Svētdiena, 21.07.2024
Meldra, Meldris, Melisa

Pāvilostas vidusskolā ieskanas jaunais mācību cēliens

Pāvilostas vidusskolā ieskanas jaunais mācību cēliens

04.09.2019

       Pirmā skolas diena Pāvilostas vidusskolā iesākās pirmdienā, 2. septembrī, kad atkal Pāvilostas ielās bija manāma skolēnu un vecāku rosība, ar ziediem rokās dodoties uz skolu.

      Pulksten deviņos no rīta skolēni, pedagogi, skolas tehniskie darbinieki, vecāki un vecvecāki pulcējās skolas aktu zālē uz svinīgo skolas sākumu, kuru atklāja skolas direktore Marita Rolmane. Turpinājumā cieši turoties pie rokas vecākās klases skolēniem un viņu audzinātājai, domes priekšsēdētājam, skolas direktorei un vietniecei un citiem skolotājiem, zālē ienāca šī mācību gada pirmklasnieki - Brajens BIKSĀNS, Ģirts Leons MELDERIS, Niks OZOLS, Marta ROZĪTE, Emīlija SILIŅA, Otto Benedikts SPJUTS, Šarlote Dominika STENDZE, Olivers TŪTĀNS, Gustavs VAGOTIŅS – VAGULIS, Gustavs VANAGS, Henrijs VASKOPS, Olafs ZAĻKALNS un Krišs ZERNIS. Viņus iedrošināja un pavadīja klases audzinātāja Iveta ĀRĀJA.

        Pāvilostas vidusskolas direktore Marita Rolmane savā uzrunā klātesošajiem sacīja: “Šis mācību gads būs tehnoloģiju gads. Straujās tehnoloģiju izaugsmes gadsimtā ik uz soļa jaušams kā mūsu dzīvē ienāk dažādas tehnoloģijas. Un nu jau arī skolā. Mums ir jāprot apgūt un likt lietā šīs tehnoloģijas un to piedāvātās iespējas. Jaunas zināšanas atvērs jaunas durvis.

      Tāpat direktore pavēstīja, ka uz doto brīdi skolā mācās 100 skolēni, viņu vidū 13 pirmklasnieki un trīs 12.klases skolēni. Šogad vidusskolas posmā nav 10. un 11. klases. Savukārt iepriekš labās aizsāktās lietas tiks turpinātas – programma “Latvijas skolas soma”, brīvpusdienas visiem skolas audzēkņiem, peldētapmācība 1. un 2. klasei, tāpat pašvaldība iegādājusies jaunu skolēnu pārvadāšanas autobusu, lai salāgotu skolēnu laikus nokļūšanai uz un no skolas, kā arī informēja arī par jau ierastām skolas aktivitātēm.

     Turpinājumā Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons, sveicot skolēnus, pedagogus un vecākus jaunajā mācību gadā, teica: "Maijā, mācību gada izskaņā vēlēju jums siltu un saulainu vasaru, kas arī piepildījās. Tikai šķiet, ka tā pagāja ļoti ātri, un jau atkal tiekamies jaunajā mācību gada pirmajā dienā.  Šodien vēlu spēku un izturību gan vecākiem gan skolotājiem. Bet skolēniem – zinātkāri  un apziņu, ka tehnoloģijas neaizstās ne galvu, ne prātu. Lai izdevies šis mācību gads!" Domes priekšsēdētājs arī uzsvēra, ka pašvaldība ir atbalstījusi un vienmēr atbalstīs skolu, taču arī atzina, ka nākamā gada februārī domei stāv priekšā smags lēmums un izšķiršanās par Pāvilostas vidusskolas reorganizācija un statusa maiņu par Pāvilostas pamatskolu.

        Savukārt Pāvilostas vidusskolas direktores vietniece mācību darbā Aina Jakovļeva un direktore Marita Rolmane iepazīstināja ar šī mācību gada pedagogu sastāvu un tehniskajiem darbiniekiem, sveicot viņus ar ziediem un pateicības vārdiem. Arī skolēni ar krāsainiem rudens ziediem sveica savu klases audzinātāju.

       Ar laba vēlējumiem  un sveicieniem klātesošos uzrunāja arī Pāvilostas pirmsskolas izglītības iestādes “Dzintariņš” vadītāja Monta Pētermane, Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolas direktore Inga Šnore un Pāvilostas baptistu draudzes mācītājs Deniss Doroņins.

        Svinīgajā pirmajā skolas dienā muzikālu sveicienu bija sagatavojusi arī vidusskolas popgrupa un skolotāja Dace Bunka, izpildot dziesmu “Dulla diena” un pasākuma izskaņā skolas himnu.

           Arī šogad vasarā, kamēr bērni baudīja vasaras brīvlaiku, skolā notika remontdarbi - tika izremontēta skolas austrumu puses kāpņu telpa. Ar katru gadu skola kļūst skaistāka un mājīgāka.


Marita Kurčanova,

sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Foto: M. Kurčanova

Pāvilostas vidusskolas 6. klase un audzinātāja Solveiga Ansone.

Pāvilostas vidusskolas 8. klase un audzinātāja Baiba Arāja.

Pāvilostas vidusskolas 4. klase un audzinātāja Gaida Benete.

Pāvilostas vidusskolas 7. klase un audzinātāja Anna Kaže.

Pāvilostas vidusskolas 9. klase un audzinātāja Ludmila Vasiļčika.

Pāvilostas vidusskolas 1. klase un audzinātāja Iveta Arāja.

 

 

 

« Atpakaļ