Svētdiena, 21.07.2024
Meldra, Meldris, Melisa

Vērgales pamatskola veido mandalas un piedalās Dzejas dienās

Vērgales pamatskola veido mandalas un piedalās Dzejas dienās

01.10.2019

     Septembra izskaņā Vērgales pamatskolas skolēni aktīvi gatavojās skolas ozola dzimšanas dienai. Šajā laikā zālājā pie skolas katra klase vingrošanas apļos no rudens veltēm veidoja mandalas. Ar lielu izdomu un rūpību apļos tika izveidoti krāsaini ornamenti cits par citu skaistāki.

       Bet 27.septembra rītā skolēni ap skolas ozolu atkal veidoja apli un skandējot tradicionālo “Mans mīļais, mans labais Ozol, Atnākšu pie tevis pirmdien, Gaidi mani pirmdien. Mans mīļais, mans labais Ozol, Atnākšu pie tevis otrdien, Gaidi mani otrdien…”, atzīmēja tā jubileju. 

       Savukārt šīs pašas dienas pēcpusdienā jaunāko klašu skolēni piedalījās Dzejas dienām veltītā pasākumā, kurš notika Vērgales veselības centrā. Pasākuma norises vieta nebija izvēlēta nejauši, jo bērni tika iepazīstināti ar Ineses Zanderes grāmatiņu “Līze Analīze un citi slimnīcas skaitāmpanti”, kurā ir 15 dzejoļi. Tajos pieminēta bērna saslimšana, analīzes, procedūras, ārstēšana, ģipsēšana un pat operācija, raugoties uz šīm situācijām iejūtīgi un pozitīvi, no gaišākās un jautrākās puses, bērnišķīgas spēles veidā. Lai bērni labāk izprastu lietas un situācijas, kas pieminētas grāmatā, tad pasākumā piedalījās arī veselības centra medmāsa Baiba Blaubārde. Viņa pastāstīja par medicīnas instrumentiem, kuri tiek izmantoti pacientu ārstēšanā, par manipulācijām un procedūrām, kas tiek veiktas, lai ikviens būtu vesels.

         Bet sākumskolas skolotājas lasīja dzejolīšus no Ineses Zanderes grāmatas, veicinot bērnu izpratni par dzejolī rakstīto.

Termometrs.

Man padusē aug kociņš,

pa kociņu kāpj Jociņš

Grib zināt mūsu Dakteris,

Cik augstu Jociņš uzkāpis.

 

Līze Analīze.

Līze, Līze Analīze

burvju brilles valkā,

Visi ārsti Līzi lūdz

lai nāk viņiem talkā.

Slēpjas kaites viltīgās,

slimības un bēdas.

Līze asins pilītē

pamana to pēdas.  

 

       1. klases skolēni medmāsai Baibai uzdāvināja savus zīmējumus par medicīnu un dakteriem. Noslēgumā medmāsiņa aicināja visus skolēnus piedalīties nelielā viktorīnā, kurā vajadzēja atpazīt dažādus medicīnas instrumentus. Zinošākie tika pie balviņām. Bet atvadoties ikviens tika cienāts ar vitamīniem – āboliem “Sīpoliņš”.

Vita Braže

 

Foto: V. Braže

 

« Atpakaļ