Ceturtdiena, 18.08.2022
Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena

Teātra dienas pirmsskolā "Dzintariņš"

Teātra dienas pirmsskolā "Dzintariņš"

04.04.2019

 

Saskaņā ar starptautisko teātra dienu, kura ir 27. martā, pirmsskolas izglītības iestādē “Dzintariņš” no 25. līdz 28. martam norisinājās teātra dienas. Katru dienu kāda no bērnu grupām rādīja uzvedumu - pasakas dramatizāciju.

Pirmdienā skatījāmies 3 – 4 gadīgo bērnu grupas uzvedumu “Kas dzīvo namiņā?”

Otrdienā skatījāmies 1,5 - 3 gadīgo bērnu grupas uzvedumu „Kas teica ņau?” un 5 gadīgo bērnu grupas uzvedumu „Mājdzīvnieki ceļ sev būdiņu”.

Trešdienā skatījāmies kultūras nama bērnu dramatiskā kolektīva uzvedumu „Trīs sivēntiņi” un 6 gadīgo bērnu grupas uzvedumu “Žurku vīrs”.

Ceturtdienā teātru dienas noslēdza leļļu teātris RIKKO ar izrādi “Trīs ruksīši”.

Visas izrādes bija gana pamācošas, jautras un amizantas. Katram pirmsskolas audzēknim atbilstoši savām spējām un vēlmēm bija iespēja iejusties kādā tēlā vai lomā.

Marts bija mēnesis, kurā bērni varēja mācīties, gan pacietību, gan drosmi, gan radoši izpausties, gan skaļi un skaidri izteikties, gan klusi sēdēt un uzmanīgi klausīties, gan gaidīt savu uznācienu, gan iejusties cita “ādā”, gan pārvarēt nepatiku darboties, gan iekļauties kolektīvā un iedegties par kopēju lietu.

Teātra spēlēšanu varam uzskatīt par jauku latviešu tautas tradīciju un teātra dienās pirmsskolas iestādē varējām pārliecināties, ka, iespējams, Latvijā nākotnē nepietiks medmāsu, bet lielisku aktieru, kas būs gatavi kāpt arī uz lielo teātru skatuvēm mums noteikti būs pietiekami.

Izrādes, protams, bija drīzāk īsas, nekā garas, taču sagatavošanās posms bija ilgs un nopietns, tāpēc saku paldies par ieguldīto darbu grupu pedagogiem, mūzikas skolotājai, skolotāju palīgiem un dramatiskā kolektīva vadītājai Maritai Hornai par ieguldīto darbu.

Paldies vecākiem par visa veida atbalstu, jo īpaši par tērpu nodrošināšanu jaunajiem aktieriem. Arī šajā darbā ielikts ne mazums pūļu.

Gribas cerēt, ka katrs šajā procesā guva gandarījuma devu, bet prieks par redzēto skatītājiem bija liels! Lai visiem saulains un radoša gara piepildīts pavasaris!

 

PII “Dzintariņš” vadītāja Monta Pētermane

 

« Atpakaļ