Sestdiena, 02.03.2024
Luīze, Laila, Lavīze

Skaļās lasīšanas reģionālais fināls

Skaļās lasīšanas reģionālais fināls

25.04.2019

    Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs  otro gadu organizē  Skaļās lasīšanas sacensības 5. - 6. klašu skolēnu vidū. Lasīšanas sacensības noris 3 kārtās: vietējā skolas/bibliotēkas līmenī, reģionālajā finālā un nacionālajā finālā.

   Uzsākot jaunu lasīšanas konkursu, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs vēlas pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļajai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

   Pāvilostas novada Pāvilostas bibliotēka sadarbībā ar Pāvilostas vidusskolas skolotāju Annu Kaži iesaistās šajā konkursā, un 2018. gada 6. decembrī skolēniem tika noorganizēta Skaļās lasīšanas sacensības 1. kārta, kurā  piedalījās Pāvilostas vidusskolas 5. un 6. klases skolēni.

   Dalībnieki bija izvēlējušies aizraujošas grāmatas, par kurām bija jāpastāsta, kāpēc izvēlējies tieši šo grāmatu, un neliels ievads par grāmatu, lai klausītājam ir saprotams grāmatas un stāsta saturs, kuru lasa. Katram lasītājam tika dotas 3 minūtes izvēlētās grāmatas fragmenta skaļajai priekšlasīšanai.

   5. aprīlī Liepājā notika Skaļās lasīšanas sacensības reģionālā fināla 2. kārta, kad Pāvilostu pārstāvēja Pāvilostas vidusskolas lasīšanas čempione Keita Pastare ar līdzjutējiem.  Keita lasīja fragmentu no Valda Rūmnieka grāmatas “Pasakas par līdakām, datoriem un telefoniem”.

  Pavisam konkursā piedalījās 17 dalībnieki no Liepājas un reģiona. Kā lēma žūrija, kuras sastāvā bija dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce, LU pasniedzēja, filoloģijas maģistre Sandra Okuņeva un mūziķis Emīls Dreiblats, Liepājas reģionu Rīgā pārstāvēs Kārlis Lanka no Aizputes vidusskolas. Viņš sacensībās lasīja fragmentu no Marijas Parras grāmatas "Vafeļu sirdis”.

Kā atzina žūrija, izvēle bija grūta, jo jaunieši savā sniegumā bija vienlīdzīgi. Visi, visi bērni bija lieliski!

  Pasākuma noslēgumā muzikālus priekšnesumus sniedza Liepājas Pop-Rok skolas audzēkņi.

 

Pāvilostas bibliotēkas vadītāja Mairita Vītola

 

« Atpakaļ