Svētdiena, 21.04.2024
Marģers, Anastasija

Par Pāvilostas novadu stāsta tūrisma izstādē Balttour 2018

Par Pāvilostas novadu stāsta tūrisma izstādē Balttour 2018

06.02.2018

    No 2.- 4. februārim Rīgā norisinājās starptautiskā tūrisma izstāde “Balttour 2018”, kurā ik gadu piedalās arī Pāvilostas novada tūrisma informācijas centrs.

    Šogad Ķīpsalas izstāžu hallē 25 gadu jubileju svinēja  izstāde “Balttour 2018”, kas vienuviet pulcēja 860 tūrisma uzņēmumus un to pārstāvjus no 39 pasaules valstīm. Uzzināt dažādu valstu tūrisma iespējas, atklāt jaunus maršrutus, iegādāties ceļojumu sev un ģimenei bija ieradušies vairāk interesentu nekā pērn – kopā 29 630,  no kuriem vairāk nekā 5,5 tūkstoši bija nozares profesionāļi. Salīdzinot ar pērnā gada izstādi, apmeklētāju skaits ir pieaudzis par 5,8 %.

    Arī šogad Pāvilostas novada tūrisma informācijas centrs ar atsevišķu stendu aicināja apmeklētājus iepazīt Pāvilostas puses piedāvājumus un uzzināt par jaunumiem, kas gaidāmi šajā tūrisma sezonā. Šogad uz tūrisma izstādi devās Pāvilostas novada TIC pārstāves- Anta Lībiete un Anta Podziņa, Pāvilostas novadpētniecības muzeja vadītāja Irina Kurčanova un Vērgales/ Ziemupes TIC vadītāja Daina Vītola. Piektdienā arī Pāvilostas novada pašvaldības izpilddirektors Alfrēds Magone viesojās stendā, lai aplūkotu, ko šogad piedāvāsim apmeklētājiem.

                                                                                                    Foto no TIC arhīva

 

      Pirmā izstādes diena kā ierasts ir profesionāļu diena, kurā vislielāko interesi izrādīja tūrisma firmas un gidi, kuri vēlējās vasarā vest tūrisma grupas uz novadu.

     Viens no jaunumiem, kuru piedāvājām gan profesionāļiem, gan citiem interesentiem bija jaunās ekspozīcijas Pāvilostas novadpētniecības muzejā, kuras tiks atklātas pavasarī un vasarā.  Tāpat arī tika piedāvāts apmeklēt Pāvilostas pilsētu, Akmeņraga bāku, “Ievleju” lauku maizes ceptuvi, “Jūras rotas”, izzināt  zivju kūpināšanu, baudīt izbraucienus ar kuģīti u.c.

     Arī otrā dienā, sestdienā, izstāde bija plaši apmeklēta, un interesenti labprāt vēlējās uzzināt par nakšņošanas iespējām, pasākumiem, aktivitātēm gan adrenalīna cienītājiem, gan ģimenēm ar bērniem. Lielu interesi izraisīja mūsu jaunums ''Izdzīvošanas skolas pārstāvniecība'', kura māca izdzīvošanas mākslu modelētā situācijā. Jaunais pārgājiena maršruts gar Baltijas jūru ''Jūrtaka”, kura trīs posmi vijas cauri arī Pāvilostas novadam, saistīja interesi dabas mīļotājiem un savādākas atpūtas cienītājus. Arī pagājušā gadā tapušais fonda “1836” maršruts, kura mērķis bija apiet apkārt Latvijas robežai, raisīja interesi un robežstabs, kas tagad rotā Ziemupes jūrmalu, bija viens no jaunumiem ar kuru iepazīstināt visus. Joprojām liela interese ir pa velo maršrutiem mūsu pusē, laivošanas iespējām Tebras, Durbes un Sakas upēs.

     Visu trīs dienu garumā apmeklētājiem bija iespēja piedalīties arī nelielā atrakcijā, kur dalībniekiem bija iespēja noskaidrot savu veiksmi. Iegriežot ruleti bija iespēja nobaudīt “Ievleju” maizīti ar augļiem vai zirņiem, zivju veikala “Kaija” auksti kūpinātas siļķes un nēģus, nogaršot Pāvilostas dzintara uzlējumu vai arī tikt pie piemiņas lietas no Pāvilostas TIC vai Rūķupes. Galvenajā balvā bija “Pāvilosta Marina” dāvanu karte 6 personām pusstundas izbraucienam ar kuģīti. Sestdienā galvenā balva aizceļoja pie Helenas Bakulo no Viļņas rajona.

                                                                     Foto: D. Vītola

 

       Sestdienā lielā ļaužu plūsma uz halli “Apceļo Latviju” bija gana strauja, brīžiem cilvēkiem bija jāstāv rindās, lai uzzinātu sev interesējušos jautājumus. Arī pie Pāvilostas stenda cilvēku plūsma apsīka tikai pašā vakarā. Dienā tika piedzīvoti dažādi pārsteigumi. Kā viens no tiem, meitene, kura laimēja mazu balviņu no Pāvilostas, mums visām nodziedāja Pāvilostas himnu. Ko šādu visas piedzīvojām pirmo reizi!

                                                                                                     Foto: D. Vītola

 

      Pateicoties mēdiju ažiotāžai, pat tie, kuri līdz šim nezināja, kur atrodas Pāvilosta, šogad pie stenda atzina, ka tagad zinot.

      Izstādes laikā Pāvilostas novada TIC izdalīja 1756 bukletus latviešu valodā, 654 angļu valodā, 551 lietuviešu valodā un 736 bukletus krievu valodā.

     Nākamajā gadā “Balttour 2019” notiks no 1.- 3. februārim, Rīgā.

      Lielu paldies vēlamies teikt visiem, kuri palīdzēja gatavoties mums izstādei, kā arī mūsu šoferīšiem, apmeklētājiem un visiem, kuri vēlēja mums izdevušos izstādi!

 

Pāvilostas novada TIC vadītājas p. i. Anta Lībiete

Vērgales/Ziemupes TIC vadītāja Daina Vītola

 

Foto: D. Vītola, A. Lībiete

 

« Atpakaļ