Pirmdiena, 11.12.2023
Valdis, Voldemārs, Valdemārs

Ziemupnieku saiets

Ziemupnieku saiets

17.08.2020

      8.augustā Ziemupē notika gadskārtējais ziemupnieku saiets, šogad tas norisinājās jau 16.reizi!

      Rīts iesākās ar dievkalpojumu Ziemupes ev. lut. baznīcā un kapu svētku dievkalpojumu Ziemupes kapos. Tālāk sekoja īss svētku brīdis pie Ziemupes tautas nama, kurā  Daina un Skaidrīte atzīmēja Ziemupes bibliotēkas un tautas nama 90 gadskārtu, kavējoties atmiņās, pārskatot un lasot tā laika liecības no Andreja Zēberga dienasgrāmatas. Svarīgs bija arī atskats uz pagājušajā gadā padarīto Ziemupē. Un padarīts ir ne mazums. Ziemupi apmeklējuši ļoti daudz cilvēku, par ko liecina apmeklētāju skaits pagājušajā vasarā atklātajā Jūras mājā, nesen izremontētajā bibliotēkā un Ziemupes KulTūrBodē. Šajā dienā Daina un Skaidrīte sveica biedrību “Ziemupīte”, tās 10 gadu pastāvēšanas jubilejā, jo Ziemupes kultūras iestādēm vienmēr bijusi sadarbība ar biedrību “Ziemupīte”.

       Un tad sekoja šo svētku tik ļoti gaidītais mirklis – dziedošo māsu Legzdiņu koncerts. Savukārt Jūras mājā ikviens varēja apskatīt fotogrāfu grupas “Liepājas pozitīvs” darbu izstādi “Mans”. Bet vakarā Ziemupes tautas nama pagalma zaļumballē spēlēja grupa “Piemare”, pirmajā starpbrīdī pasākuma dalībniekus sveica Igetas Gaiķes grupas “TEV UN MAN” dziedošie bērni, kuru ikgadējās vasaras nometnes jau daudz gadu pēc kārtas notiek Ziemupē. Ievērojot visus šī brīža MK noteikumus, balle beidzās pusnaktī, līdz ar brīdi, kad mājās no kulšanas devās kombaini.

       Ziemupes tautas nama vadītāja Daina saka paldies visiem, kuri iesaistījās svētku pasākuma vietas tapšanā – puišiem no Pāvilostas par skatuvi, Raitim, Gintam un Guntim par ballītēm, Edgaram par siena ruloniem, Koļam par meijām, Ivetai un Dainai par pušķošanu. Paldies apmeklētājiem, jo 100, tas nemaz nav maz!

       Nākamais Ziemupnieku saiets paredzēts 2021.gada 7.augustā. Tad ar mums kopā sola būt Ēriks (ne tikai) no grupas Hameleoni.

 

Vita Braže  

 

Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ

 

Foto: V. Braže

 

« Atpakaļ