Sestdiena, 20.07.2024
Ramona, Ritma

Mārsilieši koncertē Ropažos

Mārsilieši koncertē Ropažos

30.01.2019

      Pāvilostas vidējās paaudzes deju kolektīvs "Mārsils" 26. janvārī devās uz Ropažiem, lai Ropažu Kultūras un izglītības centrā ar savām dejām kuplinātu koncertu "Kājām gaisā rudzos", kas ir Ropažu ikgadējs un tradīcijām bagāts pasākums.

     Lai gan ceļš bija mērojams tāls, tomēr katram deju kolektīvam un dejotājam ir svarīgi prezentēt sevi un novadu ikreiz citādai publikai un koncertēt uz dažādām skatuvēm, tādējādi nostiprinot deju soli un gūstot neatņemamu pieredzi. 

     Koncerta ietvaros mārsiliešiem bija iespēja skatīt Vidzemei raksturīgās dejas, iepazīt citus deju kolektīvus un nodibināt ciešākas saites ar tiem. Bet īpaši tuvas draudzības saites izveidojās ar Ropažu vidējās paaudzes deju kolektīvu "Rudzi" un Ādažu tautas deju ansambli "Sprigulītis", kuri izteica vēlmi viesoties arī Pāvilostā un kuplināt kādus Pāvilostas novada svētkus.

      Pāvilostas vidējās paaudzes deju kolektīvs "Mārsils" koncertā "Kājām gaisā rudzos" skatītājus priecēja ar trim dejām - "Gričeniks" (hor. Gunta Skuja), "Induļa Žigliņš" (hor. Gunta Trukšāne) un "Lielais rits" (hor. Agris Daņiļevičs).

      Kopumā turpat divu stundu garumā koncertā 20 dejas izdejoja VPDK "Rudzi" no Ropažiem, TDA "Sprigulītis" no Ādažiem, VPDK „Baloži” no Baložiem, JDK “Māra” no Jaunbērzes, VPDK "Mārsils" no Pāvilostas, DA "Pērkons" no Rīgas un VPDK "Vēlreiz" no Jūrmalas.

VPDK "Mārsils" dalībniece

Marita Kurčanova

 

Foto no dalībnieku personīgā arhīva

 

« Atpakaļ