Piektdiena, 19.04.2024
Vēsma, Fanija

Pāvilostas rokdarbu pulciņš “SPUNDIŅŠ” realizē projektu

Pāvilostas rokdarbu pulciņš “SPUNDIŅŠ” realizē projektu

03.10.2019

       Pāvilostas rokdarbu pulciņš “SPUNDIŅŠ” ir realizējis pašvaldības atbalstītu projektu “Rokdarbnieču kopas “SPUNDIŅŠ” radošās darbnīcas “No vecāsmātes pūra lādes””.  No projekta piešķirtā summa sastāda 457.00 EUR  Projekta mērķis: Apgūt un popularizēt jaunas rokdarbu tradīcijas un prasmes Pāvilostas novada iedzīvotājiem. Projekta vadītāja ir Velta Citskovska, bet aktīvi iesaistījās arī rokdarbnieču kopas vadītāja Biruta Jemberga.

        Projekta ietvaros tika apgūtas jaunas adījuma tehnikas, piemēram, laika deķu izgatavošana, ko apguva meistarklasēs pie Smiltenes rokdarbnieču biedrības “Smiltenes pūra lāde”, kur arī apskatīja “Sirds siltuma darbnīcu”, kurā top darbiņi labdarībai- priekšlaicīgi dzimušiem bērniņiem.  “Spundiņa” rokdarbnieces nodibināja radošus kontaktus ar Pāvilostas sadraudzības pilsētas Smiltenes rokdarbniecēm.

       Rakstaino patentadījumu un “suitu” rakstaino zeķu adīšanas prasmes un pieredzi  apguva  meistarklasēs Kuldīgā un Alsungā. Pieredzes apmaiņa notika arī Dobeles Amata mājā, kur plaši pārstāvēti  bija dažādi rokdarbnieki: adītāji, audēji, filcētāji, tamborētāji, un vēl rokdarbi dažādās netradicionālās tehnikās. Savukārt pie Latvijā populāras cimdu adītājas Skaidrītes Bauzes Dobeles pusē Bērzes pagastā tika apgūti sarežģīti latviešu cimdu raksti.

        Uz Pāvilostas pilsētas 140. gadu jubileju Pāvilostas bibliotēkā tika sarīkota rokdarbu izstāde ar rokdarbu pulciņa dalībnieču jaunākajiem darbiem. No projekta tika iegādātas arī dzijas un no tām tradicionāli gada nogalē paredzēts noadīt un pasniegt Liepājas bērnu namam ap 80 zeķu pārus un 20  rakstainu cimdu pārus.

 

Projekta vadītāja Velta Citskovska

 

 

« Atpakaļ