Trešdiena, 24.04.2024
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Aizvadīts devītais atpūtas pasākums “ma-DARA” Ziemupes jūrmalā

Aizvadīts devītais atpūtas pasākums “ma-DARA” Ziemupes jūrmalā

26.08.2020

      15. augustā Ziemupes jūrmalā norisinājās jau devītais atpūtas pasākums “ma-DARA”. Šī gada vadmotīvs – tēma bija Putns. Mēs varētu uzrakstīt tēlainu aprakstu par to, kā tas viss notika, taču tas neradītu ne pusi no šī pasākuma sajūtas, noskaņas un būtības, jo ir vienkārši jābūt klāt šajā Notikumā. Taču no savas puses, pirmkārt, vēlamies pateikt PALDIES un, otrkārt, ļaut izteikties tiem, kuri ir šī pasākuma nozīmīgākā daļa – dalībniekiem.

      Lielākais PALDIES un apskāviens pasākuma dalībniekiem – Igetai Ozoliņai ar vokālo studiju “Tev un man”, folkloras kopai “Traistēni” no Krotes, folkloras kopai “Medainis” no Saldus, Guntai Saulei un draugiem, dziesminiekam Emīlam Dreiblatam, dzejniecēm Inetai Stadgalei un Agitai Dragunai, flautu meistaram Ārim Godiņam, Austrasbērniem (īpaši Janai Eglei, Simonai Račai, Jānim Rūcim, Inesei Muižniecei), apvienībai Trīs Tālē, Liepājas Stiprajām sievām, dziedātājam Ērikam Gruzniņam. Paldies Mairai Rībenai par skaisto izstādi starp kokiem un to, ka uzdrošinājies eksperimentēt un radīt ko jaunu! Paldies visiem MĪTAVAS dalībniekiem, kuri ar prieku dalījās ar savām zināšanām, prasmēm un skaisto, ko rada. Mums ir patiess prieks un lepnums, ka dzīvojam šai laikā un vietā, un mums ir iespēja Jūs visus pulcēt kopā un radīt ko tik īpašu kā ma-DARA.  

      Paldies mūsu čaklajiem un aizrautīgajiem palīgiem – Elvitai, Ivetai, Kārlim, Willemam.

      Paldies Pāvilostas novada domei un Pāvilostas Kultūras namam (īpaši Alfrēdam Magonem) par šī gada skatuvi, Vērgales pagasta pārvaldei par transportu maršrutā Liepāja – Ziemupe – Liepāja, Ziemupes Tautas namam (īpaši Dainai Vītolai) par izmitināšanu un galdiem, PII “Kastanītis” (īpaši Lienai Ernstsonei) par ērtu gulēšanu dalībniekiem, Arta Reimaņa komandai par lielisko dalībnieku skanējumu.

 

Tiksimies 2021. gada 21. augustā ar vadmotīvu Vējš!

 

Atpūtas pasākuma “ma-DARA” komanda –

Daiga, Daina, Austris, Ulvis, Gints, Jānis

 

Apmeklētāji un dalībnieki par pasākumu “ma-DARA”:

Jana Egle, rakstniece, dziesminiece:

     “ma-DARA nu jau devīto gadu man ir bijis kā ikvasaras festivālu laika noslēgums. Nevaru iedomāties labāku vietu un labāku notikuma koncepciju, lai pēc trokšņainā skrējiena atgrieztos dabiskā, rimtā dzīves plūdumā, basām kājām nostātos uz zemes un sajustu saikni ar mūžīgo un vienreizējo ap mums. Jūra, mežs, miers, ļaušanās, rāmums, brīvība. Skaņa, krāsa, kustība, pieskaršanās. Un īstie cilvēki – tie, kas dara un rada. Jau gaidu nākamo – desmito ma-DARU.

 

Kaspars Zvirbulis, tāss apstrādes meistars, BirchBirds:

     “Jau 4. reizi apmeklējot pasākumu ma-DARA, ir izkristalizējusies sajūta, ka tā ir miniatūra Latvija visā tās skaistumā, ar dabu, cilvēkiem, garīgajām un materiālajām vērtībām. Nesteidzīgi iegūstot sajūtas, kuras aizmirstam ikdienas steigā. Vēl kādu laiku pēc pasākuma gribu apjautāties cilvēkiem, kad Tu pēdējo reizi sēdēji jūras krastā un klausījies latviešu dziesmas? Dažreiz laimei vajag tieši tik maz.

 

Ginta Godiņa, Godiņu piedzīvojumu platforma:

    “Pasākums ma-DARA mums ar Āri (Godiņu) ļoti patika. Esam priecīgi par iespēju piedalīties tajā. Satikām daudzus gaišus, sirsnīgus un radošus cilvēkus, kuri labprāt izmēģināja Āra pašdarinātās flautas.

   Āra flautas atrodamas gan sociālā tīklā Facebook, gan Godiņu Piedzīvojumu Platformas mājas lapā www.adventuretime.lv, gan "Saraiķu Liepkalnos", Vērgales pagastā, Pāvilostas novadā, kur aktīvās atpūtas parka "Godiņu Piedzīvojumu Platforma" piedāvā piedzīvot īstu koka flautas piedzīvojumu skaistā meža ielokā. Vienlaikus, baudot dabu, uz ugunskura gatavotu ēdienu, tēju ar pašmāju medu, klausoties koka flautas skaņas, iepazīstoties ar Āra flautām tuvāk. Godiņu Piedzīvojumu Platforma piedāvā arī iespēju nakšņot teltīs.

