Trešdiena, 24.04.2024
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Muzejā atklāj gleznu izstādi

Muzejā atklāj gleznu izstādi

03.09.2019

       Saulainā 16. augustā Pāvilostas novadpētniecības muzejā atkāja Anitras Bērzinas fon Bledau gleznu izstādi "Urbi et Orbi”.

       Izstādē ir darbi no sērijas “Tukšums”, stāsts ir par tukšumu, kurš pārņēm un no kura necenšas atbrīvoties vai izvairīties. Pretī šīm Tukšajām gleznām ir arī Ārišķīgās un Haotiskās  Sapņu gleznas. Spožie monarhu kroņi un diadēmas, kuras  priecē daļu publikas, bet patiesībā ir sabiedrības konvencijas bezvērtīgi  dārgumi, ja nav gaiss, ūdens, laime, gaisma un siluma enerģija. Pie daļas gleznu būs lasāmi arī autores sacerēti vai iz dzīves  stāstiņi.

        Anitra Bērziņa 1988. gadā absolvējusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Stikla nodaļu, 2008. gadā iegūst Humanitāro zinātņu maģistra grādu glezniecībā, piedalījusies vairāk kā 80 izstādēs, simpozijos Latvijā, Eiropā, ASV, prezentējusi sevi 14 personālizstādēs, saņēmusi balvas un radošās stipendijas, uzvarējusi konkursos.  Darbojusies gan kā režisora asistente, koncertu koordinatore, kostīmu māksliniece, filmas ražošanas vadītāja, izstāžu kuratore un māksliniece. Anitra ir stikla māksliniece, grafiķe, dizainere, interjeriste, gleznotāja. Viss, ko dara Anitra, notiek tempā, ar vērienu.

          Māksliniece jau vairākus gadus atpūšas un iedvesmojas jauniem  māklas darbiem mūsu mazpilsētā. Izstāde  „Urbi et Orbi” muzejā skatāma līdz 20. Septembrim.

Uz sadarbību, tieksimies 2020.gadā!

 

Irina Kurčanova

Pāvilostas novapētniecības muzeja vadītāja

 

Foto: A. Paipa

 

 

 

« Atpakaļ