Piektdiena, 01.03.2024
Ilgvars, Ivars

Valsts prezidents reģionālajā darba vizītē apmeklē Pāvilostas novadu

Valsts prezidents reģionālajā darba vizītē apmeklē Pāvilostas novadu

27.05.2019

        Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Iveta Vējones kundze 10. maijā reģionālajā darba vizītē apmeklēja Pāvilostas novadu.

      Valsts prezidents, tiekoties ar Pāvilostas novada domes priekšsēdētāju Uldi Kristapsonu un novada domes deputātiem, pārrunāja šobrīd aktuālos jautājumus pašvaldībā un valstī. Tikšanās iesākās ar domes priekšsēdētāja Ulda Kristapsonu nelielu  prezentāciju par Pāvilostas novadu, bet turpinājumā sarunās un diskusijās tika apspriestas tēmas par lauksaimniecību, uzņēmējdarbību, bezdarba līmeni novadā, īstenotajiem projektiem Pāvilostas pilsētā un novadā u.c. Bet lielākā diskusija raisījās par šobrīd valstī aktuālāko tēmu – reģionālo reformu. Prezidents vēlējās noskaidrot, kā Pāvilostas novada iedzīvotāji vērtē VARAM ministra Jura Pūces piedāvāto modeli pēc reformas īstenošanas, kur plānots Pāvilostas novadu apvienot bijušā Liepājas rajona robežās. Domes priekšsēdētājs un deputāti pauda viedokli, ka nav izvērtēta iepriekšējā reforma, kādus plusus un mīnusus tā devusi. Tāpēc grūti spriest par jauno, iecerēto reformu, ko tā nesīs. Šobrīd kā domes vadībai, tā arī novada iedzīvotājiem ir bažas, ka tik lielā novadā Pāvilostas novads būs nomale un zaudētāji visādā ziņā. Šobrīd novada domes labās, īstenotās lietas – brīvpusdienas visiem skolēniem, skolēnu transports, peldētapmācība u.c. – visdrīzāk netiks saglabātas. Domes priekšsēdētājs atzina, ka ļoti gaida tikšanos ar VARAM ministru Juri Pūci, lai viņam uzdotu jau konkrētus jautājumus un dzirdētu reformas ekonomisko pamatojumu un nepieciešamību.

       Vizītes turpinājumā Valsts prezidents ar kundzi Pāvilostas 100.gades parkā piemiņai no viesošanās Pāvilostā līdzās citu prezidentu stādītajiem kociņiem iestādīja ozolu.

     Valsts prezidentam reģionālās darba vizītes laikā bija ieplānots apmeklēt arī Pāvilostas vidusskolu, kur notika tikšanās ar skolēniem un pedagogiem. Iesākumā skolēni prezidentam sniedza nelielu koncertu, lai parādītu, cik daudzpusīgi bērni aug un mācās Pāvilostā.

      Savukārt Valsts prezidents Raimonds Vējonis klātesošos uzrunāja ar vārdiem: “Toreiz dibinot jaunu Latvijas valsti un pērnā gadā svinot Latvijas 100.gadi, atcerējāmies nozīmīgu faktu - lai Latvijas bērniem būtu iespēja mācīties brīvā un latviskā valstī. Toreiz jauni cilvēki varonīgi devās kaujās un aizstāvēja savu valsts neatkarību. Viņi bija īsti varoņi!

     Mūsdienās varonība ir darbs, ko darāt ikdienā. Šobrīd ir ļoti daudz izaicinājumu, bet jāprot izdarīt pareizās izvēles. Mūsdienu varoņi, kas nebaidās darīt, izdarīt pareizo izvēli un iet uz mērķi, lai gan ceļš ir grūtāks un sarežģītāks, tomēr ir  vērtīgāki. Esiet varoņi sev, saviem draugiem, saviem vecākiem un skolotājiem. Pārstāvot savu skolu, atcerieties, ka esat latvieši, Latvijas Valsts iedzīvotāji.

      Novēlu - ikviens darbs, ko darāt, ir darbs mūsu valstij. Izmantojiet laiku, ko pavadāt skolā. Liels paldies arī skolotājiem, bez jūsu aktīvās iesaistes un bez zināšanu nodošanas skolēniem, mūsu valsts būtu citāda.”

       Turpinājumā prezidents Raimonds Vējonis apmeklēja Pāvilostas ostu un iepazinās ar Pāvilostas molu būvniecību, kā arī  prezidents ar kundzi viesojās Pāvilostas novadpētniecības muzejā.

       Lai pārrunātu novadā svarīgāko uzņēmējdarbībā, Valsts prezidentam apmeklēja lielāko Pāvilostas pilsētas uzņēmumu SIA “N-stars”. Tikšanās  laikā prezidentam bija iespēja aplūkot ražošanas cehus, bet nelielā prezentācijā uzņēmuma vadība izklāstīja uzņēmuma darbību, iepazīstināja ar piesaistīto ES fonda finansējumu ieguldījumu uzņēmuma attīstībā, kā arī pārrunāja problēmas, kas nav sakārtotas valstiskā līmenī, tādējādi bremzējot uzņēmuma attīstību, darbinieku piesaisti un apmācību.

       Pēc tam Valsts prezidents ar kundzi tikās ar Pāvilostas mazo uzņēmēju Dzintaru Zamarīti, kurš pastāstīja par īstenu Pāvilostas zvejnieku tradīcijām un zivs kūpināšanu daudzu gadu garumā, ļaujot nobaudīt arī gardo kūpinājumu.  

     Savukārt Iveta Vējones kundze Pāvilostā apmeklēja pirmsskolas izglītības iestādi “Dzintariņš”, kur bērni un pirmsskolas kolektīvs sniedza nelielu koncertu, kā arī  prezidenta kundzei bija iespēja tikties ar vecāko pirmsskolas grupiņu bērniem un nedaudz parunāties par ikdienu un notikumiem Pāvilostā.

       Turpinājumā Iveta Vējones kundze viesojās ilgstošās sociālās aprūpes un rehabilitācijas iestādē (pansionātā) “Cilvēks cilvēkam”, kur tikās ar centra klientiem, darbiniekiem un vadību, pārrunājot dažādus jautājumus un problēmsituācijas.

      Pēc tam prezidenta kundzei bija paredzēts apmeklēt Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolu. Skolas direktore, skolotāji un audzēkņi, gan sniedzot muzikālu koncertu, gan izstādot skolēnu mākslas darbus, vēlējās parādīt audzēkņu radošumu un daudzpusību. Arī pašai Iveta Vējones kundzei bija iespēja darboties dzintara apstrādē un sev izgatavot skaistu dzintara rotiņu.

      Darba vizītes noslēgumā Valsts prezidents un Ivetas Vējones kundze klātienē iepazinās ar Sociālas rehabilitācijas un izziņas centra cilvēkiem ar invaliditāti “Dvēseles veldzes dārzs” darbību Ziemupē.

 

Latvijas valsts prezidenta kanceleja

 

« Atpakaļ