Svētdiena, 14.08.2022
Zelma, Zemgus, Virma

DO RE MI UN CITAS SKAŅAS JEB MĀCĪBU EKSKURSIJA UZ KLAIPĒDU

DO RE MI UN CITAS SKAŅAS JEB MĀCĪBU EKSKURSIJA UZ KLAIPĒDU

04.12.2018

    Laiks, kad rudens košās krāsas jau nomazgājis, bet ziema tikai pamazām izklāj savas baltās segas, gribas kādu ideju dzirksti un iedvesmu radošiem darbiem.

    Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi ar vecākiem un skolotājiem devās uz viesmīlīgo kaimiņzemi Lietuvu, uz Klaipēdas pilsētu, lai izbaudītu  muzicēšanas tradīcijas un redzētu koncertu iespējas, kādas piedāvā viena no Klaipēdas  koncertzālēm.

      Braucām  28. novembrī satikt Riharda Rodžersa un Osakara Hammeršteina pasaulslavenā mūzikla “Mūzikas  skaņas” varoņus - dzīvespriecīgo meiteni Mariju, kapteini  fon Trapu, viņa bērnus, kā arī  Klaipēdas kamerorķestri  mākslinieciskā vadītāja Mindaugas Bačkus vadībā. Izrāde bija sapulcinājusi pilnu zāli bērnu un jauniešu, kuri aizrautīgi  dzīvoja līdzi notikumiem uz skatuves. 

     Pēc izrādes  sapulcējāmies koncertzāles foajē, lai apskatītu izstādītās gleznas un sasveicinātos ar Ziemsvētku vēstnesi egli. 

    Tad devāmies uz  netālo Pulksteņu muzeju, kas iemitinājies angļu tirgotāja Džona Simpsona greznajā villā, kurai virs ieejas redzamas sieviešu figūras, simbolizējot kuģniecību un rūpniecību, jomas, kuras joprojām nozīmīgas Klaipēdas attīstībā. Muzejā, kas ir Lietuvas Nacionālā muzeja filiāle, iespējams iepazīties ar laika skaitīšanas vēsturi no kalendāriem līdz funkcionāliem un mūsdienīgiem laikrāžiem ar māksliniecisku vērtību un dizainu.

    Paldies Pāvilostas domei, bērnu vecākiem par atbalstu, gatavojot šo braucienu. Visu braucēju sirsnīgākais paldies autobusa šoferim Edgaram un Rolandam par krietno un nesavtīgo attieksmi.

 

Klavierspēles skolotāja Anita Cera

 

 

« Atpakaļ