Piektdiena, 01.03.2024
Ilgvars, Ivars

Ekskursija uz Tukuma novadu

Ekskursija uz Tukuma novadu

03.09.2019

      Kas to būtu domājis, ka augusta beidzamās dienās būs tāds karstums, kas kalpoja par iemeslu, ka ekskursijas dalībnieku varēja būt vairāk, taču 28. augustā ekskursijā uz Tukuma novadu aizbraucām un daudz ko redzējām.

      Vai Tu esi bijis Lestenes baznīcā? Mēs bijām, un baznīca mūs apbūra ar savu iekšējo skaistumu. Tā bija izcila vēstures stunda kopā ar gidi. Kinopilsētas “Cinevilla” teritorijā vajadzētu veselu dienu visa apskatei, bet mēs vismaz guvām priekšstatus par filmas ,,Nameja gredzens”, “Rīgas sargu” un ,,Rūdolfa mantojums” dekorācijām un filmēšanu. Lidostā ,,Jurmala Airport” bijām aviācijas muzejā ,,SKY ZOO”, kurā šobrīd apskatāmi tādi gaisa kuģi kā YAK-40, AN-2, SU22M4, PZL TS-11 Iskra, helikopteris MI-24,  kuri pārkrāsoti dzīvnieku krāsās. Tā kā lidosta vēl neuzņem pasažierus un lidojumi nenotiek, tad mēs bijām kā topošie klienti, kuriem telpās parādīja visu no sākuma līdz beigām kā sākas un beidzas lidojums. Lielākiem skolas bērniem šeit būtu ļoti interesanta vēstures stunda.

      Zemnieku saimniecībā ,,Mazburkas”, kopā ar degustāciju, klausījāmies stāstījumu un skatījāmies filmiņu par saimniecības    darbību- vīnogu audzēšanu un to pārstrādāšanu (vīna ražošana)un aitu audzēšanu. Skaistie vīnogu lauki kalnainajā apvidū izskatījās fantastiski skaisti, bet visam  apakšā ir smags darbs, darbs un  darbs. Tikai pozitīvas emocijas guvām rožaudzētavā un kolekciju dārzā ,,Rozītes”, vairāk kā 3 ha lielumā.  400 dažādu rožu šķirnes, dažādu skujeņu un augu kolekcijas. Es pirmo reizi pagaršoju rožu ievārījumu, bet citi arī rožu vīnu, kurus varējām arī iegādāties. Skaista vide, ļoti strādīgi un viesmīlīgi saimnieki. Dažās sētās ziedēs iegādātās rozes un būs mīļas un jaukas atmiņas.

      Interesanti skan - vīngliemežu audzētava lauku sētā ,,Kangari”, bet tā kādreiz par šo biznesa nodarbi domāja daudzi, bet tagad bija nedaudzie voljēri ar vīngliemežiem un  īsta mācību stunda, kad mums par viņiem izstāstīja visu sīki un smalki. Saimniecībā nodarbojas arī ar mājražošanu, kad no āboliem, bumbieriem, plūmēm, plūškoka un citiem augiem gatavo ievārījumus, sulas, sīrupus, sukādes, dažādus čatnijus (es tādus garšoju pirmo reizi mūžā-garšīgi, nedaudz asi). Produkciju varējām arī iegādāties.

        Karstumā noguruši, daudz jauku iespaidu ieguvuši, atgriezāmies mājās. Paldies Vizmai Ģēģerei par ekskursijas sagatavošanu un novadīšanu, paldies Rolandam Varkalim par  autobusa stūrēšanu un paldies visiem līdzbraucējiem!

 

Velga Freimane

 

 

« Atpakaļ