Piektdiena, 01.03.2024
Ilgvars, Ivars

Pavasarīgs klaviermūzikas vakars Liepājā

Pavasarīgs klaviermūzikas vakars Liepājā

30.05.2019

       Maija mēnesis  gada kalendārā ir krāsojis viskošākās zaļās  un  dzeltenās saules krāsas.  Acis tā vien pieprasa lūkošanos zaļi dzeltenajā jūklī, lai sirds gaviles par iestājušos silto laiku uzsviestu cīruļa spārnu augstumā. 

       Liepājas koncertzāle Lielais  dzintars šajā cīruļdziesmu laikā ik gadus pulcē mūzikas skolu vecāko klašu labākos  jaunos pianistus  no Liepājas reģiona  skolām. Ar daudzveidīgu koncerta programmu klaviermūzikas vakarā  uzstājās Liepājas Emīla Melngaiļa mūzikas skolas, Nīcas, Vaiņodes, Skrundas un Pāvilostas jaunie mūziķi, atskaņojot dažādu laikmetu un stilu pārstāvošu komponistu mūziku - gan latviešu, gan  pasaules klasikas skaņdarbus.

        Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolas 8. klases  audzēknes  Elīna Miltiņa un Sanija Monta Brēdiķe  izpildīja amerikāņu vēlīnā romantisma pārstāvja, pianista un komponista   Edvarda Makdovela skaņdarbu  “Dzirkstele” un  viena no spilgtākā franču  impresionisma pārstāvja  mūzikā, komponista un pianista Kloda Debisī skaņdarbu “Sapnis”. Koncerta skanējumu un dalībnieku varējumu atzinīgi novērtēja audzēkņu vecāki, draugi, skolotāji un koncertzāles viesi  no Vācijas, bet koncerta organizatori -  Liepājas  Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas taustiņinstrumentu spēles nodaļa un pasniedzēja Līga Elere novēlēja veiksmi un izturību mūziķa karjerā un talantīgus, centīgus  un daudzsološus audzēkņus visiem skolotājiem.

 

Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolas skolotāja  Anita Cera

 

Foto no dalībnieku personīgā arhīva

 

no kreisās: Elīna Miltiņa un Sanija Monta Brēdiķe

audzēknes ar skolotāju Anitu ceru (pirmā no labās)

« Atpakaļ