Sestdiena, 13.04.2024
Egils, Egīls, Nauris

Pāvilostas novads piedalās tūrisma izstādē Viļņā

Pāvilostas novads piedalās tūrisma izstādē Viļņā

30.01.2019

         Janvāra pēdējā nedēļas nogalē – no 25. līdz 27. janvārim – Viļņā norisinājās starptautiskā tūrisma izstāde “ADVENTUR 2019”. Tā ir nozīmīgākā tikšanās vieta Baltijas jūras valstu tūrisma profesionāļiem, kur tiek dibināti kontakti, plānoti jauni tūrisma maršruti un stiprināta esošā sadarbība.

        Liepājas puses tūrisma piedāvājums šajā gadā tika prezentēts Liepājas stendā, kas šogad atradās blakus Kurzemes stendam.

       Pāvilostas novadu šajā gadā izstādē pārstāvēja Pāvilostas novada TIC vadītājas p. i.  Anta Lībiete iepazīstinot ar interesantākajām apskates vietām un 2019. gada novada kultūras pasākumu plānu. Šajā gadā nedaudz pamainījies Pāvilostas novada tūrisma bukleta formāts un tūristi tiek aicināti piedalīties visa gada garumā akcijā “Izbaudi Pāvilostas novadu nesteidzoties”! Ikvienam ir iespēja no mūsu sagatavotā saraksta, kurš atrodams bukletā, izvēlēties darāmās lietas, kamēr atpūšas novadā, uzņemt foto un dalīties ar tām savā Instagram kontā ar norādi #apcelopavilostasnovadu. Visi, kuri izpildīs visus noteikumus saņems piemiņas lietu no Pāvilostas TIC. Arī Viļņas izstādē visi, kuri plānojuši pavadīt brīvdienas pie mums, aicināju piedalīties!

        Piektdien stendā viesojās arī LIAA pārstāve no Lietuvas un tapa reportāža uz vietas kanālam TV6, par piedāvājumiem Liepājā, Liepājas apkārtnē un arī Pāvilostā. Tika iegūti vairāki noderīgi kontakti un ceram uz izdevušos informācijas apmaiņu gan starp nozares kolēģiem, gan gidiem, tūrfirmām.

         Šogad kaimiņu ceļotājiem vairāk interesēja atpūta dabā un pieejamās dabas takas un aktivitātes ģimenēm. Tūrisma pieprasījums pēc dabas tūrisma ar katru gadu aug un šogad pēc izstādes apmeklētāju intereses tūrisma uzņēmējiem. Radās sajūta, ka uzņēmējiem jādomā papildus piedāvājumi, lai piesaistītu apmeklētājus, jo novadā ir tikai daži varianti, ko piedāvāt, bet ar to ir par maz. Ja vēlamies konkurēt ar citiem Latvijas reģioniem ir jāsāk uzdrīkstēties piedāvāt ko nebijušu, aizraujošu ģimenēm ar bērniem, dabas mīļotājiem! Interesi izraisīja arī pagājušā gadā tapušie putnu vērošanas maršruti. Aktīvās atpūtas iespējas, bagātīgais naktsmītņu piedāvājums, jūra un pludmale ir tas, kas joprojām pārsteidz lietuviešu ceļotājus. Daudzi no uzrunātājiem pat zināja, kur atrodas Pāvilostas novads un jau iepriekšējās vasarās ir pavadījuši brīvdienas.

         Esam priecīgas, ka vairākos gados ieguldītais darbs pie lietuviešu piesaistes ar katru gadu dod lielāku interesi tieši no kaimiņu ceļotājiem.

           Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB) izstādes apmeklētājus iepazīstināja ar pilsētas un apkārtnes tūrisma piedāvājumu atpūtai dažādos gadalaikos, informēja par 2019. gada kultūras un sporta notikumiem, novadu tūrisma piedāvājumu, kultūrvēsturiskā un gastronomiskā tūrisma iespējām, sniedza ieteikumus aktīvās atpūtas cienītājiem un ģimenēm ar bērniem, kā arī prezentēja konferenču rīkošanas iespējas un atbildēja uz dažādiem praktiskas dabas jautājumiem, kas interesē potenciālos tūristus.

        Šajā gadā no 1-3. februārim Pāvilostas novada tūrisma piedāvājums tiks prezentēts Rīgā starptautiskajā tūrisma izstādē „Balttour 2019”, kurā Pāvilostas novads piedalīsies ar savu stendu.

 

Pāvilostas novada TIC vadītājas p. i. Anta Lībiete

 

« Atpakaļ