Piektdiena, 01.03.2024
Ilgvars, Ivars

NOTIKUMIEM BAGĀTAIS MAIJS PIRMSSKOLAS IESTĀDĒ “DZINTARIŅŠ”

NOTIKUMIEM BAGĀTAIS MAIJS PIRMSSKOLAS IESTĀDĒ “DZINTARIŅŠ”

03.06.2019

         10. maijā pirmsskolas izglītības iestādes “Dzintariņš” kolektīvs ciemos sagaidīja augstu viesi – Latvijas valsts prezidenta Raimonda Vējoņa kundzi Ivetu Vējoni. Bērni šo notikumu gaidīja ar lielu satraukumu. Prezidenta kundzei viņi sniedza priekšnesumus, aicināja piedalīties iepazīšanās spēlē un dejā. Iveta Vējone labprāt iesaistījās un uzklausīja, arī sešgadīgo bērnu stāstus par mācību gada laikā paveikto un nākotnes iecerēm. Prezidenta kundze bija laipna un uzdāvināja bērniem skaistu pasaku grāmatu.

         No 13. līdz 17. maijam pirmsskolas audzēkņi pie sevis ciemos gaidīja savus vistuvākos cilvēkus – vecākus. Ģimenes dienas atzīmēšanu katra grupa bija iecerējusi citādi. “Saulītes” grupas bērni rādīja vecākiem ludziņu. Kopā ar mammām cepa pankūkas un našķojās ar visdažādākajiem ievārījumiem kādus māmiņas bija atnesušas līdz. “Vāverēnu” grupas bērni sniedza vecākiem priekšnesumus un dāvināja sirsnīgas pašu gatavotas kartiņas ar pārsteigumu. “Jumīšu” grupas bērni kopā ar vecākiem svinēja burtiņu svētkus un dāvināja vecākiem pašu apgleznotus auduma iepirkuma maisiņus, lai ģimenes, iepērkoties, rūpētos par dabas saudzēšanu. “Taurenīšu” grupas bērni Ģimenes dienu atzīmēja stadionā, kopīgi ar vecākiem organizējot sportiskas aktivitātes un pikniku.

      Vecākiem vēlos pačukstēt, ka visi bērni šajā dienā ļoti vēlas būt kopā ar saviem mīļajiem. Tāpēc, ja kādam šogad neizdevās izbrīvēt laiku, nākamgad novēlu pacensties un izdarīt to. Ja Jums šķiet, ka šī nelielā kopā būšana nav nekas sevišķs, tad bērniem tas ir ļoti nozīmīgs pārdzīvojums.

Vadītāja M. Pētermane

 

        17.maija rīts bērnu grupām “Taurenīši” un “Jumīši” sākās ar priecīgu satraukumu, jo abas grupas vienojās kopīgā mācību pārgājienā uz Pāvilostas novadpētniecības muzeju. Tur uzzinājām, kā Pāvilosta tika dibināta, celta un attīstījusies laika gaitā. Bērniem patika aplūkot senos darbarīkus un pūst kuģa taurē. Īpaši saistoša bija filmiņa, kurā varēja uzzināt par bērnudārza vēsturi.

          Paldies muzeja darbiniecēm I. Kurčanovai un L. Ķipstei – bērni par uzzināto bija sajūsmā un vēl ilgi dalījās ar iespaidiem!

 

      21. maijā Pāvilostas PII “Dzintariņš” ansambļa un deju kolektīva “Kamolītis” dalībnieki devās viesos uz Jūrkalnes ilgstošās sociālās aprūpes un rehabilitācijas iestādi,  lai ar saviem priekšnesumiem iepriecinātu tur dzīvojošos cilvēkus. Bērni tika uzņemti ar siltiem smaidiem un aplausiem. Neplānoti izdevās jauks kopdarbs ar iestādes darbinieci, kura izpildīja dziesmu “Joka pēc alfabēts” – bērni dziedāja kopā ar solisti un dziesmu papildināja ar deju soļiem. Paldies par silto uzņemšanu iestādes vadītājai M. Briedei un darbiniekiem.

                                                                              foto: K. Rozīte

Pirmsskolas skolotāja Ligita Eihvalde

 

         23. maijā Pāvilostas un Vērgales pirmsskolas iestāžu izlaiduma grupu  bērni, kā jau katru gadu, devās ekskursijā uz Ventspili, iepazīt kaimiņu pilsētas aktīvās atpūtas iespējas bērniem. Lai arī daži bērni Ventspilī jau bija bijuši, tomēr arī viņi ar neviltotu prieku izbaudīja visdažādākās atrakcijas rotaļu pilsētiņā, veiklības pārbaudījumus Džungļu takā, braucienu ar Ventspils mazbānīti un piedzīvojumus atrakciju parkā. Bērni bija sajūsmā, gan par šļūkšanu ar kamerām, gan par iespēju izlēkāties lielajā piepūšamajā atrakcijā. Vislabāk gan meitenēm, gan zēniem patika braukt ar elektriskajām automašīnām bērnu autoskoliņā. Drosmīgākie izvēlējās gumijlēkšanu pa  batutu un piedzīvoja augstāko lēcienu savā mūžā. Dažiem diena likās par īsu, jo ļoti gribējās braukt ar elektromašīnām vēl un vēl. Cepuri nost Ventspils priekšā, jo bērnu aktīvās atpūtas iespējas šeit nodrošinātas plašā klāstā!

 

Vadītāja M. Pētermane

 

 

« Atpakaļ