     Sirsnīgs Paldies brīnišķīgajiem pasākuma ma-DARA organizatoriem par skaistu piedzīvojumu dabā! Izturību un iedvesmu jaunām idejām!

       Īpaši patika uz pasākumu uzaicinātie dalībnieki, ļoti daudzveidīgi un interesanti.

 

Simona Rača, Austrasbērns:

      “Festivālu "ma-DARA" katru gadu gaidu kā mazus svētkus un atpūtu no steigas pilnās ikdienas. Arī šis gads nebija izņēmums. "ma-DARAS" rīkotāji, kā vienmēr, bija sagatavojuši daudzveidīgu  programmu,  tajā pašā laikā spējot saglabāt plūstošu un rāmu gaisotni, kurā ir iespējams atrast kādu brīdi un padomāt par to, kas katram dzīvē svarīgs. Miera sajūta, ko rada šis festivāls, manī saglabājas vēl ilgi pēc tā. Paldies par iespēju būt daļai no šī skaistā pasākuma! Lai rīkotājiem izdodas turpināt darīt un radīt vēl daudz, daudz "ma-DARU"!”

 

Madara Putna – Zvirbule, tāss apstrādes meistare, BirchBirds:

     “Es šajā dzīves posmā esmu skolnieks, mācos vadīt nodarbības, stāstīt par savu amatu un iemācīt to citiem, mācos būt sieva un mamma. Madaras pasākums ir brīnišķīga vieta, kur to darīt, gluži kā treniņnometne. Katrā pasākumā iegūstu ko jaunu - piedzīvojumus, pārdzīvojumus, izbaudu dabu un iepazīstu sevi. Madarā esam piedalījušies gan divatā, gan ņemot līdzi mammu un nu pēdējos divus gadus arī savu mazo ķiparu. Visi ir priecīgi un apmierināti un kalendārā jau esam atzīmējuši nākamā gada ma-DARU.”

 

Santagora Lavander, māksliniece:

    “Vēlos pateikties Dainai un Daigai par ielūgumu uz ma-DARU, jo tā bija jauna brīnišķīga pieredze par to, ko ar uzņēmību un entuziasmu var paveikt skaistas dabas rotātā Latvijas nostūrī. Bija liels prieks kļūt par daļu no pasākuma, zīmēt portretus, runāt ar apmeklētājiem par putniem, kuri ir tuva tēma man un pie tam, šī gada pasākuma temats. Lielākais ieguvums ir cilvēki, ar ko iepazinos, atrodot jaunus domu biedrus un radot pamatus jaunām radošajām iecerēm.”

 

Gunta Saule, folkloriste, ma-DARA krustmāte:

Ik gadu Ziemupes atpūtas pasākums ma-DARA ir viens no jaukākiem un ilgotāk gaidītiem sarīkojumiem. Lai arī dalībnieku skaita ziņā neliels. It kā. Tomēr tas nekā nemazina viņa nozīmību un svaru. Ir ļaudis, muzikālās kopas un amatnieki, kurus skaidri zināms, mēs satiksim tieši ma-DARĀ un varbūt tikai ma-DARĀ, jo citviet mūsu ceļi nesatiekas. Jā, Ma-DARA ir kā sava veida kopiena – ļaužu kopums, kurš saplūst vienotā straumē vienotā laikā vienkopus – Ma-DARĀ, Ma-DARAs laikā. Šis, 2020.gads jau nebija izņēmums. Un varbūt tieši vēl vairāk gaidīta un cerēta, jo savādais pavasaris un vasaras sākums radīja zināmas bažas par to, vai patiešām Ma-DARA varēs būt šovasar.

Bet prieks, ka putns, šīsvasaras Ma-DARAS simbols, zīme un lielā tēma, uz saviem viegliem spārniem to tomēr iznesa no jebkurām raizēm un bažām un līdzi sev pacēlas spārnos ikvienu dalībnieku – meistarus, tēmu zinīšus, muzikantus, amatniekus, dziesminiekus, folkloras un tradīciju ļaudis. Siltā saule un aicinošā jūra, vieglās vēja virmas, kas vairāk sildīja kā dzesēja. Viss bij tik labi un viegli. Un mierīgi. Un rimti. Un tas nemaz nešķiet savādi – tādā atpūtas pasākumā meklēt troksni, enerģijas un spara viļņus nemaz nav svarīgi – var meklēt, sastapt un paši līdzradīt vieglumu un rimtumu. Kā šogad – ne tikai sadziedāšanās un saspēlēšanās mirkļos, bet arī saules pavadīšanas rāmumā, kad gandrīz klusēdami sanākam, sasēdam jūras krastā un, dziesmai dziesmu vedot, vērojam kā saule grimst jūrā, kā ūdens klaju pārņem vakara sidrabainais pelēkums.”

 

 

Plašāku fotoreprotāžu skatieties FOTOGALERIJĀ

(foto autors: Vita Braže)

 

Foto: Agris Dzelme, Daina Vītola

 

 

« Atpakaļ