Svētdiena, 21.04.2024
Marģers, Anastasija

“Gaišām domām un baltiem sapņiem”

“Gaišām domām un baltiem sapņiem”

02.01.2020

      12.decembrī Vērgales kultūras namā visi tika mīļi aicināti uz muzikālu dzejas pasākumu “Gaišām domām un baltiem sapņiem”.  Šo pasākumu rīkoja Saraiķu bibliotekāres, sadarbībā ar Daigu Akmentiņu.

       Pasākums bija jaunā dzejas kopkrājuma “Lai katram sava laimes zvaigzne” atvēršanas svētki.  Daiga Akmentiņa ir tieši šī kopkrājuma kuratore, kura uzrunā autorus un rīko šādus atvēršanas svētkus. Viņa ir konkrētā projekta, šī dzejoļu krājuma, izstrādātāja. Pasākumā dzeju lasīja Daiga Akmentiņa, Vēsma Mateviča, Staņislava Karlsone un Līga Lode (dzimusi Skuja) no Saraiķiem.

        Līgu kopkrājuma atvēršanas svētkos sveica Pāvilostas novada sociālā dienesta darbinieces, Vērgales pamatskolas skolotājas, jo Līga savulaik mācījās šajā skolā un citi klātesošie.

       Kopkrājums ir ļoti apjomīgs, jo tajā savu dzeju publicējuši 46 autori pavisam 300 lappusēs. Dzeja ir par Adventa laiku, Ziemassvētkiem un Jauno gadu. Kā arī mūžsenās tēmas – Dzimtenes mīlestība, mīlestība pret ģimeni, bērniem, mīļajiem un piedošana.

      Par muzikālo pavadījumu rūpējās Nora Kurme un Vērgales senioru ansamblis “Vakarvējš”. Pasākuma laikā darbojās arī brīvais mikrofons, kad iespēju savu dzeju lasīt izmantoja vietējie dzejas cienītāji – Rasma Vērniece, Aivars Grava, Ilze Jackeviča – Voitkeviča un Inguna Kopštāle. Pēc pasākuma bija iespēja iegādāties grāmatas un cienāties ar tēju, kafiju un saldumiem.

     Paldies par finansiālo atbalstu “Vērgale – 1” pasākuma norisei un personīgi Vērgales pamatskolas direktoram, Vērgales pagasta pārvaldes vadītājam un Vērgales kultūras nama vadītājai.

 

Vita Braže

 

Foto: V.Braže

 

 

« Atpakaļ