Otrdiena, 30.05.2023
Lolita, Vitolds

Pāvilostā uzstājās vijolnieču duets “Violin Diivas”

Pāvilostā uzstājās vijolnieču duets “Violin Diivas”

26.08.2020

     21. augustā, atpūtas laukumā pie Pāvilostas novadpētniecības muzeja Pāvilostas pilsētas kultūras nams aicināja ikvienu baudīt rāmu piektdienas vakaru un noklausīties saulrieta koncertu, kurā uzstājās duets “Violin Diivas”. Tā apvienojušās divas vijolnieces Lelde Zaržecka un Inese Fedorovska.

      Koncerta apmeklētājiem abas muzikantes bija sagatavojušas pārsteigumu – pirmajā koncerta daļā klausītāji izbaudīja dzīvās improvizācijas koncertu ar meditatīvu mūziku, bet otrā daļā skanēja dziesmas no populārās latviešu estrādes.

      Visas skaņas, kas atskanēja koncerta pirmās daļas laikā, bija uz vietas improvizēta performance. Skanēja blokflauta, kokle, bungas, citi sitaminstrumenti un pat vienkāršas stikla glāzes. Visa koncerta pamatā bija divas vijoles, kuru skanējums tika papildināts ar audioceliņu, kurā skanēja meditatīvā mūzika, kas koncerta baudītājiem vēl vairāk lika ieslīkt meditācijā un vienkārši baudīt skaisto un rāmo vakaru.

     Vijoļu dueta dalībniece Lelde Zaržecka ieguvusi profesionālo bakalaura un maģistra grādu solo izpildītājmākslā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, papildinājusi zināšanas Itālijā, Milānas konservatorijā, kā arī dažādos mūzikas projektos Latvijā un ārvalstīs. Kā viesmāksliniece viņa spēlējusi gan kamerorķestra “Sinfonietta Rīga”, gan Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sastāvā, kā arī vairākus gadus strādājusi “The Ambersound Orchestra” kolektīvā. Savukārt otra dalībniece – Inese Fedorvoska studējusi vijoļspēli Vīnes Mūzikas un tēlotājmākslas universitātē un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Pēc atgriešanās no studijām kā viesmāksliniece muzicējusi visos Latvijas profesionālajos orķestros, kā arī strādājusi izcilā vijolnieka Gidona Krēmera izveidotajā kamerorķestrī “Kremerata Baltica”. Kā solomāksliniece Fedorovska kopā ar orķestri uzstājusies Rīgā, Cēsis, Berlīnē, spēlējusi solo koncertus Latvijā un Austrijā.

        Atraktīvais vijoļu duets klausītājiem sniedza neaizmirstamas emocijas, spilgtus iespaidus un krāšņu muzikālo baudījumu.

 

Marita Kurčanova,

Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Foto un video: M. Kurčanova

 

 

 

« Atpakaļ