Otrdiena, 21.03.2023
Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts

Ziemupē atvērta KulTūrBode

Ziemupē atvērta KulTūrBode

20.11.2019

      9. novembrī Ziemupē bijušā veikala telpās Ziemupes Tautas nama ēkā tika atvērts jauns konceptuāls veikals – tikšanās vieta KulTūrBode.

      Pirmajā pasākumā pie mums ciemojās divas it kā ļoti atšķirīgs, bet savā aizrautībā un degsmē tik līdzīgas personības - aktrise, amatieru teātru režisore, folkloras kopas "Atštaukas" vadītāja, vitāla un enerģiska sieviete Ināra Kalnarāja un pozitīvs jaunietis, dabas entuziasts, sajūtu un spilgtu emociju un piedzīvojumu biedrības “Domas Dabā” dibinātājs - Helmuts Baņukalns.

        KulTūrBode ir biedrības “Ziemupīte” kultūras un tūrisma skatupunkta krustpunkts. Ziemupes jūrmalā darbojamies no 2010.  gada maija, esam sevi pierādījuši organizējot pasākumus un notikumus, tāpēc esam nolēmuši spert soli tālāk un, pirmkārt, paplašināt savu darbību, otrkārt, sintezēt to, ko protam ar to, kas radītu pievienoto vērtību Ziemupei, tādējādi ceļot šīs kultūrvietas vērtību.

        Pēc iepriekš notikušā ar veikalu Ziemupē, nākas secināt, ka pārtikas veikals te iespējams tikai sezonāli – vasarā. Tāpēc meklējām alternatīvas arī citām sezonām, turklāt tādas, kas ir sirdij tuvas, aizrauj un atbilst biedrības vērtībām.  Īpašs uzsvars būs uz Latvijā, Kurzemē un Ziemupē ražotām precēm, pie mums varēs iegādāties, piemēram, Antras Mazikas un Ilmas Strazdiņas keramiku, Madara Handsmade rotas, Embūtes garšaugu maisījumus, Jelgavas karameles, Bārtas adījumus un austās segas, Doles tējas, Priekules Čībiņveča čības, mācību dravas Strops produkciju un daudz citu skaistu, noderīgu lietu – dāvanām un savam priekam. Papildus veikala funkcijām tā būs satikšanās vieta, informācijas punkts, vieta, kur iepazīt, ieraudzīt un mācīties. Ar laiku būs vēl dažādas satikšanās, sarunu un spēļu vakari, koncerti, radošās darbnīcas u.c. Turklāt, ikviens, kuram ir ideja, ko viņš gribētu darīt un radīt KulTūrBodē, aicināts nākt un darboties!

          Tiem, kas būs plānojuši šeit ieraudzīt jau pabeigtu projektu, tāds tas nav un nebūs. Gribam, lai šai vietai vienmēr vēl ir laiks un vieta kam jaunam, vēl nebijušam, idejām, notikumiem, cilvēkiem. Mēs vēlamies būt ceļā. Bet, lai tas sāktos, ar kaut ko ir jāsāk. Tāpēc šī ir satikšanās un darīšana tik, cik šobrīd mūsu spēkos.  Ļausim vietai augt, izteikt sevi, radīt, un augsim līdzi.

         KulTūrBodes darbība būs sezonāli mainīga. Šobrīd darbosimies nedēļu nogalēs – no piektdienas līdz svētdienai, piedāvājot interesantas tikšanās, praktisku darbošanos, iespēju iegādāties dāvanas, suvenīrus.

 

Tuvākie pasākumi:

  • 23. novembrī no pl.14.00 līdz plkst.20.00 GALDA SPĒĻU PĒCPUSDIENA (ieeja par ziedojumu novusa galda iegādei);
  • 30. novembrī un 1. decembrī no plkst.12.00 ĪSTO DĀVANU DARBNĪCA;
  • 8. decembrī plkst.16.00 LUSTĪGI MUZIKĀLAIS RŪĶU VAKARS.

 

Skaidrojums: Kas ir KulTūrBode? Kult – visi zinām stāstu par vardi, kas nepadodamās sakūla krējumu sviestā. Lai tiktu pie maizes jākuļ graudi. Kultūr – kultūra, cilvēka radīto vērtību kopums. Tūr – tūrisms, došanās dabā, ceļošana. Un Bode – vieta, kurā var pirkt un pār-dot.

 

Esat laipni gaidīti!

 

Daina Vanaga
Biedrība "Ziemupīte"
T. (+371) 26107720
 
Seko:
 

saistītie raksti: www.liepajniekiem.lv 

 

 
« Atpakaļ