Sestdiena, 20.07.2024
Ramona, Ritma

“Ceļā uz gaismu 2019”

“Ceļā uz gaismu 2019”

02.01.2020

 Starp veļu laiku un Jaungadu trūkstošais

- viss ir te - zvaniņā, piparkūkā, nenorimstošā svecītē.

Bet galvenais - tajā strāvā, kas griežas, virpuļo, plūst.

Apveļ un uzrauj kur kuro.

Un tomēr vēl nenopūš mūs.

                                    /M.Čaklais/
 

 

  Kopš svētdienas, 22. decembra, kad piedzīvojām gada īsāko dienu un garāko nakti, gaisma ir uzsākusi atgriešanās ceļu pie mums. Gribas ticēt, ka gaisma, kas iedegta ēku logu, balkonu, skatlogu un pagalmu rotājumos, palīdzējusi  pārdzīvot gada tumšāko laiku un ar prieku sagaidīt svētkus.

         Šogad, laika posmā starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu biedrības “Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs” izveidotā vērtēšanas komisija, kuras sastāvā bija ainavu arhitekte Uldze Liepiņa, māksliniece Daiga Krzišteka, keramiķe Tamāra Kurzemniece, Pāvilostas mākslas un mūzikas skolas pedagoģe Inita Zingnika un biedrības vadītāja Marita Horna, apskatīja Pāvilostas pilsētas, Vērgales centra un Saraiķu izrotātos namus. Konkurss pēc biedrības iniciatīvas pirms trīs gadiem aizsākās Pāvilostas pilsētā, bet jau nākamajā gadā, pēc novada pašvaldības ierosinājuma, to rīkojām visā novadā. Salīdzinot pirmajā gadā redzēto ar šo gadu, ar pārliecību varam teikt, ka novads kopumā gada tumšākajā laikā kļuvis daudz gaišāks, daudzveidīgāks, krāsaināks un skaistāks. Paldies par to ikvienam, kurš ielicis šajā darbā savas pūles un izdomu, radot prieku sev un citiem!

           Patīkami pārsteidza Vērgales centra vienotais noformējums. Arī nezinātājam  uzreiz būtu skaidrs, ka tas ir centrs, tik vienoti izgaismotas visas ēkas, kas izvietotas ap to un krāšņā, staltā egle! Ikvienam elpa aizraujas, redzot izgaismoto skolu! Un kur vēl neskaitāmās, bagātīgi un gaumīgi izgaismotās privātmājas. Jauni dekori izvietoti arī pie pagājušajā gadā balvu ieguvušās daudzdzīvokļu mājas “Alfas”. Patīkami pārsteidza arī Saraiķu centra izgaismotie nami.

           Lai arī Pāvilostā nav izteikta svētku rotājumos akcentēta centra, toties šogad esam iepriecināti ar jauniem gaismas dekoriem pie apgaismojuma laternām Dzintaru ielā. Paldies cilvēkiem, kas strādājuši pie rotājumu idejas, izgatavošanas un izvietošanas!

           Īpaši jāatzīmē Pāvilostas vidusskolas, Pāvilostas pirmsskolas izglītības iestādes un daudzstāvu mājas Dzintaru ielā 103 saskaņa -  krāsainu, mirdzošu eglīšu komplekts, kas rada vienotu krāsu gammu un krēslas stundā jebkuru, kurš ļaujas, var aizvest pasaku un brīnumu pasaulē. Patīkami, ka arī izgaismotie objekti  un ēkas ap E.Šneidera laukumu  rada vienotības sajūtu. Kaimiņš no kaimiņa iedvesmojušies arī Vītolu ielā  un radījuši sev un citiem par prieku jauku gaismas  saspēli.

 

    Šogad vērtēšanas komisija vienojās ar dāvanu kartēm apbalvot:

  • Nominācijā “Labākais skatloga noformējums”veikala “Muižkalniņi”, Vērgalē, kolektīvu;
  • Nominācijā “Labākais publiskās ēkas noformējums”Pāvilostas sociālās aprūpes nama kolektīvu par veiksmīgu ieejas durvju elementu izvietojumu un krāšņo svētku egli, kā arī Tūtānu ģimeni  par viesu mājas “Šīfermāja”, Pāvilostā, pašu gatavoto “zvaigžņoto rotājumu”;
  • Nominācijā ”Labākais izglītības iestādes svētku noformējums”PII “Kastanītis”, Vērgalē, un Pāvilostas Mūzikas skolu, Dzintaru ielā, Pāvilostā, par rūpīgu,  veiksmīgu un kvalitatīvu iestādes logu noformējumu;
  • Nominācijā “Labākais dzīvojamās ēkas svētku noformējums” –  mājas “Pūpēži”, Saraiķos, saimnieku Kārli Novadu; mājas  Ziedu ielā 2, Saraiķos, saimniekus  Kalēju ģimeni, Šēnu ģimeni, Brīvības ielā  31 A, Pāvilostā un māju “Kalves”, Vērgalē, īpašniekus – Šķiparu ģimeni;  
  • Nominācijā “Labākais balkona/ dzīvokļa logu svētku noformējums”viesu mājas “Ostgals”, Brīvības ielā  8, Pāvilostā, īpašniekus Māri Vīgantu un Ingu Vītolu par gaišā miera starojumu logos un dzīvā uguns klātbūtni un  Eihvaldu ģimenei, Sakas ielā  14, Pāvilostā, par krāšņo un gaumīgo balkona noformējumu.

 

        Komisiju patīkami pārsteidza radoši, individuāli risinājumi svētku noformējumā, un  pēc nolikuma tā ir tiesīga piešķirt arī kādas īpašas Pateicības.  Tās šogad saņems ēkas Vītolu ielā 6, Pāvilostā, īpašnieki – Kalniņu ģimene, kuri ar vienkāršu, siltās gaismās ietērptu vainagu, izgaismojuši pagalma šķūnīti. Marta Rolmane, Dzintaru ielā  20, Pāvilostā, kura svētku mirdzumu piešķīrusi jūrmalā salasītu kociņu virtenei. Lita Cebre, Viļņu ielā  13, Pāvilostā, kuras mājas puķu kastēs svētku laikā bija iedzīvojusies daudzskaitlīga rūķu saime.

        PALDIES visiem novada iedzīvotājiem, kuros mājo prieks un kuri dalās tajā, izrotājot savas mājas, iestādes un apkārtni svētkos un iepriecinot arī citus!

         Paldies novada pašvaldībai, kura ar piešķirto finansējumu atbalsta konkursa norisi. Ceram, ka arī nākamajā gadā pašvaldība finansiāli atbalstīs šo jauko tradīciju!

Veiksmīgu, drosmīgu, radošu Jauno gadu!

 

Vērtēšanas komisijas  vārdā,

MARITA HORNA

 

foto no vērtēšanas komisijas foto arhīva

 

 

 

« Atpakaļ