Otrdiena, 16.04.2024
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Atmiņu stariņš pagātnē

Atmiņu stariņš pagātnē

27.06.2018

    Pēdējās skolas dienas parasti velkas kā vēzis. Atzīmes jau izliktas, grāmatas – nodotas, bet uz skolu jādodas. Tad tiek prātots, ko var darīt, kā dienu saturīgi pavadīt.

    Šogad 30.maijs izdevās pat labāks nekā plānots. Ierastās sporta dienas vietā notika mācību stundas. Bet ne jau šādas tādas.

    Lai taptu saprotamāks, jāatgriežas nesenā pagātnē, kad 2017.gada 12.aprīlī  Pāvilostas novada pašvaldības izsludinātajā projektu konkursā finansējumu ieguva Terēzes Cābeles iesniegtais projekts „Manai skolai-55”. Projekta realizācijā aktīvi iesaistījās Pāvilostas pilsētas kultūras nama Kultūrvēstures izpētes pulciņš Maritas Hornas vadībā. Un tieši šī projekta ietvaros M.Horna izveidoja aizraujošu mācību stundu par mūsu skolas vēsturi. 1.-4.klašu skolēni stundu apmeklēja 18.aprīlī. Saplānot laiku pārējām klasēm nevedās tik raiti. Tika pieņemts lēmums šo stundu pasniegt 30.maijā. Un kaut kā neviļus sarunā tika pieminēts, ka varbūt pulciņš un jauniešu centrs šajā dienā var novadīt kādu viktorīnu, kādu spēli vai ko citu. Tā arī palika.

    Bet visiem zināms, kā mūsdienās skrien laiks. Un pienāca diena, kad 30.maijs bija teju ar roku aizsniedzams.

     Tikāmies ar Maritu bibliotēkā. Vēstures stunda plānota kā pirmā mācību stunda – tas ir skaidrs. Ko tālāk? Pulciņa meitenes izbraukušas, Terēze studē… Liktenīgi uzrodas Guna Grimsta. Top ideja par vācu valodas stundu. Vēl vajadzētu palūgt mūzikas skolotāju Daci Bunku iemācīt visiem dziesmu „Lai vienmēr būtu saule”. Un vēl kaut ko sportisku.

    Un tā turpmākās dienas Guna Grimsta cītīgi prātoja labākās metodes un gādāja uzskates līdzekļus, Marita Horna lika lietā savas zināšanas par Pāvilostas vēsturi, veidojot aizraujošu stāstījumu un prezentāciju par Pāvilostu, mūzikas skolotāja Dace meklēja informāciju, kopēja tekstus, spēlēja un dziedāja, sporta skolotājs Zintis Vīgulis plānoja dažādas sportiskas nodarbes, kas atbilstu nesportiski ģērbtu skolēnu prasībām. Skolēniem un skolotājiem tika lūgts ievērot dreskodu.

     Dienas mērķis bija radīt nelielu priekšstatu par mūsu skolas dzīvi tajos laikos, kad skolēniem bija jāvalkā formas, jāapgūst vācu valoda, jābrauc uz kolhoziem un  jāpriecājas kā visiem bērniem visos laikos.

    Pēc mācību stundām notika pārbaudes darbi (10 vārdi vācu valodā, krustvārdu mīkla par Pāvilostu un kopīgi nodziedāta dziesma). Katra grupa saņēma liecību un karameles „Piparmētru”. Diplomus par apģērbu saņēma skolotājas A.Kaže un S.Ansone, īpašu ievērību izpelnījās 3.klases skolniece Jūlija. Pārsteigumu G.Grimstai sagādāja 10.klases skolnieka Mihaēla vārdu krājums vācu valodā.

     Dzirdētās atsauksmes par šo dienu radīja labi padarīta darba sajūtu. Bērni mājās un autobusā dziedājuši un skaitījuši: „eins, zwei, drei…”

     Paldies visiem iesaistītajiem par mīlestību pret darbu. Paldies Maritai Hornai par degsmi, aizrautību un enerģiju. Paldies Gunai Grimstai par laiku, apņēmību un izturību (un labajām atsauksmēm par mūsu skolēniemJ). Paldies skolotājiem Dacei un Zintim atsaucību un sapratni. Darbīgu un priecīgu vasaru!

 

Pāvilostas vidusskolas skolotāja

Daiga Jēkabsone

 

Foto: D. Jēkabsone

 

 

« Atpakaļ