Svētdiena, 10.12.2023
Judīte, Guna

Vērgalē atdzimst amatierteātris!

Vērgalē atdzimst amatierteātris!

26.03.2018

  17. martā Vērgales kultūras namā uz pirmizrādi – Ineses Ceriņas komēdiju divos cēlienos ”Klases salidojums”, aicināja nesen darbību uzsākušais Vērgales amatierteātris.

    Skatītājiem bija iespēja noskatīties un novērtēt piecu mēnešu darba rezultātu, jo dalībnieki jaunā sastāvā darbu uzsāka pērnā gada rudenī. Izrāde pulcēja pilnu zāli ar skatītājiem gan vietējos, gan arī no Pāvilostas, Liepājas, Grobiņas un Priekules, Kapsēdes un Medzes. Uz pirmizrādi bija ieradušies vērgalnieki, kuri spēlējuši teātri pirms 10 un vairāk gadiem. Pirmizrādē piedalījās – Sanita un Normunds Dunkeri, Jānis un Agnis Aizstrauti, Inga Čipāne, Dita Rudzāja, Dace Gričele, Zane Dreimane, Igors Kravecs, Jons Kalējs un Agnis Ignāts. Režisore un lugas autore – Inese Ceriņa no Durbes, scenogrāfe un kostīmu māksliniece – Dace Lanka, kas arī veidoja afišu un izrādes programmiņas, bet uz skatuves aizkadrā darbojās – Velga Freimane.

     Pusotras stundas garumā skatītāji varēja vērot humoristisko, komiskām situācijām un dažādiem pārpratumiem piepildīto izrādi, kurā notikumi risinās parastā ciemā. Ar sajūsmu, pēc daudziem gadiem tiek rīkots klases salidojums, uz kuru ierodas arī bijušie klasesbiedri no ārzemēm, un lugas laikā atklājās ne viens vien rūpīgi slēpts pagātnes notikums. Izrādē visi notikumi un tēli ir izdomāti un jebkura sakritība ir tikai nejaušība.

   Pēc izrādes, skanot skaļiem aplausiem tika sumināta teātra režisore Inese Ceriņa, aktieri un visi tie, kas palīdzēja tapt izrādei. Lielu darbu paveica no Rīgas atbraukušais Matīss Dunkers, kurš bija skaņas un gaismas operators. Aktieru rokās sagūla radu, draugu un citu skatītāju līdzpaņemtie ziedi.

   Pēc izrādes kultūras namā vēl pulcējās tie, kuri Vērgalē teātri spēlēja tālajā 1968.gadā, kad tika uzvesta luga “Brīnumzālīte”, jo pagājuši tieši 50 gadi kopš šī uzveduma. Astra Mizēna, kura agrāk bija aktīva amatierteātra dalībniece, jau iepriekš bija aicinājusi uz tikšanos visus tos, kuri toreiz spēlēja teātri Vērgalē. Tikšanās reizē tika aplūkotas līdzpaņemtās to laiku melnbaltās fotogrāfijas,  atnākušie kavējās atmiņās un mēģināja atpazīt dalībniekus senajās fotogrāfijās.

    Tā kā visi nevarēja šo izrādi noskatīties, tad ar prieku paziņojam, ka to atkārtoti varēs redzēt Vērgalē 20.jūnijā plkst.19.00! Vērgalnieki ir paspējuši iepriecināt ar izrādi arī Dunalkas un Vecpils skatītājus, bet Pāvilostas kultūras namā izrādi varēs redzēt 14. aprīlī plkst.17.00!

 

Vita Braže

 

Foto: V. Braže

 

« Atpakaļ