bija interesanti klausīties Veltas stāstā par viņas puzles likšanas tehniku un knifiņiem. Velta pirms puzles likšanas vispirms sašķiro gabaliņus pēc formas un krāsas katru savā kastītē. Tas palīdz ātrāk atrast vajadzīgo gabaliņu un puzli var salikt diezgan ātri.

           Ar savu stāstījumu Velta ieinteresēja arī citus atnākušos klausītājus, kuriem arī klātienē bija iespēja iemēģināt roku puzles likšanā, kā arī vēl kāds izteica vēlmi mēģināt mājā salikt neliela izmēra puzli.

           Jāatgādina, ka puzles nav tikai bērnu spēle, bet gan aizraujoša nodarbe jebkurā vecumā, atliek tikai piemeklēt īsto motīvu un sarežģītības līmeni. Liekot puzles, reizē strādā gan analītiskā, gan radošā domāšana, ļaujot tām abām sadarboties. Tas ir ļoti labs treniņš smadzenēm, kas attīsta intelektu un uzlabo atmiņu. Tam piekrīt arī pāvilostniece Velta, kura atklāj, ka Ziemassvētkos atkal jau tikusi pie skaistām puzlēm, kuras viena pa vienai tiks saliktas.

           Pāvilostnieces Veltas Vaškus vaļasprieks – puzles būs aplūkojamas arī Vērgales kultūras namā.

 

Marita Kurčanova

Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Foto: M. Kurčanova

 

Velta rāda puzli, kuru atdevis dēls Jānis un ar kuru tad arī vaļasprieks aizsācies.

 

 

« Atpakaļ