Sestdiena, 18.05.2024
Inese, Inesis, ēriks

Rudens saulgrieži pirmsskolā „Dzintariņš”

Rudens saulgrieži pirmsskolā „Dzintariņš”

04.10.2018

       Ievērojot Latviešu tautas tradīcijas, mūsu iestādē tiek atzīmēta Miķeļdiena – rudens saulgrieži, kad diena un nakts ir vienādā garumā.

      Visu septembra mēnesi bērni kopā ar pedagogiem darbojas, izzina, izgaršo, izsmaržo, izpēta, mācās, saklausa un izdzied dziesmas, iet rotaļās par rudeni un rudens ražu.

    Lai gūtu pēc iespējas plašāku priekšstatu par rudens veltēm, Miķeļu nedēļā bērni kopā ar saviem vecākiem sarūpēja rudens ziedus, dārzeņus un augļus, lai kopīgiem spēkiem veidotu grupiņā savu rudens izstādi.: „Rudentiņš – bagāts vīrs”. Paldies vecākiem par atsaucību, ieguldītiem līdzekļiem, laiku un izdomu!

     Savukārt noslēgumā katra grupiņa devās mācību ekskursijā uz piemāju saimniecībām, lai tuvāk iepazītu lauku dzīvi un tās iemītniekus – mājputnus un mājdzīvniekus:

  • Paši mazākie - „Saulītes” grupiņa devās apskatīt piemājas dārziņus un trušu saimniecību,
  • 3 – 4 gadīgo bērnu grupiņa „Vāverēni” apciemoja mājputnu saimniecību, kur bija iespējams apskatīt dažādus mājputnus, un arī pabarot tos,
  • 5 un 6 gadīgo bērnu grupiņas „Jumīši” un „Taurenīši” devās uz Sakas pagasta zemnieku saimniecību „Vadenieki”. Tur savus grupas biedrus laipni uzņēma Kārlis Štrāls ar ģimeni. Kārļa māmiņa Evita bērniem izrādīja saimniecību un pastāstīja interesantus faktus par mājlopiem, kuri mīt viņu sētā. Vai Jūs zinājāt, ka aitām nav augšzobu? Bērni aplūkoja lauksaimniecības tehniku, sakņu dārzu un skaisto apkārtni. Un tad vēl bites un saimnieku dāvātais saldais medutiņš!

     “Jumīšu” grupas bērni saka lielu un mīļu paldies “Vadenieku” saimei par interesanto un aizraujošo dienu!

      Sirsnīgs paldies atsaucīgajām māju saimniecēm – Dainai Arājai, Elīnai Dzenei un Vijai Bolgovai.

 

Pirmsskolas metodiķe un

Mūzikas skolotāja Aija Gertsone

 

 

« Atpakaļ