Sestdiena, 18.05.2024
Inese, Inesis, ēriks

Tiekas muzeju darbinieki

Tiekas muzeju darbinieki

22.10.2018

   Turpinot iesākto tradīciju reizi gadā satikties Lejaskurzemes novadu muzeju un senlietu krātuvju darbiniekiem, šogad ciemos aicināja  Nīcas novads. Atsaucoties uzaicinājumam, mūsu novada Vērgales pagasta muzeja un Pāvilostas novadpētniecības muzeja darbinieki 19. oktobrī devās uz Nīcas novadu.

  Tikšanās iesākās Nīcas kultūras namā ar domes priekšēdētāja Agra Petermaņa uzrunu, nelielu prezentāciju par Nīcas novadu un Nīcas Mūzikas skolas audzēkņu kocertu.

   Turpinājumā muzejnieki devās nelielā izbraukumā pa Nīcas novadu. Nīcas senlietu krātuves vadītāja Gita Vanaga pastāstīja par savu darbu, par apskatāmajiem eksponātiem, kur katram priekšmetam ir savs stāsts un notikums. 

Bijām Nīcas vidusskolas muzejā, kur akīvi darbojas vadītāja Sandra Pankoka un muzeja padome. Skolas muzejs  ar savu darbību aktīvi iesaistās un papildina  mācību un audzināšanas procesu.

   Interesantas bija Rogu ģimenes kolekcijas: motocikli, ugunsdzēsības inventārs  un pildspalvas. Pabijām Jūrmalciemā un Gitas Vanagas ģimenes senlietu krātuvītē, kas saistītas ar jūras lietām, bet Otaņķos apskatījām seno zirglietu šķūni un klausījamies Leldes Jagminas aizraujošo stāstījumu.

   Turpinot šo tradīciju, nīcenieki stafeti nodeva  Rucavas novadam.

 

Metodiķe izglītības un kultūras jomā Silvija Leja

 

Foto: S. Leja un G. Šime

 

 

« Atpakaļ