Sestdiena, 02.03.2024
Luīze, Laila, Lavīze

Kopjam savu pilsētu

Kopjam savu pilsētu

30.04.2019

Biedrība “Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs” martā uz sarunu par plānotajām talkas aktivitātēm šajā pavasarī Pāvilostas pilsētā aicināja ainavu arhitekti Andu Uzari un izpilddirektoru Alfrēdu Magoni. Daļu no mūsu ieteikumiem pašvaldības pārstāvji apsolīja izpildīt, taču viņu plānos neietilpa ne Brīvības, ne Viļņu ielas jūrai piegulošās teritorijas sakopšana. Tādēļ talkas šajos objektos nolēma organizēt biedrība pati. 23.aprīlī sakopām jūrmalas kāpas Brīvības ielas galā. Talkot pieteicās Pāvilostas vidusskolas 6.klases skolēni un viņu audzinātāja Anna Kaže. Šī klase arī iesaistījusies biedrības piedāvātajā konkursā, kurā izpildāmi vairāki uzdevumi, viens no tiem ir dalība talkā savā pilsētā. Uzvarētāji balvā saņems biedrības valdes locekles apmaksātu tematisku ekskursiju jaunā mācību gada sākumā. Sirsnīgs Paldies Jurģu dienas talciniekiem – Rūdolfam Norvežam un Uldim Tūtānam, kuri strādāja ar zāģiem, lapu un zaru vācējiem – Pēterim Merzeņukam, Rasmai Norvežai un Elīnai Hornai, kā arī Annai Kažei kopā ar saviem skolēniem, kuri ne tikai sakopa teritoriju, bet arī iestādīja jaunus vītolus vietā, kur iedzīvotāji patvaļīgi atraduši īsāko ceļu uz jūru. Lūgums iedzīvotājiem neizbradāt jaunos stādījumus un, ja ir laiks un vēlēšanās, padzirdīt tos ar kādu spaini ūdens. Uzgājām arī vietas, kur jūrmalas kāpās kaudzēs samestas no sētām izvāktās lapas un zari. Ierosinām to turpmāk vairs nedarīt, bet gan veidot savos īpašumos komposta kastes un  par zaru aizvešanu varat vienoties ar pašvaldības izpilddirektoru. Domāju, ka viņš neatteiks, jo līdz šim, cik zināms, viņš vienmēr bijis atsaucīgs. 

Savukārt, 24.aprīļa pievakarē sakopām arī Viļņu ielas izeju pie jūras. Izzāģējām sausos  zarus un no lapām un zariem atbrīvojām teritoriju. Būtu jauki, ja pašvaldība tomēr atsauktos iedzīvotāju lūgumam ar akmeņiem nostiprināt izskaloto jūras krastu starp esošajiem gabioniem un jau tuvākajā laikā atjaunotu laipas pāri jaunajiem gabioniem, lai cilvēki brīvi varētu piekļūt pludmalei un ar smiltīm piepildītu ieplaku starp tiem un krastu. Paldies Litai Cebrei, Zanei Mežavilkai, Leonam Baranovam, Lailai Annai, Elīnai un Andrim Horniem par atsaucību un līdzdalību savas pilsētas sakopšanā. Un arī lūgums un ierosinājums šīs ielas iedzīvotājiem – nemest sadzīves atkritumus kāpās! Paldies pašvaldības darbiniekiem, kuri jau savākuši vai vēl tikai vāks mūsu sastrādātās lapu un zaru kaudzes!

 

P.S. Pāvilostnieki – līdzcilvēki, paziņas, draugi, kaimiņi -  lūdzu nededziniet plastmasu! Domāju, ka nav vairs cilvēkiem jāskaidro, ko nozīmē nepietiekamā temperatūrā dedzināta plastmasa. Tās indīgās daļiņas  caur jūsu māju skursteņiem nonāk gaisā, pēc tam nosēžas jūsu sētā, kaimiņu sētās, saindē augus, ko audzējat un ēdat, saindē zemi pa kuru staigājat. Šīs kancerogēnās vielas, kā zināms, ir ļaundabīgu slimību cēloņi.

Mūsu pašvaldība jau vairākus gadus saviem iedzīvotājiem nodrošina iespēju šķirot atkritumus, atliek tikai tos nogādāt līdz šķirošanas konteineriem, kas mūsu mazajā pilsētā nav grūti un sarežģīti. Vēlreiz padomāsim par savu un līdzcilvēku veselību un, lai šis apbrīnojami jaukais un siltais pavasaris rosina mūsu ieradumus uz skaisti sakoptas, veselīgas vides saglabāšanu. To ar saviem darbiem varam radīt un veidot paši.  

 

Talku rosinātāja un biedrības “PKVVC” vadītāja

Marita Horna

 

« Atpakaļ